Przed nami wspaniałe, wakacyjne chwile. Pogoda za oknem zachęca do aktywnego spędzania czasu w gronie najbliższych osób. To również wolne od pracy dni, czyli wyczekiwany urlop. Wiele osób wciąż zastanawia się, jak go wykorzystać, dokąd pojechać. W kalendarzach widnieją zaznaczone daty wyjazdów, często za granicę. Zaplanowane dni obejmują wycieczki w najpopularniejsze miejsca świata.

Minieuroland, Kłodzko, atrakcje ziemia kłodzka, atrakcje kotlina kłodzka (9)

Przepiękna wieża Eiffla z tarasu widokowego Moulin Rouge w Minieurolandzie

A gdyby tak ktoś dał nam możliwość zobaczenia ich wszystkich, w ciągu zaledwie jednego dnia? Któż nie skorzystałby z tak wspaniałej, wakacyjnej oferty? Katedra Berlińska? Fontanna Di Trevi? Czy może wieża Eiffla, a nawet Statua Wolności? Wszystkie te miejsca są kultowe i- niestety- dla większości nieosiągalne do zobaczenia w ciągu jednego urlopu. Mając tego świadomość przychodzimy z pomocą naszym gościom, zapraszając do Minieurolandu.

Minieuroland, czyli Park Miniatur znajdujący się w Kłodzku, to obowiązkowe miejsce dla każdego, kto za kierunek podróży obrał Ziemię Kłodzką. Fanów Dolnego Śląska ucieszy również fakt, że atrakcja znajduje się niedaleko stolicy województwa- miasta Wrocław.

Minieuroland, Kłodzko, atrakcje ziemia kłodzka, atrakcje kotlina kłodzka (10)

Francja? Paryż? Nie, to wciąż Polska! Tak wiele miejsc, które obejrzeć możesz w ciągu jednego dnia! :)

Minieuroland, Kłodzko, atrakcje ziemia kłodzka, atrakcje kotlina kłodzka (4)

Minieuroland jest pełen malowniczych alejek i punktów wypoczynkowych

Jest wiele powodów, dla których właśnie latem warto odwiedzić to tętniące życiem miejsce. Dokładnie tyle, ile gości- każdy znajdzie tu coś dla siebie. Niewątpliwie, jednym z najważniejszych jest zawarta w pigułce podróż dookoła świata. Starannie wykonane miniatury znajdujące się w parku przedstawiają najwybitniejsze budowle, które każdy powinien zobaczyć. Minieuroland daje możliwość poznania ich w ciągu jednej wizyty. Miłośnicy podróży z pewnością znajdą tu inspirację dla kolejnych kierunków wypraw. Amatorzy architektury będą mogli natomiast dokładnie przyjrzeć się detalom, jakich nie sposób zauważyć w obliczu rzeczywistego zabytku. Każdy, kto choć raz miał okazję odwiedzić nasz park zdaje sobie sprawę, ile pracy zostało włożone w znajdujące się tu miniatury. Wkomponowane w urokliwą infrastrukturę będą nie lada zachętą do odwiedzenia najpiękniejszych miejsc świata.

Kolejnym powodem, dla którego nie można pominąć Minieurolandu podczas wizyty na Ziemi Kłodzkiej, jest oczywiście roślinność. Roślinność dla której przyjechać są w stanie osoby z drugiego końca Polski.

Minieuroland, Kłodzko, atrakcje ziemia kłodzka, atrakcje kotlina kłodzka

Ponad 70 000 kompozycji kwiatowych na terenie całego Minieurolandu!

