Ze słowami piosenki Marka Grechuty na ustach, przywitajmy Panią Wiosnę!

Czy wiecie że, w tym roku pierwszy dzień wiosny astronomicznej pokrywa się prawie z pierwszym dniem wiosny kalendarzowej?

Astronomiczna zaczyna się dzień wcześniej czyli 20 marca.

Różnica wynika z tego, że  data astronomicznej jest zmienna i zawsze przypada na równonoc, czyli od tego momentu dni będą stawać się dłuższe a noce krótsze.

W kalendarzowej data jest zawsze stała. Tradycyjnie obchodzimy pierwszy dzień wiosny 21 marca.

Wszyscy z utęsknieniem czekamy na jej nadejście. Wiosna zachwyca swymi barwami i niesamowitym zapachem kwitnących kwiatów i drzew. To wreszcie dłuższe i cieplejsze dni, które można bardziej kreatywnie spędzać na świeżym powietrzu.

Choć  nie zawsze w tym dniu dopisuje ciepła pogoda, u nas zawsze jest „pogodnie”, to za sprawą ciepłej atmosfery, którą pragniemy zawsze stworzyć. Powitajmy wiosnę w Minieurolandzie i przeżyjmy razem wiosenną przygodę.

Spędźmy ten cudowny dzień razem!

21 dzień marca to także nieoficjalne święto „Wagarowicza”. Starsze dzieci same go sobie organizują. Kiedyś bardziej bały się konsekwencji z nie przyjścia do szkoły. Ale często w myśl zasady „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, cała klasa się mobilizuje i spędza ten czas razem, na świeżym powietrzu.

Młodszym dzieciom, to nauczyciele starają się zorganizować w ten dzień zajęcia poza szkolne, najczęściej jakąś wycieczkę. Minieuroland jest jak najbardziej „za” :-)