VI Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie

otwarcie 3-4 lipca 2021

Przed nami wydarzenie, które po raz kolejny zachwyci miłośników kwiatów, pięknych widoków i niezwykłych aranżacji.
Nadchodzące lato, to czas, który przyniesie naszym gościom zarówno mnóstwo nowości, jak i znane im już dobrze, uwielbiane przez wszystkich atrakcje. Koniecznie więc odwiedźcie Ogród do Zakochania. 

Nie zabranie tu takich elementów, jak nowa oprawa muzyczna, wyszukane rzeźby kwiatowe i fantazyjne wzory. Podziwiana przez wszystkich flora jak zwykle objawi się w postaci wyjątkowych kompozycji, ułożonych w barwny kolaż rozpostarty na terenie całego ogrodu. Pośród wielu gatunków roślin znajdziemy oczywiście regionalne i europejskie miniatury budowli, których nie mogłoby zabraknąć.

Zdjęcie od rodzinki Ahoj Przygodo!

Nadchodząca, VI edycja Festiwalu Kwiatów w Minieurolandzie przyniesie gościom mnóstwo wrażeń i niezapomnianych przeżyć. Przed nimi poruszające wszystkie zmysły doznania. Na terenie parku zostanie nasadzone ponad 100 tysięcy kwiatów jednorocznych, które wraz z naszymi gośćmi rozpoczną zupełnie nowy, wyjątkowy sezon.

V Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie

Każdego roku, w miesiącu czerwcu Park Miniatur Minieuroland zamienia się w baśniowy ogród kwiatowy. Tą magiczną metamorfozę świętujemy zawsze razem z naszymi gośćmi, spotykając się na otwarciu największej kwiatowej imprezy w Polsce.

Tegoroczna edycja Festiwalu Kwiatów z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe oraz wcześniejsze obostrzenia zostanie oficjalnie rozpoczęta w połowie lipca. O dokładnym terminie wydarzenia otwierającego V Festiwal Kwiatów będziemy informować na naszym profilu w mediach społecznościowych: www.facebook.com/minieuroland

P.S. Minieuroland już teraz zachwyca pięknymi aranżacjami kwiatowymi, które można podziwiać codziennie od godz. 09:00 do 18:00. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników podróży, przygód i przyrody!

Najpiękniejszy Ogród Kwiatowy na Dolnym Śląsku

odpoczynek na świeżym powietrzu, relaks na łonie natury

Park Miniatur Minieuroland jest niezwykłym miejscem na turystycznej i ogrodowej mapie Polski. Jego wyjątkowość podkreśla Festiwal Kwiatów, rozpoczynający się w czerwcu, każdego roku. Cykliczne wydarzenie sprawia, że przez pełne pięć miesięcy miniaturowy świat przeżywa istną powódź. Nikogo to jednak nie martwi i nikt nie ma zamiaru się ewakuować. Wręcz przeciwnie, dorośli i dzieci z przyjemnością spacerują parkowym alejkami, podziwiając jak cały ogród tonie w bajecznych kwiatach.

Piękne kwiaty w arboretum

pasjonaci ogrodnictwa, szkółki roślin ozdobnych

W każdy ostatni weekend czerwca park miniatur przeobraża się w najpiękniejszy ogród kwiatowy. Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie co roku gromadzi miłośników kwiatów i roślin oraz ich piękna, zapewniając im prawdziwą ucztę dla zmysłów. Uczestnicy wyruszają w prawdziwą podróż do magicznej i niesamowitej krainy, w której towarzyszy im ponad siedemdziesiąt tysięcy begonii, hortensji, niecierpków, lobularii, surfinii, petunii, pelargonii czy mecardonii. Mogą również zobaczyć unikalne gatunki drzew i krzewów, sprowadzonych z najlepszych szkółek ogrodniczych z Polski, Belgii i Holandii.

festiwal kwiatow

Można tu zobaczyć wyjątkowe kwiaty jednoroczne, bogate w kolory, kształty i odmiany. Jest to najbardziej zmysłowa i najpopularniejsza impreza w Kłodzku i całym regionie, dostarczająca niezapomnianych wrażeń. Przestrzeń całego parku przypomina spektakl subtelnych barw, zapachów i nastrojów. Różnorodność roślin i ich oryginalność zapewniają wyjątkowe doświadczenia estetyczne. Wydarzenie harmonijnie łączy ogrodnicze i florystyczne zamiłowanie z podróżniczą pasją. Uroda kwiatów nie wymaga podkreślenia i tłumaczenia. Są one zrozumiałe i bliskie dla wszystkich. To właśnie sprawia, że Festiwal Kwiatów łączy ludzi i daje im niezwykłą przyjemność obcowania z naturą. Kwiatowa impreza oddaje również to, co w podróżowaniu i turystyce najlepsze – energię, spontaniczność i prawdziwą radość życia.

