Ogród w ogrodzie, czyli ptasi świat w Parku Miniatur Minieuroland

Przeżyjcie relaksujący spacer ścieżkami malowniczej Woliery Wolnych Lotów w Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku. Poczujcie atmosferę bujnego, zielonego ogrodu, zamieszkałego przez władców przestworzy. Znajdziecie tu różne gatunki ptaków egzotycznych, latające swobodnie nad głowami swoich gości. W tym półnaturalnym środowisku wszystkie zwierzęta tworzą własny, unikalny ekosystem oraz żyją razem w harmonii i równowadze. Przestrzeń ta spełnia nie tylko wymagania siedliskowe, ale również dostarcza ogromu wrażeń zwiedzającym. Warto tu zwrócić uwagę nie tylko na piękno wielobarwnych ptaków, ale również urozmaiconą i przemyślaną architekturę krajobrazu. Całość pozwala się przenieść do iście baśniowego świata, którego tło dopełnia subtelna muzyka.

W czasie wizyty musicie być gotowi na śledzenie ich naturalnych zwyczajów. Być może uda Wam się zachwycić pokazem zalotów, zobaczyć jak ptaki zbierają opadłe gałązki, aby budować gniazda, a także osobniki, które radośnie żerują w różnych zakamarkach woliery. Jeśli się Wam poszczęści, będziecie mieć okazję nakarmić te niezwykłe stworzenia specjalistycznym pokarmem.

Możecie tu zaobserwować niezwykłą różnorodność egzotycznych gatunków ptaków, z których każdy jest wyjątkowy i genialny na swój sposób. Wszystkie ptaki zamieszkują ten sam zamknięty obszar, tworząc doskonale zrównoważoną społeczność. W Wolierze Wolnych Lotów możecie zbliżyć się do tych pięknych ptaków i przebywać w bezpośrednim kontakcie z nimi. W Minieurolandzie przekonacie się, że natura jest poruszająca, żywa, różnorodna i dostępna na wyciągnięcie ręki.

Pomysł na rodzinny wyjazd i nauka przyrody poprzez zabawę

Wizyta w Wolierze Wolnych Lotów to wspaniała propozycja na rodzinny wyjazd i ciekawy cel wycieczek jednodniowych. Jest to miejsce, które dostarczy dużo wrażeń zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Goście w każdym wieku docenią możliwość bezpośredniego kontaktu z niecodziennymi stworzeniami. Podczas wizyty można zobaczyć niezliczoną ilość ptaków różnych gatunków, o różnobarwnym upierzeniu, wzroście i odmiennych kształtach dziobów. Ptaki te latają i przechadzają się swobodnie w pobliżu swoich gości i można je zobaczyć w trakcie codziennych, naturalnych zachowań. Można zaobserwować ibisy krążące nad stawem, różowe warzęchy wykorzystujące swój specjalny dziób do poszukiwania pożywienia czy dumnie spacerujące żurawie koroniaste, prezentujące złote pióropusze na kształt królewskiej korony. Odwiedzający mogą z bliska obserwować swobodnie latające ptaki, które jedzą, wychowują młode i robią wszystko inne, co jest częścią ptasiego życia i do czego są przyzwyczajone w naturze. To wszystko sprawia, że wizyta w ich wolierze jest bezcenną lekcją przyrody i wrażliwości. Wgląd w codzienne życie ptaków jest rozrywką dla całej rodziny.

Dzieci są pod szczególnym wrażeniem dużych ptaków i możliwości obcowania z nimi. Przyjazne usposobienie zwierząt sprawia, że nie sposób nie nawiązać z nimi bliższej więzi. Szczególnie inteligentne ptaki, takie jak ary czy żurawie, potrzebują kontaktu z gośćmi, cieszą się ich uwagą i są prawdziwie podekscytowane, kiedy mogą zaprezentować swoje wdzięki publiczności. Goście woliery mogą tego doświadczyć na własnej skórze, podziwiając ptasie ukłony i słuchając ich wokalizacji. Woliera spacerowa oferuje swoim gościom wyjątkowe przeżycia i niezapomniane emocje. Każda wizyta w tym miejscu stanowi poruszające widowisko, które robi wrażenie zarówno na dzieciach, jak i na dorosłych.

Ciekawy cel szkolnej wycieczki – atrakcja dla dzieci w każdym wieku

Woliera Wolnych Lotów to ciekawy cel wycieczek szkolnych. Ptaki są przyjazne co sprawia, że dzieci są pod szczególnym wrażeniem bliskiego kontaktu. To wspaniałe miejsce przybliża przedszkolakom, uczniom szkół podstawowych i starszej młodzieży, świat ptaków na bardzo różnych poziomach – edukacyjnym, informacyjnym, pełnym przygód i rozrywkowym. Dominującą rolą jest edukacja, przy czym cel ten jest osiągany dzięki przystępnej formie prezentacji zwierząt i możliwości bezpośredniego kontaktu z nimi. Program każdej wycieczki jest dostosowywany indywidualnie do potrzeb klasy.

Różnorodna oferta Minieurolandu daje możliwość organizacji szerokiej gamy wydarzeń szkolnych i wyjazdów grupowych. Oferujemy grupom szkolnym i przedszkolnym ekscytujące wycieczki przygodowe, wypełnione wszelkiego rodzaju materiałami kreatywnymi i ciekawymi rekwizytami. Przyglądamy się ptakom z bliska i czasami pomagamy przy karmieniu. Wizytę w wolierze można traktować jako główny punkt wycieczki lub jeden z punktów programu, który można rozszerzać indywidualnie i łączyć z innymi atrakcjami Minieurolandu. Każdą wycieczkę przygodową można dodatkowo uzupełnić i zwieńczyć zajęciami w sali warsztatowej.