Największe kwiatowe wydarzenie na Dolnym Śląsku

Zapraszamy w weekend 1-2 lipca 2023 r. na otwarcie VIII edycji Festiwalu Kwiatów 🌺 Zapowiada się ogrom wrażeń i prawdziwa eksplozja kolorów. Tematem przewodnim imprezy są rajskie ptaki i egzotyka, co ma podkreślić charakter nowych projektów Minieurolandu. Nasi goście będą mogli spotkać się z egzotycznymi zwierzętami, będącymi nowymi mieszkańcami parku, takimi jak flamingi karaibskie, papugi czy surykatki oraz tymi, które odwiedzą nas gościnnie wraz z Mariuszem Szczygielskim – doświadczonym hodowcą niecodziennych gatunków zwierząt, tj. m.in. węże, pająki, straszyki czy patyczaki. Jeśli komuś na widok tych niecodziennych gadów serce zabije mocniej będzie można zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.
Przez cały weekend uczestnicy Festiwalu Kwiatów będą mogli delektować się widokiem i zapachem baśniowych kompozycji kwiatowych oraz poznawać różnorodność świata zwierząt. Punktem kulminacyjnym w programie będzie niedzielne show – Mistrzostwa Florystyczne „Rajskie Ptaki„, w których utalentowani floryści ze Szkoły Cosinus z Wrocławia zawalczą o tytuł „Master Flower” oraz weekendowe pobyty dla dwojga na Ziemi Kłodzkiej. Zadaniem florystów będzie stworzenie kreacji i konstrukcji z kwiatów oraz materiałów naturalnych, podkreślającej wyjątkowość ptaków i ich piór. Cztery trzyosobowe zespoły zapewnią wszystkim widzom niecodzienną dawkę kwiatowych wrażeń. Uczestnicy Festiwalu Kwiatów będą przyglądać się zmaganiom kwiatowych mistrzów oraz zadecydują o zwycięstwie, oddając głosy na drużyny realizujące najpiękniejsze i najbardziej wymyślne projekty.

Uczta dla wszystkich zmysłów – przygoda w baśniowym ogrodzie

Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie to cos dla ucha i dla ciała. W niedzielę na gości parku będą czekać darmowe i niezwykle przyjemne zabiegi relaksacyjne.
Profesjonalni masażyści będą oferowć masaże: klasyczny, relaksacyjny, gorąca świecą i biurowy. Jednym słowem dla każdego coś miłego!
        

Udajcie się w podróż po zakątkach baśniowego ogrodu, w którym można spełnić swoje egzotyczne marzenia i być tak blisko natury, jak jeszcze nigdy dotąd.

Plakat VIII Festiwal Kwiatów Minieuroland Kłodzko

Partnerzy VIII Festiwalu Kwiatów

Mistrzostwa Florystyczne w Minieurolandzie to nie lada gratka, nawet dla najbardziej utalentowanych florystów. Zespoły aż do dnia konkursu nie wiedzą z jakich kwiatów oraz materiałów roślinnych będą korzystać. Każdego roku, zgodnie z tradycją Festiwalu Kwiatów, floryści tworzą kwiatowe dzieła zgodnie z motywem przewodnim organizatora. W 2023 r. wybór padł na rajskie ptaki. Nie wiadomo jak zinterpretują ten temat poszczególne drużyny. Pewnym jest, że prace będą najwyższych lotów.

Floryści są słuchaczami szkoły Cosinus, największej w Polsce sieci bezpłatnych szkół dla dorosłych. W zawodach biorą udział najbardziej utalentowani i kreatywni ludzie, którzy wyróżniają się w swojej profesji nieszablonową wyobraźnią i zdolnościami manualnymi. Kwiatowi wizjonerzy przyjadą do Minieurolandu z pobliskiego Wrocławia.

Każdy kto kocha kwiaty, jest pasjonatem ogrodnictwa, czy lubi otaczać się naturalnym pięknem słyszał o jednej z największych giełd kwiatowych w Polsce. Giełda Kwiatowa we Wrocławiu przyciąga kilkaset tysięcy klientów rocznie. Zaopatrują się na niej nie tylko lokalne firmy (zwłaszcza kwiaciarnie) i mieszkańcy Wrocławia, ale również podmioty z całej Polski, zwłaszcza z Dolnego Śląska, oraz z zagranicy (Czech, Niemiec). Można tam zobaczyć pełne spektrum roślin rabatowych, sadzonek, krzewów ozdobnych i wyszukanych dekoracji. Bogaty asortyment hurtowników i detalistów z całej Polski, prezentujących najnowsze trendy branży ogrodniczej i florystycznej, zachęca do prac w ogrodzie i realizacji nowych aranżacji roślinnych – w ogrodzie, czy na domowym parapecie.