festiwal kwiatow

Niezwykły ogród i atrakcja turystyczna

atrakcja Kotliny Kłodzkiej, arboretum na Dolnym Śląsku

Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie zdecydowanie wyróżnia się na tle podobnych wydarzeń, organizowanych w Europie i na świecie. O jego wyjątkowości decyduje wiele czynników. Najistotniejsze to formuła, rozmach i niezwykła dbałość o estetykę. Co ważne, kładzie również nacisk na aspekt edukacyjny. Wyszukane i oryginalne kwiaty są bajecznym tłem dla miniatur, skrywających piękno, legendy i tajemnice zabytkowych budowli. Są one ich oprawą, wydobywającą kunszt wielkich artystów. Nadają im szlachetności i zachęcają do tego, aby zatrzymać się przy nich na dłużej, chłonąc jednocześnie historię i woń pięknych kwiatów. Wszystko jest dopracowane i starannie przemyślane, aby wdzięk roślin nie zdominował urody miniaturowych zabytków. Zarówno przy makietach, jak i przy roślinach, odwiedzający mogą znaleźć tabliczki z nazwami, ciekawostkami i najważniejszymi informacjami. Dzięki dużej dbałości o potrzeby swoich gości Minieuroland stał się wręcz miejscem kultowym, odwiedzanym wielokrotnie przez turystów, wracających z rodzinami i ze znajomymi.

Relaks i zabawa dla całej rodziny

zwiedzanie, rekreacja, czas wolny

Odwiedzający mogą tu spędzić cały dzień. W różnych miejscach parku rozmieszczono wiele ławeczek i altanek, w których można odpocząć i rozkoszować się chwilą z najbliższymi. W każdym zakątku odczuwa się obecność kwiatów, niosących ze sobą delikatny zapach. Minieuroland to prawdziwa ostoja spokoju, w której można zaczerpnąć wiele inspiracji do aranżacji własnego ogrodu. Zabytkowa architektura i bajeczna roślinność umilają długie spacery i pozwalają beztrosko spędzić dzień. Na terenie parku znajduje się również gastronomia, gdzie można się posilić lub delektować kawą i słodkościami.

Minieuroland atrakcje kotlina kłodzka 1

Zabawa w ogrodzie i atrakcje dla dzieci

plac zabaw, gry terenowe

Rozległy, zadbany i pięknie zagospodarowany ogród stanowi przestrzeń nie tylko do odpoczynku. Z myślą o najmłodszych stworzono nowoczesny plac zabaw, na którym uśmiech nie schodzi z dziecięcych twarzy. Mają one do dyspozycji bezpieczne urządzenia zachęcające do aktywności ruchowej i wspaniałej zabawy. Wspólna rozrywka jest bardzo ważna dla rodzin z dziećmi, dlatego w wielu miejscach można ułożyć gigantyczne puzzle lub skorzystać z warsztatów rozwijających kreatywność i umiejętności manualne. Do rodzinnej zabawy zachęca także Ziołowa Ścieżka Zdrowia, która skrywa ciekawostki o znanych i mniej popularnych ziołach. Dzięki udziałowi w krótkiej grze, wcielając się w zielarskich detektywów, można odkryć wszystkie sekretne moce aromatycznych ziół.

ziołowa ścieżka zdrowia park minieuroland ogród kotlina kłodzka

Witold Czuksanow w Minieurolandzie

ekspert z branży ogrodniczej, pasjonat ogrodnictwa

Festiwal Kwiatów daje lokalnym firmom możliwość prezentacji własnej oferty, która bezpośrednio odnosi się do tematyki ogrodniczej lub produktu regionalnego. Partnerzy wydarzenia informują uczestników o bieżących trendach, doradzają, przekazują zaskakujące ciekawostki i wręczają upominki. Zwiedzający mają również możliwość poznania najlepszych atrakcji turystycznych oraz rękodzieła i smaków Kotliny Kłodzkiej.

