Najlepsza jednodniowa wycieczka szkolna dla małych i dużych dzieci

Droga Szkoło!

Wspólnie z Wami rozpoczynamy nowy rok szkolny 2023/2024. Początek nowej szkolnej przygody to doskonała okazja do integracji dzieci i zapewnienia im łagodnego przejścia z okresu beztroskich wakacji do etapu nowych, edukacyjnych wyzwań. Zaplanujcie swoją prawdziwie Odlotową Przygodę w Parku Miniatur Minieuroland.

Zapraszamy Was na niezapomniane wycieczki szkolne i wycieczki klasowe, przepełnione nowościami i niecodziennymi atrakcjami. Minieuroland zamieszkały rajskie stworzenia, które pomogą Wam spojrzeć na świat z innej perspektywy. Nasi pierzaści i futrzaści przyjaciele z różnych zakątków świata są gotowi na bezpośredni kontakt z Wami i pozwolą Wam doświadczyć różnorodności dzikiej przyrody. Wyprawa do Parku Miniatur Minieuroland będzie teraz nie tylko odkrywczą podróżą dookoła świata, ale także wyprawą do dzikich zakątków globu, władanych przez wyjątkowe zwierzęta.

Wycieczka klasowa może być odlotowa!

Program Odlotowej Przygody w Minieurolandzie:

Spójrzcie na świat oczami ptaka i poznajcie egzotyczne zwierzęta! W parku miniatur pojęcia „skala” i „perspektywa” to nasza codzienność. Pokażemy Wam jak wygląda świat z lotu ptaka i wyjaśnimy, dlaczego ptaki mogą oglądać świat z góry i jak to się stało, że opanowały powietrze. Dowiecie się jaką rolę odgrywa upierzenie i jakie może przybierać kolory.

NOWOŚĆ! Strefy ze zwierzętami – świat niecodziennych stworzeń na wyciągnięcie ręki!

 1. Woliera Wolnych Lotów – spotkanie z egzotycznymi ptakami i wizyta w wolierze, w której zwierzęta żyją w warunkach zbliżonych do naturalnych. Gra terenowa dla młodych ornitologów – ptasie obserwacje.
 2. Zakątek Flamingów – obserwacja flamingów karaibskich z bliska oraz poznanie sekretów ich niezwykłych dziobów oraz różowego wybarwienia piór.
 3. Wiewiórkarnia – karmienie z ręki czerwonych wiewiórek (Hudsona) i poznanie ich ulubionych przysmaków.
 4. Królestwo surykatek – podziwianie gangu futrzastych stworzeń z Afryki.
 5. Woliera tukanów – sekrety owocowej diety – przyrządzanie i degustacja owocowych rarytasów.
 6. Lorysy tęczowe – poznanie zwyczajów papug oraz karmienie latających miękkojadów nektarem.

Kraina bajecznych kwiatów i miniatur

 1. Festiwal Kwiatów – baśniowe rabaty i rzeźby kwiatowe.
 2. Park miniatur – samodzielne zwiedzanie całego parku bez ograniczeń czasowych.
 3. Ptasie piórka – warsztaty kreatywne z użyciem kolorowych piórek i materiałów plastycznych.
 4. Jednodaniowy obiad dla grupy – nuggetsy dorbiowe + frytki + surówka  +napój.
 5. Czas wolny: zabawne ścianki zdjęciowe, gry planszowe, puzzle XXL oraz plac zabaw.

Czy już wiecie gdzie pojechać na jednodniową wycieczkę szkolną? Zapraszamy do Minieurolandu – świata przepełnionego egzotyką i różnorodnością kolorów. Program wycieczki został zaplanowany tak, aby od początku do samego końca klasowej wycieczki angażować uczniów i podsycać ich zainteresowanie ekologiczną, przyrodniczą i historyczną tematyką zajęć. W Minieurolandzie udowadniamy, że różne dziedziny nauki mogą się ze sobą przeplatać i wzajemnie uzupełniać, pozwalając dzieciom zdobywać wiedzę i świetnie się przy tym bawić.

