Wycieczka jednodniowa do Kłodzka, warsztaty dla dzieci

DOTACJA „POZNAJ POLSKĘ” – sprawdź szczegóły

Mikołajki, Dzień Dziecka, eksperymenty dla dzieci, warsztaty dla grup

Jesteśmy z Wami już czwarty rok i zdajemy sobie sprawę ile wysiłku wkładacie w nauczanie oraz zdobywanie wiedzy. Współczesna edukacja stawia przed Wami szereg wyzwań, którym musicie sprostać, znajdując jednocześnie czas na odpoczynek i zabawę. Z myślą o Was i Waszych potrzebach przygotowaliśmy edukacyjną podróż po baśniowej krainie, w której zabawa łączy się z edukacją, relaksem i aktywnym wypoczynkiem.

O tym, że podróże kształcą, wiemy doskonale, dlatego zapraszamy Was na pełną przygód i naukowych doświadczeń wyprawę do naszego miniaturowego świata. Zabierzemy Was na wycieczkę łączącą zwiedzanie z ciekawymi formami aktywności, rozwijającymi spryt i kreatywność, a także zachęcającymi do logicznego myślenia. Pakiety edukacyjne przygotowane z myślą o potrzebach różnych grup wiekowych pozwolą dzieciom nabyć przydatne umiejętności oraz pomogą im odkryć nowe zainteresowania. Wspólnie z nami będą wcielać się w role odkrywców, modelarzy, botaników, wielkich artystów i architektów. Dzieci uczestnicząc w warsztatach będą się świetnie bawić, integrować i zdobywać wiedzę opartą na praktycznym działaniu.

W Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku nauka jest przygodą pełną niezapomnianych wrażeń i niespodzianek. Zabierzemy dzieci w podróż, która edukuje, rozwija kreatywność i uczy pracy zespołowej. Przygotujcie się na olbrzymią dawkę kreatywnej rozrywki i niezapomnianych wrażeń!

Formularz Rezerwacji
Wycieczki Szkolne Kotlina Kłodzka

Klasowa przygoda z najlepszą atrakcją Ziemi Kłodzkiej

ciekawe zabawy dla dzieci, kreatywne zajęcia

Minieuroland śmiało można nazwać jedną z najlepszych atrakcji turystycznych Ziemi Kłodzkiej dedykowanych dla szkół i przedszkoli. Rangę tą uzyskał nie tylko dzięki przepięknym ekspozycjom miniatur zabytków z Polski, Europy i świata. Stało się tak również za sprawą bogatej oferty programowej kierowanej do wycieczek szkolnych. Wielu opiekunów organizujących odpoczynek w górach chce dobrać program wyjazdu w taki sposób, aby łączył w sobie zabawę z nauką. Jednocześnie chcą by był źródłem inspiracji do późniejszych zajęć, również w szkole. Minieuroland jest doskonałym wyborem, ponieważ łączy w sobie wszystkie te elementy.

Program Minieurolandu dla grup zorganizowanych jest niezwykle obszerny. Warsztaty to tylko jeden z wielu elementów, które składają się na jego atrakcyjność. Oferta zajęć jest bardzo różnorodna, uwzględnia kategorie wiekowe uczestników, ich potrzeby i umiejętności. Dzięki starannie dobranemu programowi łatwo o odpowiedni poziom trudności wykonywanych zadań. Warto również wspomnieć, że dostępne są różne warianty czasowe, pozwalające dopasować wizytę w parku do harmonogramu zaplanowanej podróży.

Warsztaty można wybrać według zainteresowań uczniów, dzięki czemu każda grupa znajdzie tu coś dla siebie. Cały program dzieli się na cztery części: Warsztaty modelarskie, warsztaty botaniczne, warsztaty teatralne oraz naukę kreatywnej fotografii. Wszystkie umożliwiają wybór charakteru zajęć. Choć tematyka zajęć jest różnorodna, główne założenie jest bardzo podobne. Każde z oferowanych zajęć uczy cennych wartości i pomaga rozwinąć umiejętności przydatne na co dzień.

