IX Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie

Rokrocznie, wraz z początkiem lata, stajecie się świadkami niezwykłej metamorfozy Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku. Możecie wziąć udział w największej kwiatowej imprezie w Polsce, która trwa aż do późnej jesieni. Macie więc dużo czasu, aby rozpocząć podróż po baśniowym ogrodzie. Jesteśmy pewni, że każdy kto odwiedzi to magiczne miejsce będzie chciał odwiedzić Minieuroland więcej niż raz w jednym sezonie.

Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie zyskał sławę nie bez powodu. Każdego roku przyciąga uwagę dziesiątek tysięcy odwiedzających, którzy mogą podziwiać niezrównane piękno kwitnącego ogrodu. Od otwarcia atrakcji w lipcu 2015 roku odwiedziło nas blisko milion osób. Oryginalne aranżacje kwiatowe rozciągają się na powierzchni 20 000 metrów kwadratowych. Pośród barwnych kompozycji znajdują się regionalne i europejskie miniatury budowli, tworzone na miejscu przez najlepszych artystów modelarzy. Ogród kilkukrotnie stawał się planem zdjęciowym programów i seriali telewizyjnych, gromadzących miliony widzów.

Minieuroland stał się prawdziwym synonimem przygody i odpoczynku. Znajdziecie tu klimatyczne altanki, wydzielone strefy relaksu, rozbudowaną gastronomię oraz nowoczesny plac zabaw dla dzieci. To wszystko sprawia, że jest to miejsce idealne dla każdego.

VIII Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie

Festiwal Kwiatów Minieuroland Kłodzko wydarzenie www

VII Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie

Najpiękniejszy ogród kwiatowy 2022

Mistrzostwa Florystyczne – jeszcze więcej emocji!

Bądźcie świadkami Pojedynku Modowego Florystów i na własne oczy zobaczcie kto zdobędzie tytuł „Master Flower”. W niedzielę 10 lipca 2022 r. w Minieurolandzie odbędzie się wyjątkowe, kwiatowe show.

W kwiatowych rozgrywkach weźmie udział aż 48 florystów, którzy w 12 zespołach będą tworzyć spektakularne i oryginalne kreacje modowe z żywych kwiatów, zieleni i elementów roślinnych. Zawody będą rozgrywać się przez cały dzień, na oczach publiczności, która ostatecznie zadecyduje o wynikach konkursu. Niecodzienne instalacje florystyczne zaskoczą Was swoją różnorodnością a zapach i kolory kwiatowych kreacji nie pozostawią nikogo obojętnym.

Mistrzostwom będzie towarzyszyć profesjonalny Pokaz Mody „Secret Garden” organizowany przez stylistkę i właścicielkę Atelier Mody JoS – Joannę Szymoniak. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia.

Nowości Festiwalu Kwiatów na sezon 2022

VII edycja Festiwalu Kwiatów w Parku Miniatur Minieuroland jest przepełniona zaskakującymi atrakcjami. Bajeczny ogród wypełni jeszcze więcej kwiatów, pojawią się nowe rzeźby i instalacje kwiatowe. Siódmy sezon rozpoczyna się z impetem, oferując wystawę ponad 100.000 kwiatów w odmianach, które przekraczają ponad 30 rodzajów.

Dużą atrakcją jest woliera z egzotycznymi ptakami, w której zobaczycie m.in. pawie, żurawie ze złotą koroną, niezwykle upierzone złociste bażanty, czy tragopany. Po ubiegłorocznym Festiwalu Kwiatów Minieuroland okrzyknięto ogrodem do zakochania a zdjęcia zakochanych lawinowo obiegły Internet. Nic w tym dziwnego, ponieważ obficie kwitnące serca sprawiają, że nie ma lepszego miejsca na romantyczne zdjęcie z drugą połówką. Specjalnie dla naszych gości stworzyliśmy jeszcze więcej plenerów do uchwycenia niezapomnianych chwil spędzonych w wielobarwnym ogrodzie.

VI Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie

Zapraszamy na otwarcie VI edycji Festiwalu Kwiatów w Minieurolandzie

VI edycja Festiwalu Kwiatów w Minieurolandzie rozpocznie się niezwykłym wydarzeniem. Po raz kolejny do naszej atrakcji zawitają fascynujące rośliny owadożerne, które zabiorą dzieci i dorosłych do egzotycznego świata, pełnego tropikalnych niespodzianek. Na własne oczy zobaczycie żywe pułapki na owady oraz poznacie ich potrzeby i zwyczaje. Wszystkie są głodne wrażeń i gotowe na polowanie!