Woliera Wolnych Lotów

Odwiedźcie największą w Polsce wolierę wolnych lotów. Doświadczcie bezpośredniego kontaktu z egzotycznymi ptakami i przeżyjcie relaksujący spacer jej malowniczymi ścieżkami. Poczujcie atmosferę bujnego ogrodu, zamieszkałego przez wyjątkowych władców przestworzy. Znajdziecie tu różne gatunki ptaków latające swobodnie, żyjące razem w harmonii i równowadze. W czasie wizyty musicie być gotowi na śledzenie ich naturalnych zachowań. Być może uda Wam się zachwycić pokazem zalotów, zobaczyć jak ptaki zbierają opadłe gałązki, aby budować gniazda, a także osobniki, które radośnie żerują w różnych zakamarkach woliery. Jeśli tylko zechcecie, będziecie mieć okazję nakarmić te niezwykłe stworzenia specjalistycznym pokarmem.

Możecie tu zaobserwować ponad 30 różnych gatunków ptaków egzotycznych, z których każdy jest wyjątkowy i genialny na swój sposób. Wielobarwni mieszkańcy woliery to gatunki nie tylko o oryginalnym wyglądzie tj. ibis szkarłatny czy warzęcha różowa, ale także wydające niezwykłe dźwięki, niczym z tropikalnego lasu np. kukabura chichotliwa. Poznacie ptaki występujące na malowidłach ściennych i hieroglifach w starożytnym Egipcie. Zobaczycie mieszkańców afrykańskiej sawanny ze złotą koroną. Przyjrzycie się szczudłakom, uwielbiającym czułe pocałunki oraz zobaczycie jak wygląda ptak, który jako jedyny znany w historii gatunek fauny Starego Świata osiedlił się w Ameryce bez pomocy człowieka. Koniecznie zabierzcie ze sobą aparaty, aby uwiecznić fascynujące życie tych niecodziennych zwierząt.

Zakątek Flamingów

Doświadczcie wyjątkowego piękna flamingów karaibskich i zachwyćcie się paradą różowo-szkarłatnych piór. Będziecie mogli przyjrzeć się im z bliska i poznać ich codzienne zwyczaje, dzięki czemu poczujcie się niczym na wakacjach u Wybrzeżu Karaibów. Zaprzyjaźnijcie się z majestatycznymi ptakami, których urok sprawia, że nie ma praktycznie nikogo kto nie zechciałby ich sfotografować. Nie bez powodu te hipnotyzujące ptaki stały się ikoną popkultury. Ich wizerunek rozprzestrzenił się w branży mody i designu, ale także w świecie sztuki. Flaming to symbol równowagi, wrażliwości, piękna, wdzięku i elegancji. Każde dziecko wie jak wygląda flaming i ma z nim jakieś skojarzenia. Bliski kontakt z tymi niecodziennymi stworzeniami może zachęcić do refleksji i rozbudzić dziecięcą wyobraźnię.

flamingi minieuroland

Wiewiórkarnia

Wiewiórkarnia w Minieurolandzie to prawdziwe królestwo wiewiórek. Miejsce jest zaprojektowane tak, aby zwierzęta czuły się jak w domu. Jej mieszkańcy mają miękkie rudo-brunatne futerka, błyszczące oczy oraz niesamowitą zręczność i wdzięk. Są bardzo ufne wobec człowieka, co sprawia że nie sposób ich nie pokochać. Odwiedzający mogą nakarmić je z ręki i z bliska obserwować ich codzienne zwyczaje. W naturalnym środowisku wiewiórki poświęcają większość czasu na szukaniu pokarmu, dlatego w ich domku nie brakuje rozmaitych skrytek na smakołyki. Mali towarzysze zabaw chętnie wędrują po pniach i gałęziach, korzystają z huśtawek oraz popisują się skokami i akrobacjami.  

wiewiórka hudsona

Królestwo surykatek

Udajcie się na ekscytujące spotkanie z dziką przyrodą i odwiedźcie słynnych mieszkańców Afryki. Towarzyskie surykatki są uwielbiane przez naszych gości w każdym wieku. To znakomici mali kopacze, lubiący tworzyć rozległe sieci podziemnych korytarzy. Żyją w grupie, którą śmiało można nazwać gangiem. Na ich czele zawsze stoi samica alfa. Każdy członek pełni w niej określoną rolę. Może uda się Wam odgadnąć jaką? Podczas gdy większość zbiera pokarm, niektóre troszczą się o młode, a inne działają jako wartownicy wypatrujący niebezpieczeństw. Na własne oczy będziecie mogli zobaczyć ich codzienne zwyczaje oraz przekonacie się, że surykatki to niezwykle urocze stworzenia. Ich psoty potrafią rozbawić odwiedzających do łez. Przekonajcie się sami jak wiele radości może dać bliski kontakt z tymi zabawnymi zwierzętami. Pamiętajcie, że Surykatki nawiązują bliskie więzi i czasami jedno spotkanie z nowym przyjacielem to dla nich za mało. Żegnając się warto powiedzieć „do zobaczenia!”.

