Długi weekend czerwcowy i Boże Ciało 2022 w Minieurolandzie

W dniach 16-19 czerwca 2022 najmłodsi goście Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku będą mogli wziąć udział w warsztatach kulinarnych i zostać „Szefem Juniorem”.

Przygotowaliśmy dla Was apetyczne niespodzianki, które zrobią wrażenie nawet na największych niejadkach, a wszystkie łakomczuchy będą mogły przekonać się, jak przyjemne jest samodzielne przygotowywanie dań. Mali kucharze rozpoczną swoją przygodę z gotowaniem od założenia specjalnego fartucha i czapki kucharskiej, które otrzymają na własność. A nie ma lepszej pamiątki niż ta specjalnie zasłużona :-) Na pewno popularne programy telewizyjne poświęcone gotowaniu rozbudziły wyobraźnię nie jednego malucha. Razem z nami każde dziecko może spróbować swoich sił i twórczo… nabrudzić. Gotowanie musi być pełne pasji, dlatego pozwalamy do woli korzystać z własnej fantazji i bawić się produktami, po swojemu dekorować potrawy.

Wszystkie dzieci uczestniczą w zajęciach samodzielnie i poznają podstawowe tajniki gotowania. Będą stosować miary używane w kuchni, m.in. dowiedzą się, co znaczy „szczypta” i jak wykorzystywać przeliczniki, które zawsze mamy pod ręką – łyżka, łyżeczka, szklanka. Nauczą się sprawniej posługiwać różnymi kuchennymi akcesoriami i poznają zasady łączenia różnych składników, znaczenie przypraw i kombinacje smakowe. Odpowiednio dobrane menu jest atrakcyjne dla małych łasuchów, ale przede wszystkim ma pomóc dzieciom nauczyć się gotować zdrowo i różnorodnie.

Menu Kulinarnej Przygody:

  • Pizza Fantazja
  • Mniam Burger
  • Bombowy Koktajl
  • Słodkie Zaskoczenie

UWAGA!

Udział w warsztatach wymaga wcześniejszej rezerwacji. Można z nich skorzystać przez cztery dni, w trzech przedziałach czasowych: 11:00-12:30, 13:00-14:30, 15:00-16:30. Cena uczestnictwa wynosi 20 zł i stanowi koszt materiałowy. Cena nie łączy się z ceną biletów wstępu do Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku. Warsztaty stanowią dodatkowy koszt.

Jedna grupa może liczyć maksymalnie 12 osób. Rezerwacji można dokonywać drogą mailową: rezerwacja@minieuroland.pl