Wycieczki dla szkół kotlina kłodzka

Warsztaty modelarskie “Mały Modelarz – projektanci kamieniczek”

wycieczka szkolna z warsztatami

Zajęcia modelarskie są jedną z najczęściej wybieranych opcji. Rozwijają zdolności manualne młodych uczestników, pobudzają kreatywność, a także uczą organizacji i planowania. Składają się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Pierwsza z nich uwzględnia zdobycie podstawowej wiedzy o budowie makiet. Doskonałą atrakcją dla dzieci jest część praktyczna, kiedy to wraz z wykwalifikowanym pracownikiem grupa udaje się do pracowni modelarskiej, by zgłębić tajniki pracy zespołu. Choć pojęcie maszyn i narzędzi mogłoby wydawać się mało interesujące jest zupełnie odwrotnie. Często taka podróż do świata miniaturowej architektury jest niesamowitą przygodą dla małych artystów. W czasie wykładu omawiane są szczegółowo materiały i sposoby wykorzystywane przy pracy. Każdy z uczniów ma szansę wykazać się tutaj swoją wiedzą i na własne oczy zobaczyć magię płynącą z tego miejsca. Kolejno przedstawiane są także rozmaite techniki oraz pojęcia używane w modelarskim fachu. Dzieci między innymi dowiadują się, w jaki sposób powstaje plan budynku. W tym celu omawiany jest proces zdobywania i przetwarzania informacji o obiekcie. Młodzi pasjonaci poznają pojęcie skalowania oraz dowiedzą się jak bardzo jest ono skomplikowane podczas tworzenia miniatury.

nauka poprzez zabawę

Gdy część teoretyczna dobiegnie końca, a wiedza uczestników zostanie zweryfikowana, będą mogli przystąpić do pracy. Czy też jak kto woli, do zabawy. Nikt przecież nie mówił, że ten zawiły, wielowymiarowy proces nie może być także przyjemny. I to jak!

Nasza praktyka rozpoczyna się od omówienia wykorzystywanych na zajęciach materiałów. Niektóre z nich uczniowie zapewne pamiętać będą ze szkoły lub przedszkola, inne z kolei poznali we wspomnianej wcześniej pracowni. Zadaniem uczestników będzie wcielenie się w rolę konstruktora i zaprojektowanie fasady kamienicy. Uczniowie z nowo nabytą wiedzą przystąpią do pracy nad swoim własnym, niepowtarzalnym dziełem sztuki. Wśród udostępnionych im materiałów znajdują się między innymi szablony, specjalne farby oraz gzymsy wykonane z poznanego już wcześniej w pracowni tworzywa. Od siebie dodać będą musieli już wyłącznie jeden składnik- wyobraźnię. Dzięki temu każda wykonana praca będzie inna, a efekt końcowy zachwycać będzie barwnością i różnorodnością. To od twórcy zależy czy wystrój kamienicy będzie bogato zdobiony, czy też bardzo skromny. Czy będzie wyglądała bajkowo, czy też zupełnie naturalnie.
Każda z wykonanych prac będzie wspaniałą pamiątką po wycieczce szkolnej. Uczniowie mają możliwość zabrania jej ze sobą do domu lub szkoły, by zdobiła wybrane przez nich miejsce i przypominała o niesamowitej przygodzie.

Czas trwania: 1 godz. 30 min.; Koszt: 20 zł/osoba

Warsztaty modelarskie

Warsztaty botaniczne „Eko-stworki”

warsztaty przyrodnicze

W Minieurolandzie stawiamy na nauczanie wielu podstawowych wartości, takich jak między innymi odpowiedzialność. Doskonale uczą jej zajęcia botaniczne przygotowane w naszym parku. Dzielą się na dwie części, teoretyczną i praktyczną – zupełnie jak w przypadku warsztatów modelarskich. Pierwszy etap polega na uzyskaniu wiedzy o roślinach, która będzie nam potrzebna w dalszej części. Dowiemy się jak wyrastają i przybliżymy sobie najważniejsze pojęcia. Przypomnimy, jak ważne jest by odróżniać poszczególne gatunki roślin i racjonalnie korzystać z dobrodziejstw matki Ziemi. Tego typu wykład pozwoli nabyć roztropności i bliżej poznać środowisko, które należy chronić. Tutaj z pomocą kolorowej prezentacji i luźnej rozmowy przedstawimy typy roślinności oraz dowiemy się, w jaki sposób wykorzystujemy je na co dzień. Uświadomimy sobie również, że każda z nich to żywy organizm, o który należy dbać. W tym celu zapoznamy się z podstawowymi potrzebami zielonych przyjaciół.

dziecięca wyobraźnia

Gdy wszystko stanie się jasne, będziemy mogli przystąpić do pracy. Przygotowane materiały są bardzo proste. Użyjemy między innymi cienkiego nylonu, ziemi, trocin i oczywiście nasion pięknej, zielonej trawy. Donice w tym przypadku nie będą nam potrzebne, bo do życia powołamy naszego nowego przyjaciela „Eko-stworka”. Podczas tworzenia uczniowie mają tu pełne pole do popisu, bowiem każdy z warsztatów ma jeden wspólny cel. Nastawione są na wykorzystanie pokładów kreatywności, jakie drzemią w młodych artystach. Zatem po raz kolejny, pomimo bardzo podobnym materiałów używanych przez dzieci, każdy stworek będzie wyglądał zupełnie inaczej.