W czasie Mistrzostw Florystycznych nie może zabraknąć różnorodnych materiałów roślinnych. Dostawcami wielobarwnych i unikatowych kwiatów ciętych oraz zieleni są Dolnośląskie Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego oraz Firma Kwarciński z Wrocławia, znana również pod marką Zielenina u Chopina. Uczestnicy wydarzenia, zainspirowani kwiatowymi aranżacjami mogą zasięgnąć fachowych porad i zakupić ulubione gatunki do własnego mieszkania czy ogródka. Sprzedaż najpiękniejszych na Dolnym Śląsku roślin odbywa się na Giełdzie Kwiatowej we Wrocławiu przy ul. Giełdowej – informacja o godzinach i zasadach handlu i wjazdu na giełdę dostępna jest na stronie Dolnośląskiego Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego S.A.: www.dchrs.com.pl. Tu można znaleźć również również dostawcę zieleni – Firmę Kwarciński – na Giełdzie Kwiatowej należy szukać go w Hali Kwiatowej nr 1 – stanowiska handlowe nr 93-96.

Na zwycięski zespół florystów czekają cenne nagrody. Za pierwsze miejsce floryści otrzymają niezapomniany pobyt na Ziemi Kłodzkiej. Zwycięscy będą mogli rozkoszować się niezwykłą atmosferą obiektów hotelowych, znanych z najwyższej jakości usług oraz wyjątkowej lokalizacji.

Magiczne chwile będą mogli spędzić w Dworze Elizy w uzdrowiskowej miejscowości Długopole-Zdrój. Na gości tego obiektu czekają luksusowo urządzone pokoje oraz eleganckie apartamenty. Doskonałe warunki i niezwykle urocza lokalizacja hotelu w Kotlinie Kłodzkiej sprawiają, że Dwór Elizy zapisuje się w pamięci jako hotel, do którego warto wracać. W Dworze Elizy dokłada się wszelkich starań, aby goście czuli się tutaj rozpieszczani. Hotel oferuje szeroką gamę usług: Centrum Profesjonalnej Odnowy Biologicznej i Profilaktyki Chorób Cywilizacyjnych (Centrum SPA, Centrum Kosmetyczne, Centrum Rehabilitacyjne), basen, sauny, restaurację, w której serwujemy wykwintne dania kuchni europejskiej. Zespołowi SPA Medical Dwór Elizy przyświeca troska o spełnianie pragnień gości. Obiekt zapewni spokojną atmosferę, piękne krajobrazy okolicy, pełen pakiet usług i dobre samopoczucie. Dwór Elizy to prawdziwy relaks w sercu gór!

Kolejną perłą Sudetów jest Hotel Zamek na Skale– jedyny hotel w Polsce nagrodzony w światowym konkursie A’ Design Award. Nagroda ta podkreśla charakter i znaczenie historycznej wartości hotelu. Nagroda A’ Design Award, szanowane wyróżnienie na światowym rynku, potwierdza doskonałość designu produktów, usług i projektów. Jej przyznanie cementuje reputację obiektu i poza aspektem promocyjnym na skalę światową, stanowi potwierdzenie jakości pracy zamkowej obsługi oraz wybitnej pracy projektowej osób zaangażowanych w jego rewitalizację. Hotel Zamek na Skale to niezwykłe miejsce, oferujące doskonałe warunki wypoczynkowe, a jednocześnie będące cennym zabytkiem historycznym. Cały rezydencja jest wsparta na skale, z której rozciąga się piękny widok. W dole płynąca rzeka Biała Lądecka zachęca do spacerów i relaksu. Przepiękna okolica oraz czas spędzony w murach XVI-wiecznego zamku będzie z pewnością niezapomnianym przeżyciem. Obcowanie z historią, dawnymi zabytkami w tak niezwykłym miejscu, jakim jest hotel w zamku – to ogromna dawka wrażeń. Goście mogą poznać dawne tradycje oraz wiele ciekawostek i tajemnic wybierając się na zwiedzanie całej rezydencji. W hotelu można także doskonale się zrelaksować, korzystając z kompleksu Wellness (basen, jacuzzi, sauna).

Promocję wydarzenia wspiera Blog ogrodniczy “Z ogrodem na Ty” prowadzony przez profesjonalistę z branży Tomasza Szostaka. Portal ten jest kompleksowym przewodnikiem o zagospodarowaniu oraz utrzymaniu prywatnych i publicznych terenów zielonych. Stanowi efekt wieloletniej, codziennej, zawodowej pracy, ale przede wszystkim odzwierciedlenie ogrodniczych pasji i zainteresowań redaktora. Przedstawia zagadnienie w innym świetle, z nastawieniem na praktyczne i sprawdzone rozwiązania w zakresie zakładania i utrzymania zieleni. Jak na blog ogrodniczy przystało, prezentowane są liczne fotorelacje z wykonanych ogrodowych realizacji, w których krok po kroku przedstawiany jest sposób wykonania poszczególnych elementów zagospodarowania i urządzania ogrodu.