Niebiański Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie

IX Festiwal Kwiatów w Parku Miniatur Minieuroland zapewni uczestnikom niebiańskie doznania. Oficjalne otwarcie rozpoczyna się w niedzielę 7 lipca 2024 r. Wydarzeniu towarzyszyć będą rozgrywki florystyczne utalentowanych florystów z Dolnego Śląska oraz prezentacja unikalnych nasadzeń i kompozycji przestrzennych z kwiatów jednorocznych.

Tradycyjnie, wraz z początkiem wakacji, atrakcja turystyczna, staje się prawdziwym rajem dla miłośników kwiatów i przyrody. Baśniowy ogród wraz z zatopionymi w nim miniaturami słynnych budowli, zaprasza swoich gości do udziału w niezwykłej przygodzie. Przekroczenie progu budynku wejściowego jest niczym rozpoczęcie wspaniałej opowieści, której rozdziały przepełnione są najpiękniejszymi doświadczeniami, pobudzającymi wszystkie zmysły.

Ponad sto tysięcy kwiatów jednorocznych

Wymyślne i finezyjne aranżacje roślinne przyciągają odwiedzających, pragnących podziwiać roślinność w pełnym rozkwicie. Różnorodność i bujność ogrodu botanicznego Parku Miniatur Minieuroland, każdego roku, zaskakuje gości coraz większym rozmachem. Zmieniające się tematy i motywy sprawiają, że każda wizyta staje się niepowtarzalnym doświadczeniem.

Przygoda w rajskim ogrodzie

W tym roku, spacerując ścieżkami parku, odwiedzający wyjdą na spotkanie z egzotycznymi gatunkami – nie tylko ze świata roślin, ale również zwierząt. Będą mogli zobaczyć z bliska niecodziennych przedstawicieli flory i fauny. Te dwa światy tworzą ze sobą żywe obrazy z pełnej palety natury. Takie połączenie czyni z Minieurolandu doskonałe miejsce do edukacji i wypoczynku dla miłośników zwierząt i botaniki. Daje ono możliwość bliskiego kontaktu z naturą, stanowiąc jednocześnie przyjemną przestrzeń do relaksu, To także idealna propozycja dla rodzin z dziećmi, które chcą zaszczepić w młodych umysłach miłość i szacunek do przyrody.

Baśniowe scenerie zdjęciowe

Festiwal Kwiatów, trwający przez całe lato, aż do jesieni, oferuje mnóstwo okazji do uchwycenia piękna natury. Kwitnące sceny i kwiatowe kompozycje stanowią doskonałe scenerie fotograficzne. Dla podkreślenia mnogości bajkowych plenerów w czasie imprezy inaugurującej IX Festiwal Kwiatów nie zabraknie wymyślnych ścianek zdjęciowych i inspiracji do uchwycenia niecodziennych kadrów.

Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty

W oryginalnie zaaranżowanym ogrodzie kwiatowym, odwiedzającym towarzyszy ogrom emocji. W niedzielę 7 lipca będą one dodatkowo spotęgowane florystycznymi rywalizacjami. Cztery trzyosobowe zespoły utalentowanych florystów ze Szkoły Cosinus z Wrocławia zawalczą o nagrodę główną, jaką jest pobyt dla dwojga w Dwór Elizy*** Hotel & SPA Medical. Aż trzy osoby ze zwycięskiej drużyny będą mogły wspólnie z bliską im osobą spędzić wspaniały pobyt w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej. Dwór Elizy zapewni spokojną atmosferę, piękne krajobrazy okolicy, pełen pakiet usług i dobre samopoczucie. Dwór Elizy to prawdziwy relaks w sercu gór! Na gości tego obiektu czekają luksusowo urządzone pokoje oraz eleganckie apartamenty. Doskonałe warunki i niezwykle urocza lokalizacja hotelu w Kotlinie Kłodzkiej sprawiają, że Dwór Elizy zapisuje się w pamięci jako hotel, do którego warto wracać.

Zdobywcy drugiego miejsca będą mogli bliżej poznać ofertę kolejnej perły Sudetów. Hotel Zamek na Skale ugości ich w swoich progach i zapewni przyjemne doznania w strefie SPA oraz zamkowej restauracji. Hotel Zamek na Skale to niezwykłe miejsce, oferujące doskonałe warunki wypoczynkowe, a jednocześnie będące cennym zabytkiem historycznym. Cały rezydencja jest wsparta na skale, z której rozciąga się piękny widok. Przepiękna okolica oraz czas spędzony w murach XVI-wiecznego zamku będzie z pewnością niezapomnianym przeżyciem.

Emocjonujący konkurs florystyczny

Zadaniem florystów będzie stworzenie wymyślnych form przestrzennych z wykorzystaniem materiału roślinnego od sponsora zieleni „FIRMA KWARCIŃSKI” z Wrocławia. Pan Andrzej Kwarciński, prowadzący sprzedaż na Giełdzie Kwiatowej we Wrocławiu (ul. Giełdowa 12c, Hala nr 1, tel. 602 304 527) już kolejny rok z rzędu pozwoli florystom w Minieurolandzie uwolnić swoją florystyczną kreatywność. Spośród różnorodnych kwiatów ciętych, egzotycznych liści, kwiatów jednorocznych i przedmiotów pozornie niepotrzebnych, drużyny będą tworzyć na oczach gości oryginalne rzeźby i konstrukcje kwiatowe. Zwycięzców wybiorą uczestnicy Festiwalu Kwiatów, którzy w trakcie rozgrywek będą oddawać głosy na swoich faworytów.

Każdy kto kocha kwiaty, jest pasjonatem ogrodnictwa, czy lubi otaczać się naturalnym pięknem słyszał o jednej z największych giełd kwiatowych w Polsce. Giełda Kwiatowa we Wrocławiu, zarządzana przez Dolnośląskie Centrum Hurtu Rolno – Spożywczego, przyciąga kilkaset tysięcy klientów rocznie. Zaopatrują się na niej nie tylko lokalne firmy (zwłaszcza kwiaciarnie) i mieszkańcy Wrocławia, ale również podmioty z całej Polski, zwłaszcza z Dolnego Śląska, oraz z zagranicy (Czech, Niemiec). Można tam zobaczyć pełne spektrum roślin rabatowych, sadzonek, krzewów ozdobnych i wyszukanych dekoracji. Bogaty asortyment hurtowników i detalistów z całej Polski, prezentujących najnowsze trendy branży ogrodniczej i florystycznej, zachęca do prac w ogrodzie i realizacji nowych aranżacji roślinnych – w ogrodzie, czy na domowym parapecie.

logo dwór elizy
DCHRS-LOGO_2018_ost-01
ZIELENINA U CHOPINA
cosinus wrocław
hotel zamek na skale piękny
logo zamek na skale

Coś dla ducha i dla ciała – relaks w ogrodzie

Floryści biorący udział w konkursie florystycznym są słuchaczami szkoły wrocławskiego oddziału szkoły Cosinus, największej w Polsce sieci bezpłatnych szkół dla dorosłych. W zawodach biorą udział najbardziej utalentowani i kreatywni ludzie, którzy wyróżniają się w swojej profesji nieszablonową wyobraźnią i zdolnościami manualnymi. Towarzyszyć im będą przedstawiciele innej profesji. Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie to cos dla ucha i dla ciała, dlatego w niedzielę na gości parku będą czekać darmowe i niezwykle przyjemne zabiegi relaksacyjne, wykonywane przez profesjonalnych masażystów. Jednym słowem, Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie to dla każdego coś miłego!