Za pomocą wielu dekoracji uczniowie mają szansę nadać nowemu przyjacielowi pożądany wygląd. Może być szczupły bądź okrąglutki, wysoki lub niski. Może mieć wąsy, kolczyk w uchu, a nawet piegi i inne znaki charakterystyczne.

Warsztaty botaniczne

nauka odpowiedzialności

Najciekawsze w zajęciach jest to, że są procesem długotrwałym. Nawet po powrocie do domu uczniowie będą musieli pilnować przez następne dni, by ich stworek miał bujną czuprynę. Spektakularnych efektów mogą się spodziewać dopiero po kilku dniach co dodatkowo wpływa na naukę cierpliwości. Dzieci sprawując opiekę nad nowym członkiem rodziny mają szansę uświadomić sobie, że w małych ziarenkach również kryje się życie, które należy pielęgnować. Nauczą się odpowiedzialności i poczucia obowiązku, tak ważnych w przyszłości. Aby wszystko przebiegło zgodnie z planem dokładnie wyjaśnimy, jak dbać o naszego „Eko-stworka” i w jakich warunkach stworzyć mu miejsce po powrocie do domu lub szkoły.

Czas trwania: 1 godz. 30 min; Koszt: 20 zł/ osoba

Warsztaty botaniczne

Warsztaty botaniczne “Zaczarowany ogród”

przyroda, botanika, ekologia

Kolejne warsztaty z tej kategorii są nieco dłuższe i bardziej skomplikowane, przez co poleca się je zwłaszcza dla starszych dzieci. Tego typu mini-ogródek będzie wspaniałym wystrojem wnętrza. Szczególnie dla osób, które mieszkają w sercu miasta i o podobnym urozmaiceniu mogą jedynie pomarzyć. Atrakcją dla dzieci będzie zaplanowanie własnego kwitnącego świata, który następnie posłużyć może za dekorację lub prezent. Marząca o własnym ogrodzie mama lub siostra na pewno ucieszy się z podobnego rozwiązania.

Warsztaty kreatywnej fotografii “Apka zwana wyobraźnią”

zabawy smartfonem, nauka fotografii, perspektywa

Nowe warsztaty, które powstały w Minieurolandzie są idealnym rozwiązaniem dla starszych dzieci. W dobie smartfonów i łatwego dostępu do wszechobecnej sieci młodzi ludzie pozwalają, aby wirtualny świat pochłonął ich bez reszty. Spędzają godziny na przechodzeniu kolejnych etapów gier czy też wykonują setki podobnych “selfie”, nie mogąc zdecydować się na jedno. Korzystanie z dóbr technologii nie jest oczywiście niczym złym. Jednak należy pamiętać o tym, że jeśli włożymy w tę czynność szczyptę kreatywności, czas spędzony na użytkowaniu telefonu może stać się produktywny a nawet rozwijający.

Wpadliśmy zatem na pomysł, aby przekonać młodzież do racjonalnego korzystania z aparatu w telefonie. Poprzez wspólną zabawę pokażemy nawet największym niedowiarkom, że eksperymentowanie z perspektywą przyniesie im więcej frajdy niż niejedna aplikacja. Główną wartością, jaką zamierzamy przekazać naszym podopiecznym będzie oryginalne spojrzenie na świat i czerpanie inspiracji z otaczającego nas środowiska.

Wspaniałym elementem warsztatów jest również nauka pracy w grupie i czerpania radości ze wspólnego tworzenia. Młodzież poprzez współpracę nawiązuje bezpośredni kontakt, wymienia zdania i pomysły, przez co jeszcze bardziej rozwija swoją pomysłowość.

Czas trwania: 1 godz. 30 min; Koszt 20 zł/ osoba

Warsztaty fotografii minieuroland

Warsztaty teatralne “Budujemy teatr”

teatr dla dzieci, warsztaty z aktorem

Ostatnimi czasy w Minieurolandzie zawitała nowość, będąca kolejną fantastyczną atrakcją dla wycieczek szkolnych. Wiele dzieci marzy, aby zostać aktorem lub po prostu wziąć udział w spektaklu teatralnym. Dla niektórych jest to upragniony zawód, dla innych dobra zabawa. Dla wielu są to jednak odległe plany, które w najbliższym czasie nie mają szansy się urzeczywistnić. Aby dać dzieciom namiastkę teatralnego życia, stworzyliśmy w naszym parku adekwatny program zajęć. W jego skład wchodzą dwie opcje warsztatów polecane dla dzieci w każdym wieku.