Nie zabraknie również wrażeń dla osób spragnionych niecodziennych doznań estetycznych. Będziecie świadkami zaciętej rywalizacji zespołów utalentowanych florystów, którzy staną do modowego pojedynku na kwiaty. Na Waszych oczach będą tworzyć kwiatowe kostiumy, które zaprezentują w czasie wystawy „Fashion Flower Week”. Cały dzień będzie przepełniony atrakcjami, konkursami z nagrodami i doznaniami, pobudzającymi wszystkie zmysły. Tego nie można przegapić!

Przed nami wydarzenie, które po raz kolejny zachwyci miłośników kwiatów, pięknych widoków i niezwykłych aranżacji.
Tegoroczne lato to czas, który przyniesie naszym gościom zarówno mnóstwo nowości, jak i znane im już dobrze, uwielbiane przez wszystkich atrakcje. Koniecznie więc odwiedźcie Ogród do Zakochania. 

Nie zabranie tu takich elementów, jak nowa oprawa muzyczna, wyszukane rzeźby kwiatowe i fantazyjne wzory. Podziwiana przez wszystkich flora jak zwykle objawi się w postaci wyjątkowych kompozycji, ułożonych w barwny kolaż rozpostarty na terenie całego ogrodu. Pośród wielu gatunków roślin znajdziemy oczywiście regionalne i europejskie miniatury budowli, których nie mogłoby zabraknąć.

Zdjęcie od rodzinki Ahoj Przygodo!

Nadchodząca, VI edycja Festiwalu Kwiatów w Minieurolandzie przyniesie gościom mnóstwo wrażeń i niezapomnianych przeżyć. Przed nimi poruszające wszystkie zmysły doznania. Na terenie parku zostanie nasadzone ponad 100 tysięcy kwiatów jednorocznych, które wraz z naszymi gośćmi rozpoczną zupełnie nowy, wyjątkowy sezon.

V Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie

Każdego roku, w miesiącu czerwcu Park Miniatur Minieuroland zamienia się w baśniowy ogród kwiatowy. Tą magiczną metamorfozę świętujemy zawsze razem z naszymi gośćmi, spotykając się na otwarciu największej kwiatowej imprezy w Polsce.

Tegoroczna edycja Festiwalu Kwiatów z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe oraz wcześniejsze obostrzenia zostanie oficjalnie rozpoczęta w połowie lipca. O dokładnym terminie wydarzenia otwierającego V Festiwal Kwiatów będziemy informować na naszym profilu w mediach społecznościowych: www.facebook.com/minieuroland

P.S. Minieuroland już teraz zachwyca pięknymi aranżacjami kwiatowymi, które można podziwiać codziennie od godz. 09:00 do 18:00. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników podróży, przygód i przyrody!

Najpiękniejszy Ogród Kwiatowy na Dolnym Śląsku

odpoczynek na świeżym powietrzu, relaks na łonie natury

Park Miniatur Minieuroland jest niezwykłym miejscem na turystycznej i ogrodowej mapie Polski. Jego wyjątkowość podkreśla Festiwal Kwiatów, rozpoczynający się w czerwcu, każdego roku. Cykliczne wydarzenie sprawia, że przez pełne pięć miesięcy miniaturowy świat przeżywa istną powódź. Nikogo to jednak nie martwi i nikt nie ma zamiaru się ewakuować. Wręcz przeciwnie, dorośli i dzieci z przyjemnością spacerują parkowym alejkami, podziwiając jak cały ogród tonie w bajecznych kwiatach.

Piękne kwiaty w arboretum

pasjonaci ogrodnictwa, szkółki roślin ozdobnych

W każdy ostatni weekend czerwca park miniatur przeobraża się w najpiękniejszy ogród kwiatowy. Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie co roku gromadzi miłośników kwiatów i roślin oraz ich piękna, zapewniając im prawdziwą ucztę dla zmysłów. Uczestnicy wyruszają w prawdziwą podróż do magicznej i niesamowitej krainy, w której towarzyszy im ponad siedemdziesiąt tysięcy begonii, hortensji, niecierpków, lobularii, surfinii, petunii, pelargonii czy mecardonii. Mogą również zobaczyć unikalne gatunki drzew i krzewów, sprowadzonych z najlepszych szkółek ogrodniczych z Polski, Belgii i Holandii.

festiwal kwiatow

Można tu zobaczyć wyjątkowe kwiaty jednoroczne, bogate w kolory, kształty i odmiany. Jest to najbardziej zmysłowa i najpopularniejsza impreza w Kłodzku i całym regionie, dostarczająca niezapomnianych wrażeń. Przestrzeń całego parku przypomina spektakl subtelnych barw, zapachów i nastrojów. Różnorodność roślin i ich oryginalność zapewniają wyjątkowe doświadczenia estetyczne. Wydarzenie harmonijnie łączy ogrodnicze i florystyczne zamiłowanie z podróżniczą pasją. Uroda kwiatów nie wymaga podkreślenia i tłumaczenia. Są one zrozumiałe i bliskie dla wszystkich. To właśnie sprawia, że Festiwal Kwiatów łączy ludzi i daje im niezwykłą przyjemność obcowania z naturą. Kwiatowa impreza oddaje również to, co w podróżowaniu i turystyce najlepsze – energię, spontaniczność i prawdziwą radość życia.

