Mistrzostwa Florystyczne i Pokaz Mody „Secret Garden”

Czy zechcielibyście zatracić się w cudownym świecie kwitnących kwiatów i nowoczesnego designu? Zapraszamy do bajecznego ogrodu kwiatowego Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku.

Już od 3 lipca nasi goście mogą uczestniczyć w największej kwiatowej imprezie w Polsce. Tegoroczna, VII edycja Festiwalu Kwiatów, zaskoczy odwiedzających niecodziennymi atrakcjami. Wraz z nadejściem lata w bajecznym ogrodzie kwiatowym możecie przeżyć niezapomniane chwile i wziąć udział w oryginalnych wydarzeniach ogrodniczych.

Weźcie udział w emocjonującej przygodzie i zobaczcie niezwykłe kwiatowe show, zrodzone z pasji do natury, piękna, mody i ogrodnictwa. W niedzielę 10 lipca w Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku realizujemy projekt „Moda w Ogrodzie”, w ramach którego odbędą się Mistrzostwa Florystyczne „Pojedynek Modowy Florystów” oraz Pokaz Mody „Secret Garden”.

Mistrzostwa Florystyczne – rywalizacja drużyn o tytuł „Master Flower”

Wydarzeniu będą towarzyszyć wielkie emocje. Do niecodziennego pojedynku stanie 48 florystów, którzy w 12 zespołach będą rywalizować ze sobą w rozgrywkach polegających na stworzeniu najbardziej oryginalnej i spektakularnej kreacji modowej z żywych kwiatów i elementów roślinnych. Zawody będą rozgrywać się przez cały dzień, na oczach publiczności, która ostatecznie zadecyduje o wynikach konkursu.

Floryści są słuchaczami szkoły Cosinus, największej w Polsce sieci bezpłatnych szkół dla dorosłych. W zawodach biorą udział najbardziej utalentowani i kreatywni ludzie, którzy wyróżniają się w swojej profesji nieszablonową wyobraźnią i zdolnościami manualnymi. Kwiatowi wizjonerzy przyjadą do Minieurolandu z Wrocławia, Opola oraz z Jeleniej Góry.

Pokaz Mody „Secret Garden” – niebanalne kreacje na wyjątkowym wybiegu

Motywem przewodnim wydarzenia jest moda kwiatowa, dlatego „Modowemu Pojedynkowi Florystów” będzie towarzyszyć niecodzienny Pokaz Mody „Secret Garden” prowadzony przez stylistkę i właścicielkę Atelier Mody JoS – Joannę Szymoniak.

Modelki wystąpią niczym kwiaty: tajemnicze, uwodzicielskie i kuszące pięknem. Będą prezentować bardzo kobiece stylizacje, udowadniając, że moda jest dla każdego. Tak jak w ogrodzie, tak na naszym wybiegu zobaczycie niezwykłą różnorodność kształtów i kolorów.

Joanna Szymoniak pomaga kobietom odzyskać i budować pewność siebie oraz podkreślić wszystkie walory sylwetki. Czaruje kolorem, fasonem i oryginalnymi zestawieniami. Nie zachęca swoich klientek do ślepej pogoni za modą a stawia na świadomość atutów sylwetki. Na co dzień pracuje w Dzierżoniowie, ale z jej doświadczenia i wiedzy korzystają kobiety z całej Polski.

Pokaz „Secret Garden” będzie inspirowany ogrodem, bajeczną scenerią parku i naturalnością. Motyw roślinny i kwiatowy jest płaszczyzną do ukazania najgorętszych trendów na lato 2022. Każda kreacja będzie symbolizowała klasę, wdzięk oraz subtelną i dziewczęcą naturę, która drzemie w każdej z kobiet bez względu na wiek i wymiary.

Zmysłowe dopełnienie look’u modelek w Pokazie „Secret Garden”

Pokaz Mody Joanny Szymoniak będzie dopełniony i dopieszczony, tym co najbardziej podkreśla kobiecość:

  • pięknymi fryzurami od Beauty Place – Karola Kotomskiego pracującego w zawodzie fryzjera w Polsce i na Malcie. To człowiek, który nie boi się odważnych metamorfoz, czy klasycznych stylizacji. Potrafi z włosów zdziałać istne dzieła sztuki.
  • fascynującym makijażem, wykonanym przez Monikę Turczyńską-Gocko – działającej dla piękna kobiet, jako pro makeup artist & beauty trainer.
  • idealnie dobraną bielizną od Chili Sense, czyli sklepu oferującego bieliznę dla kobiet ceniących wygodę, zmysłowy wygląd, jakość oraz elegancję.
  • zabiegami medycyny estetycznej, wykonanymi przez MBeauty Studio Marta Błaszczyk. Salon powstał z myślą o kobietach, ale też o mężczyznach świadomych i wymagających.
  • szlachetną biżuterią od Salonu Jubilerskiego i Pracowni Złotniczej MACHOWSKI. Rodzinna firma, tworzona z pasją, oferująca gotowe wyroby w różnym stylu oraz usługi złotnicze.