Początek wakacji to dla Minieurolandu huczne rozpoczęcie sezonu. Magiczny ogród nabiera uroku, a nasadzone kwiaty powoli zaczynają przybierać formę kolorowego dywanu. Serce parku bije coraz mocniej i mocniej, przygotowując się do słynnej w całej Polsce imprezy- do Festiwalu Kwiatów. Waga wydarzenia jest ogromna- przygotowane alejki pełne są napływających gości. Każdy z nich przyjechał specjalnie, aby zobaczyć rozłożone na obszarze dwóch hektarów kompozycje kwiatowe. Jest ich ponad 70 tysięcy, co zdecydowanie robi wielkie wrażenie niezależnie od wieku.

festiwal kwiatów minieuroland

Przepiękny rozkwit kwiatów w Minieurolandzie

Ciepła pogoda i wakacyjny nastrój tworzą również idealne tło dla wielu innych wydarzeń, które organizowane są w Minieurolandzie. Oprócz wspomnianego wcześniej Festiwalu Kwiatów, po niedługim czasie ruszają przygotowania do Urodzin Minieurolandu. Otwarcie naszego parku, jako atrakcji turystycznej miało miejsce 17 lipca 2015 roku. W tym roku impreza odbywać się będzie 21 lipca. Przewidziane na ten dzień zabawy są naprawdę rozmaite. W parku zagości muzyka na żywo, a w wielu jego zakątkach czekać będą zabawy i atrakcje dla wszystkich uczestników, nieważne w jakim wieku będą.

Festiwal Kwiatów

IV Edycja Festiwalu Kwiatów w Minieurolandzie, fotografie z konkursu Master Flowers

A skoro już przy grupie wiekowej jesteśmy- wśród bujnej roślinności zarówno seniorzy, jak i rodzice z dziećmi, znajdą dla siebie miły kącik do odpoczynku lub zabawy. Istotnym elementem Minieurolandu jest zapewnienie gościom możliwości wyciszenia się i relaksu. W tym też celu na terenie całego parku powstało wiele służących do tego miejsc. Największym zainteresowaniem wśród starszych jak i młodszych wciąż cieszą się bujane leżaki umiejscowione w nadwodnych altanach.

Minieuroland kłodzko

Bujane leżaki znajdujące się w altanach wciąż biją rekordy popularności!

Z kolei pary, które wybrały się do parku na romantyczny spacer, z pewnością docenią pergolę w stylu japońskim. Dyskretnie umiejscowiona na obrzeżach Minieurolandu, idealnie wpasowuje się w nastrojowy klimat.

Minieuroland, Kłodzko, atrakcje ziemia kłodzka, atrakcje kotlina kłodzka (2)

Romantycznie usytuowana pergola w stylu japońskim

Miejscem, które zachwyci najmłodszych będzie z pewnością znajdujący się w Minieurolandzie plac zabaw. Wspomniany obszar to aż 1200m2 dziecięcej radości i śmiechu! Sprowadzane z Filipin sprzęty zapewniają dzieciom niekończącą się frajdę, gwarantując przy tym bezpieczeństwo. Domki, ślizgawki, huśtawki, koniki- wszystko to sprawi, że najmłodsi goście poczują się niczym w baśniowej krainie. Starsze dzieci natomiast puszczą wodze fantazji na tyrolce, która bije w tym miejscu rekordy popularności.

W Minieurolandzie, prócz miejsc wypoczynkowych znajdują się także punkty gastronomiczne. Odwiedzić możemy dwa bary serwujące dania obiadowe oraz słodkości. Amatorzy słonych posiłków zjeść mogą między innymi pstrąga lub kotleta drobiowego w pełnym zestawie. Łasuchy mogą natomiast liczyć na różnorakie desery. W ofercie kuchni Minieurolandu znajdują się naleśniki, gofry czy uwielbiane przez wszystkich lody gałkowe.

Minieuroland

Minieuroland zachwyca zarówno roślinnością, jak i przepiękną infrastukturą

Warto również wspomnieć o stałej ofercie dla gości, którzy mieszkają w Kłodzku. Tubylcy mają możliwość zwiedzania parku z biletem w cenie 10 złotych. Ciepłe, słoneczne dni pojawiają się w Kotlinie Kłodzkiej coraz częściej. Jest to zatem idealna okazja aby rodzinny czas spędzić na świeżym powietrzu, a do Minieurolandu udać się na niedzielne, rodzinne spacery. Bo przecież relaks i zabawa nigdy się nie nudzą! ;)