Warsztaty teatralne prowadzone są przez wykfalifikowanego pracownika zajmującego się zawodowo aktorstwem. Głównym założeniem spotkania jest wzbudzenie w uczestnikach pasji i rozwijanie ich zdolności artystycznych. Zajęcia mają formę interaktywną co pozwala uczniom na nieprzerwany, czynny udział. Kolejno wcielają się w znaczące dla teatru role: widzów, aktorów, twórców spektaklu czy nawet samo stają się użytą w pokazie scenografią. Oczywiście, nim młodzi pasjonaci przystąpią do części praktycznej muszą zdobyć podstawową wiedzę. W tym celu omówimy szczegółowo skomplikowany proces powstawania spektaklu, dowiemy się kto pracuje za kulisami i co należy do jego zadań. Przybliżymy również pojęcie form teatru, czyli różnic jakie możemy w nim zauważyć.

spektakle dla dzieci, teatr lalek

Prowadzący przedstawi dzieciom rodzaje profesjonalnych lalek, które wykorzystuje się na scenie oraz sposoby ich animacji. Niektórzy będą mogli również przejąć tego typu kukłę i wykazać się we wspomnianej dziedzinie.
Część teoretyczna uczy dzieci głównie pracy w grupie i koncentracji na powierzonym im zadaniu. Kilkuosobowe zespoły mają za zadanie wybrać ulubioną bajkę, którą chcą przedstawić. Każdy członek grupy dostanie w tej części zadanie polegające na kreatywnym stworzeniu scenografii, kukiełek bądź dekoracji. Uczniowie muszą pamiętać, by wykonane przez nich atrybuty były zgodne z tematyką wybranej przez siebie bajki, co uczy bycia konsekwentnym. Końcowym założeniem jest przedstawienie teatralne wykonane przez każdą grupę. Zarówno te starannie przygotowane występy jak i improwizacja zawsze są źródłem dobrej zabawy i mnóstwa radości.

Czas trwania: 1 godz. 30 min.; Koszt: 20 zł/ osoba

Warsztaty teatralne “Rozmowy kwiatów”

spektakle teatralne, tworzenie pacynek

Czy kwiaty potrafią ze sobą rozmawiać? Podczas “Rozmowy Kwiatów” dzieci przekonają się, że owszem! Kolejne warsztaty- również o tematyce teatralnej- to zajęcia z wykorzystaniem pacynek. Materiały udostępnione w trakcie zadań są proste i łatwe w użyciu, dzięki czemu ze stworzeniem kukiełki doskonale poradzą sobie zarówno młodsi jak i starsi. Za ich pomocą uczestnicy spotkania stworzą własne lalki kwiaty. Po raz kolejny dzieci będą miały szansę wykazać się kreatywnością i uwolnić swoją artystyczną duszę. Ważne jest, aby pacynki były różnorodne, gdyż staną się one bohaterami autorskich spektaklów przygotowanych przez uczestników.

Marionetki staną się również pamiątką z pobytu i być może, kto wie, pozwolą dzieciom rozwijać swoje pasje również w zaciszu domowym.

Czas: 1 godz. 30 min.; Koszt: 20 zł/ osoba

Warsztaty teatralne Minieuroland

Plac zabaw o łącznej powierzchni 1200 m2 – dodatkowa atrakcja dla dzieci

plac zabaw dla dzieci w Kłodzku, restauracja z placem zabaw, rozrywka dla dzieci

Każdy, kto dysponuje większą ilością czasu może pokusić się o dodatkową formę rozrywki, jaką będzie czas spędzony na naszym obszernym placu zabaw. Znajduje się tutaj między innymi uwielbiana przez dzieci zjeżdżalnia linowa tyrolka i wiele innych obiektów do zabawy.

Plac zabaw w Minieurolandzie

Obiad i słodkości dla grupy

gofry, lody, desery, gastronomia

Warsztaty oferowane przez nasz zespół to opcja będąca fantastycznym urozmaiceniem szkolnej wycieczki. Przy okazji rezerwowania tej wyjątkowej przygody warto pamiętać o wyżywieniu dla grupy. Wspólny posiłek będzie idealnym zwieńczeniem spotkania w Minieurolandzie. Dla grup zorganizowanych po wcześniejszej rezerwacji przygotowywane są obiady składające się z dwóch dań. Jest to najlepsza opcja żywieniowa dla wycieczek klasowych. Ponadto na terenie parku znajdują się punkty gastronomiczne serwujące posiłki na ciepło oraz desery. Wśród nich znajdziemy między innymi gofry z dodatkami, naleśniki, burgery i lody.

Katalog szkolny 2022/2023