Partnerzy Branżowi Festiwalu Kwiatów i Mody w Ogrodzie

Dolnośląskie Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego S.A. – Giełda Kwiatowa we Wrocławiu

Każdy kto kocha kwiaty, jest pasjonatem ogrodnictwa, czy lubi otaczać się naturalnym pięknem słyszał o jednej z największych giełd kwiatowych w Polsce. Giełda Kwiatowa we Wrocławiu przyciąga kilkaset tysięcy klientów rocznie. Zaopatrują się na niej nie tylko lokalne firmy (zwłaszcza kwiaciarnie) i mieszkańcy Wrocławia, ale również podmioty z całej Polski, zwłaszcza z Dolnego Śląska, oraz z zagranicy (Czech, Niemiec). Można tam zobaczyć pełne spektrum roślin rabatowych, sadzonek, krzewów ozdobnych i wyszukanych dekoracji. Bogaty asortyment hurtowników i detalistów z całej Polski, prezentujących najnowsze trendy branży ogrodniczej i florystycznej, zachęca do prac w ogrodzie i realizacji nowych aranżacji roślinnych – w ogrodzie, czy na domowym parapecie.

GARDENIA – Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

Targi GARDENIA to ogrodnictwo, architektura krajobrazu i biznes połączone pasją. Od lat za sprawą Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA sezon ogrodniczy rozpoczyna się w Poznaniu. Jest to grupa wiodących imprez o tematyce ogrodniczej w Europie. To również największa ekspozycja halowa w naszym kraju, która cieszy się zasłużoną renomą i uznaniem, nie tylko w branży ogrodniczej. GARDENIA to kreator rynku ogrodniczego, który pośredniczy w procesie wymiany doświadczeń wśród profesjonalistów i umożliwia odwiedzającym zapoznanie się z najnowszą ofertą rynku.

Ogarnij Ogród – Poradniki Ogrodnicze dla każdego

Ogarnij Ogród to jeden z największych w Polsce portali ogrodniczych zawierający tysiące porad ogrodniczych, dotyczących zarówno upraw w ogrodzie, w domu czy na balkonie. Można znaleźć w nim m.in. porady dotyczące pielęgnacji roślin, w tym cięcie roślin, ich nawożenie czy rozmnażanie. Znajduje się tam także obszerna encyklopedia roślin, zawierająca opisy tysięcy różnych gatunków i odmian. Dla domowników przeznaczony jest dział dom i balkon, w którym pisze się o dekoracjach, kwiatach balkonowych a także opisuje rośliny na taras oraz rośliny doniczkowe.

Mój Ogródek – Twój ekspert w ogrodzie

Chcecie stworzyć piękny ogród i odpowiednio zadbać o swoją roślinność? Zapraszamy na mojogrodek.pl – portal ogrodniczy twórców topowych czasopism ogrodniczych „działkowca” i „Mojego Ogródka”.

Co ciekawe, firma powstała w 2001 r., ale miesięcznik „działkowiec” jest starszy niż Internet i niewiele młodszy od  telewizji. Najwięksi specjaliści dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z dziedziny ogrodnictwa amatorskiego i działkowego z kolejnymi pokoleniami pasjonatów ogrodów i roślin. Cenne informacje zdobędziecie nie tylko w czasopismach „działkowiec” i „Mój Ogródek”, ale też w poradnikach ogrodniczych, które wydawane są zarówno w formie tradycyjnej, drukowanej, jak i elektronicznej jako ebooki.

Portal ogrodniczy mojogrodek.pl dostarczy miłośnikom ogrodów mnóstwo inspiracji. Wszystkie treści jakie tam znajdziecie, pochodzą od ekspertów publikujących artykuły w „działkowcu” i „Moim Ogródku”. To najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach i wieloletni praktycy.

GARDENA – innowacyjne narzędzie ogrodowe

Firma GARDENA z siedzibą w Niemczech to marka produktów do pielęgnacji ogrodu wybierana przez miliony właścicieli domów i ogrodów na całym świecie. Dzieje się tak, ponieważ GARDENA oferuje kompletny asortyment wszystkich wymaganych produktów — rozwiązań w zakresie systemów nawadniania, pomp, pielęgnacji trawników (w tym robotów koszących), inteligentnych rozwiązań do ogrodu smart system, drzew i krzewów, narzędzi ogrodniczych oraz uprawy gleby i ogrodnictwa miejskiego. Dzisiaj GARDENA jest wiodącą marką w branży narzędzi ogrodniczych wysokiej jakości w Europie i jest reprezentowana w ponad 80 krajach na całym świecie. Wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom osób, które traktują ogród jako „miejsce do życia blisko natury” oraz miejsce do relaksu, rekreacji czy zabawy, wymaga podejścia pełnego emocji.