Festiwal Kwiatów to nasza tradycja i jak co roku z początkiem lata startujemy z nową niesamowitą aranżacją kwiatów w naszym parku.

Jak Festiwal to musi być muzyka a orkiestra będzie nieziemska. Za fortepianem zasiądzie wirtuozka Petunia,  saksofon będzie w rękach Begonii a kontrabas to żywioł Macardonii i Lysimachii. Będzie grane z rozmachem kolorów i z zapachem w powietrzu. Orkiestra składająca się z ponad 100 gatunków roślin. Dywany pełne kwiatów, miniatury budowli, śpiew egzotycznych ptaków, szum palm i bananowców sprawi, że będzie można poczuć się magicznie i wyjątkowo.

Nasz park jest prawdziwym azylem dla pragnących odpoczynku, relaksu i kontaktu z przyrodą. To kolorowy zawrót głowy!  Zarówno zakochani, jak i rodziny z dziećmi, seniorzy i każdy z osobna, znajdzie coś dla siebie. Strefy relaksacyjne, zaciszne altanki, punkty gastronomiczne oraz plac zabaw i to wszystko skąpane w fontannach kwiatów, na pewno przyciągnie swoich miłośników.

Kwiaty są nieodzownym elementem naszego życia. Towarzyszą nam od stuleci. Fascynują, wzbudzają zachwyt. Pobudzają w nas estetyczne doznania. Symbolizują nasze uczucia, stan ducha i nastrój. Są trwale „zakorzenioną” częścią naszego życia, często uczestniczą w ważnych wydarzeniach. Służą jako twórcza inspiracja dla pisarzy i malarzy. „Kwiaty mają wyraz twarzy… Niektóre jakby się uśmiechały, inne są smutne, niektóre są melancholijne i nieśmiałe” – Henry Ward Beecher.  Pojawiają się w malarstwie wszystkich epok. To impresjoniści uczynili z pejzażu i martwej natury najważniejszy środek wyrazu artystycznego. Zachwycają obrazy Claude Moneta  np. „Ogród artysty w Giverny” (1900 r.) czy też  sławne ” Słoneczniki” Van Gogha.

Dlatego też Festiwal Kwiatów jest dla nas tak ważnym wydarzeniem, bo to nasze życie, nasza muzyka oraz  owoc naszej pracy, którym chcemy się z Wami podzielić.