Edukacja ekologiczna dla szkół podstawowych z powiatu kłodzkiego
Fundacja Niesamowity Dolny Śląsk zaprasza na bezpłatne zajęcia edukacyjne
Droga Szkoło!
Fundacja Niesamowity Dolny Śląsk jest organizatorem projektu pt. „Botanicum – program edukacji ekologicznej”. Przy partnerstwie z Minieurolandem udowodnimy Wam, że każdy może zostać eko-bohaterem. Projekt jest dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
Zapraszamy Was na bezpłatne zajęcia edukacji ekologicznej z darmowym wstępem do Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku od początku kwietnia do końca czerwca 2023 r.
Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia są przyjmowane na zasadzie kto pierwszy – ten lepszy, dlatego zachęcamy do szybkich procesów decyzyjnych :-) Udogodnieniem jest brak formalności po stronie szkoły. Wystarczy złożyć rezerwację drogą mailową i podpisać protokół uczestnictwa w dniu wycieczki.
Program ma formułę warsztatowo-wystawową i jest połączony z aktywnościami w terenie. Odbiorcami są uczniowie szkół podstawowych z powiatu kłodzkiego. Głównym obszarem tematycznym są rośliny antysmogowe, miododajne i antykomarowe oraz zioła i rośliny lecznicze. W przystępny dla dzieci sposób przedstawimy zagadnienia związane z magicznymi właściwościami roślin oraz ich rolę w ochronie środowiska. Dowiecie się również jak dbać o swoich liściastych przyjaciół i jak w prosty sposób mnożyć ich ilość, bez wychodzenia z domu czy szkoły.
Przewodnik organizacyjny:
- Za realizację zadania odpowiedzialna jest Fundacja Niesamowity Dolny Śląsk z Wrocławia.
- Zajęcia odbywają się w Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku. Wstęp na teren atrakcji dla uczniów oraz ich opiekunów jest bezpłatny a czas pobytu nieograniczony.
- Czas trwania programu edukacyjnego: 2 godziny zegarowe.
- Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: botanicum.ee@gmail.com
- Projekt jest dofinansowany w ramach programu edukacji ekologicznej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
„Botanicum – program edukacji ekologicznej” obejmuje:
– warsztaty botaniczne – uczniowie poznają najciekawsze rośliny antysmogowe, miododajne i antykomarowe. Otwarta formuła zajęć umożliwia wymianę zdań, bezpośredni kontakt z roślinami, jako żywym materiałem oraz sprzyja edukacji, opartej na zabawie. Młodzi botanicy dowiedzą się również, jak w prosty sposób rozmnażać domowe rośliny doniczkowe.
– pomoce dydaktyczne – w czasie warsztatów każde dziecko otrzyma materiały, mające w atrakcyjny sposób zachęcić uczniów do pogłębiania zainteresowań w zakresie ekologii i ochrony środowiska.
– ścieżkę edukacyjną Ogrodu Ziołowego – dzieci poznają różnymi zmysłami zioła i rośliny lecznicze. Będziemy tutaj odnosić się do roślin popularnych, często wykorzystywanych w życiu codziennym, tj. przemysł spożywczy, medycyna, kosmetologia, ale wciąż mało znanych wśród dzieci.
– grę terenową – dzieci otrzymają książeczki z zagadkami, zachęcające do odkrywania roślin i bioróżnorodności na terenie Parku Miniatur Minieuroland. Celem jest pogłębienie wiedzy przyrodniczej, podjęcie aktywności na świeżym powietrzu oraz integracja grupy.
– poczęstunek dla grupy – aktywna formuła uczestnictwa oraz przebywanie na świeżym powietrzu wzmagają apetyt, dlatego program zajęć zakończy poczęstunek :-)