Głównym Partnerem wydarzenia jest Witold Czuksanow, znakomity polski ogrodnik, znany między innymi z programów telewizyjnych „Rok w ogrodzie” czy „Laur dla ogrodników”. Jest autorem wielu książek i poradników na temat ogrodnictwa, takich jak „Zapytaj ogrodnika”, „Ogród dla początkujących”, „Bitwa o pietruszkę i nie tylko” lub „Wpływ Księżyca 2018. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok”. Ma w swoim dorobku cenione i lubiane publikacje, skierowane zarówno do doświadczonych ogrodników, jak i osób dopiero rozpoczynających przygodę z ogrodnictwem. Swoją pasją i wieloletnim doświadczeniem dzieli się ze swoimi widzami i czytelnikami, korzystając z własnego kanału YouTube. Witold Czuksanow udostępnia tam odcinki z serii „Polska w kwiatach”, „Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze” oraz „Ogród po polsku”.

witold czuksanow warsztaty rodzinne kłodzko minieuroland

Wydarzenie znane nie tylko w Kotliny Kłodzkiej

W czasie Festiwalu Kwiatów w Minieurolandzie każdy uczestnik może zdobyć cenne porady, podpowiedzi oraz sugestie na temat prowadzenia ogrodu, doboru i pielęgnacji roślin oraz zaczerpnąć pomysły na ciekawe aranżacje. Ekspert zdradza również tajniki uprawy warzyw, owoców i ziół, zachęcając nie tylko do zabawy w ogrodzie, ale także do kulinarnych eksperymentów. Celem rozmów, prezentacji i warsztatów jest przede wszystkim zasianie w ludziach sympatii do ogrodnictwa oraz uprawy kwiatów. Każdy ogród powinien cieszyć oko swojego twórcy, a praca w nim powinna zamienić się z udręki na czystą przyjemność i oryginalną formę rodzinnej aktywności.

arboretum kłodzko festiwal kwiatów minieuroland

promocja regionu, warsztaty rodzinne

Festiwalowi towarzyszą imprezy tematyczne, które wzbogacają go różnorodnymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Są to wydarzenia rozrywkowe, kulturalne, kulinarne i artystyczne. W czasie wspólnej zabawy wszystko tętni życiem i radością oraz mieni się tysiącami kolorów. Całymi dniami trwają interesujące pokazy, występy muzyczne, rodzinne warsztaty oraz konkursy z cennymi nagrodami. Zwycięzcy odpowiadając na proste pytania lub wykonując kreatywne zadania, zdobywają nagrody rzeczowe, pomocne nie tylko w ogrodzie albo zaproszenia do atrakcji turystycznych Kotliny Kłodzkiej czy weekendy w najlepszych hotelach.

Kamieniczki w kłodzku miniatury minieuroland

Rozrywka dla rodzin z dziećmi oraz atrakcja dla seniorów

udogodnienia dla matek z dziećmi, miejsca dla osób niepełnosprawnych

W różnych punktach parku rozmieszczone są edukacyjne tabliczki z ogrodniczym akcentem, dzięki którym goście mogą poznać najdziwniejsze kwiaty świata, czy nieznane właściwości i niecodzienne zastosowania roślin. Zarówno adepci ogrodnictwa, pragnący odpoczynku seniorzy, rodziny z dziećmi, a także żądni przygód turyści, znajdą tutaj coś dla siebie. Każdy zakątek Minieurolandu zaskakuje i czyni spędzony tutaj czas naprawdę wyjątkowym. Zadbano o potrzeby matek z dziećmi oraz zapewniono udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Parkowe alejki są dostosowane do swobodnego poruszanie się na wózkach inwalidzkich.

most grunwaldzki wrocław minieuroland miniatury

Kwiaty, architektura parku i misteria wykonane makiety działają jak magnes na gości z całego świata. Przez cały rok atrakcja jest celem rodzinnych wyjazdów, wypadów ze znajomymi oraz wycieczek dla grup zorganizowanych. Bez względu na to w jakim sezonie turyści odwiedzą to miejsce, będą mogli przeżyć wspaniałą przygodę. O każdej porze roku Minieuroland odkrywa przed zwiedzającymi różne oblicza.

Ogród, który zachwyca przez cały rok

W Minieurolandzie można zobaczyć wszystkie barwy wiosny, lata a nawet późnej jesieni. Nawet zimową porą ogród nie musi rozstawać się z zielenią. Kontrastujący z białym puchem zielony kolor występuje na drzewach i krzewach w różnych odcieniach. Rozległy park z wiecznie zieloną roślinnością zachęca do spacerów i odpoczynku o każdej porze roku.

Wiosną zieleń jest świeża i delikatna, stanowiąca tło dla kwitnących drzew i krzewów. To właśnie w tym czasie najpiękniej pachną kwitnące śliwowiśnie, prowadzące gości główną aleją. Festiwal Kwiatów przynosi natomiast do parku najwięcej różnorodności. W czerwcu ogród Minieurolandu przybiera najpiękniejsze barwy. Jesienią ogród staje się szlachetny i rozgrzewa zmysły ognistymi kolorami. Zima ucisza jaskrawą i przepiękną roślinność, pozwalając skupić większą uwagę na makietach.

wiosna

lato

jesień

zima