surykatki minieuroland

Lorysy tęczowe i górskie

Poznacie stworzenia pochodzące z Australii, Indonezji i Papui Nowej Gwinei, które pozwolą Wam się przenieść do tropikalnego raju. Spotkanie z lorysami zapewni Wam ogromna dawkę niezapomnianych wrażeń. Te niezwykłe ptaki są miękkojadami i delektują się pyłkiem tropikalnych kwiatów. Goszcząc w ich królestwie możecie karmić je słodkim nektarem, wchodzić w interakcję i przyglądać się ich ulubionym zabawom. Być może na Waszych oczach rozegra się mecz piłki nożnej, albo będziecie świadkami zabawnych kąpieli? Lorysy potrafią rozbawić swoim temperamentem, skłonnością do zabawy oraz zdolnością do naśladowania słów i dźwięków. Jaskrawo kolorowe ptaki wypełniają całą przestrzeń woliery, latając nad głowami swoich gości. Ich ulubionym miejscem relaksu będzie Wasze ciało, dlatego bądźcie gotowi na bliski kontakt z pierzastymi pupilami. Możecie również liczyć na niecodzienne pocałunki i łaskotanie. Uwaga! Lorysy potrafią skraść ludzkie serce! Ich przyjazna osobowość sprawia, że nie sposób ich nie pokochać. 

lorysa tęczowa lot minieuroland

Woliera tukanów

Przekonacie się, że dzięcioły mają egzotycznych kuzynów. Poznacie niesamowite stworzenia, które mają największy dziób w stosunku do wielkości ciała spośród wszystkich gatunków ptaków. Na dodatek wygląda on jak namalowany, a ręczymy że stworzyła go sama matka Natura. Jeśli zobaczycie tu opierzone kule to spróbujcie zaśpiewać po cichu ulubioną kołysankę – taka pozycja ich ciała oznacza, że smacznie śpią. Robią to w niezwykle charakterystyczny sposób. Odwracają głowę do tyłu i kładą dziób wzdłuż grzbietu, a następnie przykrywają ciało swoim ogonem. Po przebudzeniu każdy zasługuje na smakowity posiłek. Dla tukanów największym rarytasem są owoce. O tym, że są smaczne i zdrowe nikogo nie trzeba przekonywać. Być może dacie się skusić na egzotyczną degustację? Spotkanie z tymi wspaniałymi ptakami na długo pozostanie w Waszej pamięci.

tukan minieuroland

Organizacja wycieczki szkolnej krok po kroku

Przy organizowaniu wycieczki szkolnej warto pamiętać przede wszystkim o tym, by była ona dostosowana do wieku, zainteresowań, a także fizycznych możliwości dzieci oraz i ich stanu zdrowia. Plan klasowej wycieczki powinien być wcześniej znany i przedstawiony uczestnikom oraz ich rodzicom. Organizując wycieczkę do Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku możecie być pewni, że jest ona najlepszą z metod nauczania i wychowania uczniów, doskonale rozwija dziecięcą wyobraźnię i jest atrakcyjna dla różnych grup wiekowych. Wycieczka szkolna jest jedną z najpopularniejszych form kontaktu z otaczającym człowieka środowiskiem. Jest to ważna metoda, stosowana w dydaktyce szkolnej, w której wykorzystywana jest jedna z ważniejszych funkcji turystyki: funkcja poznawcza.

