Podczas egzotycznej majówki w Minieurolandzie zobaczyć będzie można m.in. 50 gatunków roślin owadożernych oraz 30 niespotykanych powszechnie zwierząt. Uznany projektor mody, Marcin Urzędowski zaprezentuje 40 masek marki Prepostevolution wykonanych z materiałów z recyklingu.

Minieuroland przygotował na zbliżającą się majówkę niezwykle egzotyczną ofertę. Specjalnie na tą okazję na terenie ogrodu zostanie stworzony klimat niczym z  tropikalnej dżungli. Odwiedzający będą mogli zobaczyć egzotyczne rośliny i zwierzęta. Będzie można zrobić sobie pamiątkową fotografię a nawet zabrać nieco tego orientalnego klimatu ze sobą do domu, ponieważ przewidziany jest również kiermasz roślin egzotycznych. Pan Marcin Urzędowski, znany projektant mody trashion, będzie koordynował konkurs tworzenia ubrań z pozoru nieprzydatnych rzeczy, oraz warsztaty budowania instrumentów muzycznych z materiałów z recyklingu. Oprócz tego przewidziany jest pokaz masek marki Prepostevolution, której pomysłodawcą jest właśnie zaproszony artysta. Pozostając w duchu eko, najmłodsi zwiedzający zostaną zaproszeni na serial „NieNiepotrzebni” emitowany w TVP, poruszający bardzo ważny aspekt racjonalnego gospodarowania zasobami natury oraz dawania powtórnego życia wyrzucanym przedmiotom.

Majówka Minieuroland – rośliny owadożerne w Kłodzku (Roraima.pl Coca Flora)

Minieuroland to miejsce, w którym edukacja i świetna zabawa idą w parze. W parku znajduje się ponad 40 makiet budowli z całego świata, wykonanych przez zespół modelarzy, rzeźbiarzy i grafików, którzy za punkt honoru postawili sobie pokazanie tych wspaniałych cudów architektury z jak największa dokładnością. Wszystko to otoczone jest pięknym ogrodem, w którym znajdują się tysiące unikatowych gatunków drzew i krzewów. Latem, niesamowitą atmosferę tego miejsca potęgują barwne i niezwykle aromatyczne dywany stworzone z wielokolorowych kwiatów. Trwający tu przez całe wakacje Festiwal Kwiatów, sprawia że zwiedzający wszystkimi zmysłami czują magiczny klimat Minieurolandu.

„Minieuroland to miejsce przyjazne każdemu. Staraliśmy się w taki sposób przygotować ofertę aby każdy znalazł tu coś dla siebie, a także aby dobra zabawa i przyjemne spędzanie czasu miało także edukacyjny wymiar. Stąd nasza bogata oferta warsztatów edukacyjnych, ale także ciekawy program, który proponujemy na święta majowe. Promujemy ekologiczny styl życia, zachęcamy dzieci i młodzież do innego spojrzenia na ekologię a także pokazujemy, że dbanie o naszą planetę wcale nie musi być nudne. Stawiamy na kreatywność, stąd też pomysł na zaproszenie tak znakomitego gościa jakim jest pan Marcin Urzędowski.” – podkreśla Prezes, Jarosław Ptaszkiewicz