Sekret fenomenalnej kuchni w Parku Minieuroland.

Nie od dziś wiemy, że nasi goście oprócz zachwytów nad Parkiem Miniatur nie szczędzą słów uznania dla naszej wyjątkowej gastronomii. Jak to się dzieje, że w tak dobrych cenach serwujemy naszym gościom tak dobrą jakość ? Wiadomym jest, że ćwiczenie czyni mistrza, zwłaszcza jeśli z zadatkiem na mistrza człowiek się urodził. W Naszym parku zatrudnieni są wyjątkowi ludzie, którzy współtworzą niezwykła atmosferę tego miejsca. To właśnie dzięki tym, którzy na co dzień krzątają się w parku, możecie podziwiać idealne trawniki, wypielęgnowane kwiaty, schludne alejki oraz  posilić się wspaniałym daniem przygotowanym przez nasze niezwykłe kucharki. Serwowane posiłki są nie tylko smaczne ale jeszcze przepięknie podane. Takie danie to uczta nie tylko dla brzucha ale również dla oczu. Czy wiecie, że dietetycy zalecają aby nasze posiłki pięknie wyglądały? Powodów jest kilka. Pierwszy,  pięknie podane danie lepiej smakuje…Nie wierzycie? To Fakt.

Ciąg Fibonacciego a zdrowe odżywianie?

Mózg ludzki jest tak skonstruowany, że te przedmioty,  które są harmonijne i piękne, postrzegane są przez nas jako naturalne, dobre i zdrowe.  Można przytoczyć tu wzorzec „złotej spirali” oparty na ciągu Fibonacciego, który pojawia się w powtarzających się układach roślin. Natura pokazuje nam, że taki powtarzający się układ jest dla nas najlepszy, bezpieczny, pewny, dobry.  Badania dowodzą, że pięknie podany posiłek sprawia, że na sam jego widok zaczynają pracować kubeczki smakowe. Ma to także oczywiście związek z zapachem serwowanego dania, który również jest niezwykle ważny. Ponadto, ci którzy dbają o linię, instruowani są przez swoich dietetyków aby dania układali na większych  talerzach, ponieważ w ten sposób oszukujemy nieco nasz mózg, pokazując ,że posiłek który za chwilę pochłoniemy jest nieco większy niż w rzeczywistości.  Ale oczywiście najważniejszym powodem, który sprawia, że pięknie serwowane obiady są lepsze jest to, że może być ogromną przyjemnością.  Jedzenie jest jedną z niewielu rzeczy, które potrafią wprawić nas w dobry humor.

Smakujmy chwile!

Mistrzynie kuchni z parku Minieuroland nieustająco szlifują swoje umiejętności. Stale poddawane są surowej ocenie wszystkich pracowników Minieurolandu. Ale żeby nie zabrzmiało to zbyt groźnie dodam, że zwykle jesteśmy zachwyceni wirtuozerią  naszych mistrzyń. :) Truizmem jest fakt, że życie jest zbyt krótkie na to żeby nie cieszyć się bieżąca chwilą, ubierać w nudne ciuchy i nie jeść tego co się lubi. A ci, którzy kosztowali naszych specjałów wiedzą, że właśnie u nas warto rozpieszczać się kulinarnie. Nie wierzycie? Chcecie dowodów ? Zapraszamy- sprawdźcie nas.:)