festiwal kwiatow

Niezwykły ogród i atrakcja turystyczna

atrakcja Kotliny Kłodzkiej, arboretum na Dolnym Śląsku

Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie zdecydowanie wyróżnia się na tle podobnych wydarzeń, organizowanych w Europie i na świecie. O jego wyjątkowości decyduje wiele czynników. Najistotniejsze to formuła, rozmach i niezwykła dbałość o estetykę. Co ważne, kładzie również nacisk na aspekt edukacyjny. Wyszukane i oryginalne kwiaty są bajecznym tłem dla miniatur, skrywających piękno, legendy i tajemnice zabytkowych budowli. Są one ich oprawą, wydobywającą kunszt wielkich artystów. Nadają im szlachetności i zachęcają do tego, aby zatrzymać się przy nich na dłużej, chłonąc jednocześnie historię i woń pięknych kwiatów. Wszystko jest dopracowane i starannie przemyślane, aby wdzięk roślin nie zdominował urody miniaturowych zabytków. Zarówno przy makietach, jak i przy roślinach, odwiedzający mogą znaleźć tabliczki z nazwami, ciekawostkami i najważniejszymi informacjami. Dzięki dużej dbałości o potrzeby swoich gości Minieuroland stał się wręcz miejscem kultowym, odwiedzanym wielokrotnie przez turystów, wracających z rodzinami i ze znajomymi.

Relaks i zabawa dla całej rodziny

zwiedzanie, rekreacja, czas wolny

Odwiedzający mogą tu spędzić cały dzień. W różnych miejscach parku rozmieszczono wiele ławeczek i altanek, w których można odpocząć i rozkoszować się chwilą z najbliższymi. W każdym zakątku odczuwa się obecność kwiatów, niosących ze sobą delikatny zapach. Minieuroland to prawdziwa ostoja spokoju, w której można zaczerpnąć wiele inspiracji do aranżacji własnego ogrodu. Zabytkowa architektura i bajeczna roślinność umilają długie spacery i pozwalają beztrosko spędzić dzień. Na terenie parku znajduje się również gastronomia, gdzie można się posilić lub delektować kawą i słodkościami.

Minieuroland atrakcje kotlina kłodzka 1

Zabawa w ogrodzie i atrakcje dla dzieci

plac zabaw, gry terenowe

Rozległy, zadbany i pięknie zagospodarowany ogród stanowi przestrzeń nie tylko do odpoczynku. Z myślą o najmłodszych stworzono nowoczesny plac zabaw, na którym uśmiech nie schodzi z dziecięcych twarzy. Mają one do dyspozycji bezpieczne urządzenia zachęcające do aktywności ruchowej i wspaniałej zabawy. Wspólna rozrywka jest bardzo ważna dla rodzin z dziećmi, dlatego w wielu miejscach można ułożyć gigantyczne puzzle lub skorzystać z warsztatów rozwijających kreatywność i umiejętności manualne. Do rodzinnej zabawy zachęca także Ziołowa Ścieżka Zdrowia, która skrywa ciekawostki o znanych i mniej popularnych ziołach. Dzięki udziałowi w krótkiej grze, wcielając się w zielarskich detektywów, można odkryć wszystkie sekretne moce aromatycznych ziół.

ziołowa ścieżka zdrowia park minieuroland ogród kotlina kłodzka

Witold Czuksanow w Minieurolandzie

ekspert z branży ogrodniczej, pasjonat ogrodnictwa

Festiwal Kwiatów daje lokalnym firmom możliwość prezentacji własnej oferty, która bezpośrednio odnosi się do tematyki ogrodniczej lub produktu regionalnego. Partnerzy wydarzenia informują uczestników o bieżących trendach, doradzają, przekazują zaskakujące ciekawostki i wręczają upominki. Zwiedzający mają również możliwość poznania najlepszych atrakcji turystycznych oraz rękodzieła i smaków Kotliny Kłodzkiej.

