Ludowo w Minieurolandzie – II Kłodzki Etno Jarmark w baśniowym ogrodzie

Zespoły folklorystyczne oraz koła gospodyń wiejskich z Ziemi Kłodzkiej i Dolnego Śląska wystąpią przed gośćmi Parku Miniatur Minieuroland. Przepełniony lokalną kulturą, tańcem i śpiewem II Kłodzki Etno Jarmark odbędzie się w niedzielę 17 lipca 2022 r.

Przez cały dzień regionalne zespoły będą prezentować swoją twórczość oraz największe atuty i pasje poszczególnych członkiń i członków. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać bliżej grupy i osoby działające na rzecz lokalnej społeczności, a także ich szeroką aktywność kulturową, kulinarną i artystyczną. Nie zabraknie radosnych przyśpiewek, profesjonalnych układów tanecznych i scenek kabaretowych, które rozweselą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zespoły zachwycą gości autorskimi utworami, pięknymi strojami ludowymi oraz popisami wokalnymi z radosną muzyką na żywo.

Kulturalne atrakcje na Ziemi Kłodzkiej

II edycja imprezy zapowiada się, jako prawdziwe święto lokalnych tradycji ludowych. Wydarzenie rozpocznie się barwnym korowodem, przemierzającym malowniczo ukwiecone alejki Minieurolandu. Będzie wesoło, kolorowo, pięknie i smacznie. Całodniowy program jest koordynowany przez słynną organizatorkę wydarzeń kulturalnych Panią Teresę Wawreniuk z Fundacji Pozytywka. Konferansjerem, prowadzącym imprezę jest Pan Franciszek Gawęda, znany ze swojego profesjonalizmu i niezwykłego poczucia humoru.

W ramach imprezy wystąpią m.in.:

 1. „Ciepłowodzianki” – Ciepłowody
 2. „Złocienie” – Ząbkowice Śląskie
 3. „Grodzianie” – Niemcza
 4. „Stolczanki” – Stolec
 5. „Starczowianie” – Starczów, gm. Kamieniec  Ząbkowicki
 6. „Katarzynki” – Ostroszowice, gm. Dzierżoniów
 7. „Górzanie” – Piława Górna
 8. „Kądziołeczki” – Lutomia, gm. Świdnica
 9. Koła Gospodyń Wiejskich – Bystrzyca Kłodzka
 10. Koła Gospodyń Wiejskich – Trzemeszno
 11. „Szalejowianka” Stanisława Franczak – kabareciara z Szalejowa Górnego
 12. „Cerkis Band” – Stary Wielisław, gm. Kłodzko
 13. Kapela „Sami Swoi” – Ząbkowice Śląskie
 14. Zespół taneczny „Przyjaciele”
 15. Elżbieta Szopian – utalentowana wokalistka ze Stoszowic, występująca przy akompaniamencie Krzysztofa Hałata, mieszkańca Nowej Rudy
 16. Helenka Kozłowska – kabareciara z Ząbkowic Śląskich

Kłodzki Etno Jarmark organizowany w Parku Miniatur Minieuroland jest jednym z najbarwniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie i stał się wizytówką Festiwalu Kwiatów, wzbudzając ogromne zainteresowanie publiczności z różnych części Polski i Czech. Serdecznie zapraszamy!