Warunki rezerwacji

 1. Pakiet „Odlotowa Przygoda” stanowi nową ofertę na rok szkolny 2023/2024 w Parku Miniatur Minieuroland.
 2. W terminie 15.09.2023 – 31.10.2023 r. każda z grup może skorzystać ze specjalnego rabatu w wysokości 15%. Promocyjna cena wynosi 80 zł/uczestnik.
 3. Wycieczka wymaga wcześniejszej rezerwacji terminu. Termin wycieczki szkolnej można zarezerwować poprzez wiadomość e-mail: rezerwacja@minieuroland.pl lub telefonicznie pod numerem 792 444 333.
 4. Cena całego pakietu „Odlotowej Przygody” dla grupy zorganizowanej w standardowej cenie (dla grup powyżej 15 osób) wynosi 95 zł/uczestnik. Obejmuje ona bilet wstępu do Minieurolandu; aktywności w strefach ze zwierzętami – oprowadzanie, ornitologiczną grę terenową, owocową degustację i karmienie zwierząt; samodzielne zwiedzanie parku miniatur, warsztaty kreatywne „Ptasie Piórka” oraz jednodaniowy obiad: nuggetsy + frytki + surówka + napój.
 5. Bezpłatny wstęp przysługuje opiekunom w zależności od ilości uczestników wycieczki – 1 opiekun na każde 15 uczestników.
 6. Parking dla grup zorganizowanych to koszt 30 zł bez ograniczeń czasowych.
 7. Przestrzeń Minieurolandu jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, poruszającymi się na wózkach inwalidzkich.

Cel wycieczki szkolnej – edukacja, wychowanie i integracja

WALORY EDUKACYJNE

Łącząc w sobie elementy nauki, rozrywki i przygody wycieczka jest lubianą przez uczniów i atrakcyjną metodą nauczania i wychowania, docenianą przez doświadczonych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Jedną z najpopularniejszych form kontaktu ze środowiskiem jest wycieczka. Metoda
ta m.in. dostarcza przeżyć, umożliwia nabywanie doświadczeń i wiedzy w sposób bezpośredni i wielostronny, pobudza do samokształcenia, zwiększa wrażliwość estetyczną. Funkcja edukacyjna (poznawcza, kształceniowa) jest również istotną rolą turystyki, zarówno w odniesieniu do dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży.

W trakcie wycieczki będziemy w formie zabawy zachęcać dzieci do obserwacji zwierząt, co ma uwrażliwić uczniów na ich piękno oraz potrzeby. Dzieci kochają zwierzęta i nikogo nie trzeba o tym przekonywać. Spotkanie z nimi to prawdziwa lekcja wrażliwości. W Minieurolandzie zobaczycie z bliska egzotyczne ptaki, niewystępujące na naszym kontynencie. Dowiecie się jak lubią spędzać czas, jakie są ich ulubione smakołyki, jak i gdzie żyją oraz czym różnią się od siebie. W wolierze wolnych lotów pracownik Minieurolandu przedstawi grupie najbardziej charakterystyczne gatunki ptaków, które staną się obiektem obserwacji i poszukiwań. Uczestnicy wycieczki wezmą udział w ornitologicznej grze terenowej z wykorzystaniem prostych i intuicyjnych kart obserwacji. W formie podobnej do ankiety dzieci będą oznaczać „ptaszkami” kształt dziobu, kolor piór, miejsce przebywania i inne cechy umożliwiające późniejszą identyfikację gatunku przez grupę. Cały program jest przepełniony wartościami, budującymi potrzebę życia w zgodzie z naturą i otaczającym nas środowiskiem.

Program wycieczki „Odlotowa Przygoda” jest związany z tematyką ochrony środowiska i ekologii. Ptaki, będące tematem przewodnim wycieczki mają duże znaczenie w utrzymaniu bioróżnorodności w ekosystemach:

 1. Ptaki żywiące się owadami, bezkręgowcami i innymi zwierzętami, regulują liczebność populacji różnych gatunków zwierząt oraz stają się sprzymierzeńcami leśników w ochronie drzewostanów.
 2. Ptaki żywiące się padliną, choć nie wzbudzają sympatii, zapobiegają rozprzestrzenianiu się groźnych chorób.
 3. Ptaki owocożerne, których przewód pokarmowy nie niszczy nasion, przyczyniają się do rozsiewania roślin.
 4. Ptaki pijące nektar zapylają rośliny kwiatowe. Niektóre rośliny nie mogłyby owocować bez udziału konkretnych ptaków.
 5. Ptaki drapieżne pełnią istotną rolę w kontekście wskaźników środowiskowych. Obecność i kondycja tych stworzeń jest wyznacznikiem zdrowego ekosystemu, podczas gdy spadek ich liczby może odzwierciedlać zanieczyszczenie lokalnego środowiska naturalnego.
 6. Ptaki są ważnymi przyrodniczo zwierzętami dla miast, będąc szczególnie pożyteczne latem, zjadając tysiące owadów, w tym uciążliwe dla ludzi komary.