Głównym Partnerem wydarzenia jest Witold Czuksanow, znakomity polski ogrodnik, znany między innymi z programów telewizyjnych „Rok w ogrodzie” czy „Laur dla ogrodników”. Jest autorem wielu książek i poradników na temat ogrodnictwa, takich jak „Zapytaj ogrodnika”, „Ogród dla początkujących”, „Bitwa o pietruszkę i nie tylko” lub „Wpływ Księżyca 2018. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok”. Ma w swoim dorobku cenione i lubiane publikacje, skierowane zarówno do doświadczonych ogrodników, jak i osób dopiero rozpoczynających przygodę z ogrodnictwem. Swoją pasją i wieloletnim doświadczeniem dzieli się ze swoimi widzami i czytelnikami, korzystając z własnego kanału YouTube. Witold Czuksanow udostępnia tam odcinki z serii „Polska w kwiatach”, „Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze” oraz „Ogród po polsku”.

witold czuksanow warsztaty rodzinne kłodzko minieuroland

Wydarzenie znane nie tylko w Kotliny Kłodzkiej

W czasie Festiwalu Kwiatów w Minieurolandzie każdy uczestnik może zdobyć cenne porady, podpowiedzi oraz sugestie na temat prowadzenia ogrodu, doboru i pielęgnacji roślin oraz zaczerpnąć pomysły na ciekawe aranżacje. Ekspert zdradza również tajniki uprawy warzyw, owoców i ziół, zachęcając nie tylko do zabawy w ogrodzie, ale także do kulinarnych eksperymentów. Celem rozmów, prezentacji i warsztatów jest przede wszystkim zasianie w ludziach sympatii do ogrodnictwa oraz uprawy kwiatów. Każdy ogród powinien cieszyć oko swojego twórcy, a praca w nim powinna zamienić się z udręki na czystą przyjemność i oryginalną formę rodzinnej aktywności.

arboretum kłodzko festiwal kwiatów minieuroland

promocja regionu, warsztaty rodzinne

Festiwalowi towarzyszą imprezy tematyczne, które wzbogacają go różnorodnymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Są to wydarzenia rozrywkowe, kulturalne, kulinarne i artystyczne. W czasie wspólnej zabawy wszystko tętni życiem i radością oraz mieni się tysiącami kolorów. Całymi dniami trwają interesujące pokazy, występy muzyczne, rodzinne warsztaty oraz konkursy z cennymi nagrodami. Zwycięzcy odpowiadając na proste pytania lub wykonując kreatywne zadania, zdobywają nagrody rzeczowe, pomocne nie tylko w ogrodzie albo zaproszenia do atrakcji turystycznych Kotliny Kłodzkiej czy weekendy w najlepszych hotelach.

Kamieniczki w kłodzku miniatury minieuroland

Rozrywka dla rodzin z dziećmi oraz atrakcja dla seniorów

udogodnienia dla matek z dziećmi, miejsca dla osób niepełnosprawnych

W różnych punktach parku rozmieszczone są edukacyjne tabliczki z ogrodniczym akcentem, dzięki którym goście mogą poznać najdziwniejsze kwiaty świata, czy nieznane właściwości i niecodzienne zastosowania roślin. Zarówno adepci ogrodnictwa, pragnący odpoczynku seniorzy, rodziny z dziećmi, a także żądni przygód turyści, znajdą tutaj coś dla siebie. Każdy zakątek Minieurolandu zaskakuje i czyni spędzony tutaj czas naprawdę wyjątkowym. Zadbano o potrzeby matek z dziećmi oraz zapewniono udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Parkowe alejki są dostosowane do swobodnego poruszanie się na wózkach inwalidzkich.

most grunwaldzki wrocław minieuroland miniatury

Kwiaty, architektura parku i misteria wykonane makiety działają jak magnes na gości z całego świata. Przez cały rok atrakcja jest celem rodzinnych wyjazdów, wypadów ze znajomymi oraz wycieczek dla grup zorganizowanych. Bez względu na to w jakim sezonie turyści odwiedzą to miejsce, będą mogli przeżyć wspaniałą przygodę. O każdej porze roku Minieuroland odkrywa przed zwiedzającymi różne oblicza.

Ogród, który zachwyca przez cały rok

W Minieurolandzie można zobaczyć wszystkie barwy wiosny, lata a nawet późnej jesieni. Nawet zimową porą ogród nie musi rozstawać się z zielenią. Kontrastujący z białym puchem zielony kolor występuje na drzewach i krzewach w różnych odcieniach. Rozległy park z wiecznie zieloną roślinnością zachęca do spacerów i odpoczynku o każdej porze roku.

Wiosną zieleń jest świeża i delikatna, stanowiąca tło dla kwitnących drzew i krzewów. To właśnie w tym czasie najpiękniej pachną kwitnące śliwowiśnie, prowadzące gości główną aleją. Festiwal Kwiatów przynosi natomiast do parku najwięcej różnorodności. W czerwcu ogród Minieurolandu przybiera najpiękniejsze barwy. Jesienią ogród staje się szlachetny i rozgrzewa zmysły ognistymi kolorami. Zima ucisza jaskrawą i przepiękną roślinność, pozwalając skupić większą uwagę na makietach.

wiosna

lato

jesień

zima