Już 17 stycznia 3 odcinek Sanatorium Miłości, a w nim wizyta seniorów w Minieurolandzie. Emisja odbędzie się o godzinie 21:15 na kanale TVP1. 

Czym jest Sanatorium Miłości? 

Sanatorium Miłości to popularne reality show, emitowane na kanale TVP1 od 20 stycznia 2019 roku. W programie uczestniczy jednorazowo 12 osób powyżej 60. roku życia a prowadzącą jest Marta Manowska.

Minieuroland w Sanatorium Miłości

Ostatnio mówiliśmy o filmach, których producenci zdecydowali się wykorzystać w swoich produkcjach okolice Kotliny Kłodzkiej.  

Minieuroland również miał swój udział w medialnym życiu Kotliny Kłodzkiej. Kilka miesięcy temu rozpoczęły się prace nad trzecim sezonem popularnego show “Sanatorium Miłości”.

Na początku tego roku fani mogli obejrzeć pierwszy odcinek produkcji, którego akcja toczyła się w malowniczych zakątkach Kotliny Kłodzkiej, w Polanicy Zdrój. Ale to nie koniec niespodzianek- w trzecim odcinku serii nasi kuracjusze wybiorą się na wypoczynek do Parku Miniatur Minieuroland, w Kłodzku.

Ten odcinek obejrzycie na kanale TVP1, w niedzielę 17.01.2021 roku, o godzinie 21:15. 

Kotlina Kłodzka i Wielka Pieniawa dla seniora

Wraz z premierą pierwszego odcinka mogliśmy poznać dwunastu nowych uczestników tj. kuracjuszy i kuracjuszek: Andrzeja, Wiesława, Edwarda, Władysława, Zbigniewa i Zdzisława, oraz panie: Annę, Halinę, Jadwigę, Janinę, Krystynę i Teresę. 

Kuracjuszy zakwaterowano w Wielkiej Pieniawie, w miejscowości uzdrowiskowej Polanica Zdrój. 

Kotlina Kłodzka to miejsce wyjątkowe z wielu powodów. Turystów przyciąga tu nie tylko piękny, górski krajobraz, ale i liczne atrakcje, jak wieże widokowe i perełki historyczne. A co w nasze strony przyciąga seniorów i emerytów? 

Nie od dziś wiadomo, że Uzdrowiska Kłodzkie to najpopularniejsze uzdrowiska w Polsce. 
Należą do nich między innymi uzdrowiska w Polanicy Zdrój, Kudowie Zdrój czy też Dusznikach Zdrój.  
Kuracjusze, którzy decydują się spędzić czas w jednym z nich, liczą na dogłębną regenerację organizmu i odzyskanie sił witalnych. 

Tym razem popularne uzdrowiska przykuły uwagę producentów show. 

Poznajmy uczestników Sanatorium Miłości

Nim seniorzy mogli zakwaterować się w Wielkiej Pieniawie, wzięli udział w tak zwanych ,,szybkich randkach” dzięki czemu mogli się lepiej poznać. 
Podczas spotkań uczestnicy zadawali sobie rozmaite pytania, wymieniali się spostrzeżeniami jak i również prawili sobie pierwsze komplementy. Z kolei dla widzów szybkie randki to doskonała okazja, by poznać uczestników ulubionego programu.  

Panie i…

Dla Anny, która jest prawdziwą fanką serii udział w Sanatorium Miłości to okazja, by w znaleźć życiowego partnera i rozpocząć nowy rozdział w życiu. Jak zapewniają producenci serialu “Anna poszukuje mężczyzny opiekuńczego i szczerego, choć bez wąsów i z całą pewnością niepalącego.” 

Panią Halinę widzowie porównują do niemniej lubianej Wiesi z poprzedniej edycji. Do trzeciego sezonu wniosła ona mnóstwo radości i niekończący się entuzjazm, zyskując tym samym sympatię odbiorców. To odważna, pewna siebie kobieta, która z życia bierze całymi garściami. Nie boi się pracy i uwielbia dobrą zabawę.  

Jadwiga jest pasjonatką tańca od trzeciego roku życia. Jako osoba wysportowana, która kocha energiczny tryb życia pragnie znaleźć partnera, który dołączy do niej na wybranej ścieżce życia. W czasie emerytury odkryła także dwa nowe hobby: narciarstwo i jazdę konną 

Janina to otwarta kobieta, która czerpie radość z nawiązywania nowych kontaktów, przez co jej obecność w programie wnosi mnóstwo dobrej, optymistycznej energii. Z kolei nieśmiała Krystyna liczy na to, że po programie jej stosunek do ludzi nieco ulegnie zmianie. Na planie poznamy również Teresę, która do programu przyjechała aż z Kanady. To tam mieszkała z mężem przez 30 lat i prowadziła własną firmę. Od zawsze kochała malować krajobrazy, do czego wróciła w czasie emerytury. Dziś chce zacząć nowy etap w życiu i znaleźć kogoś kto będzie jej w tym towarzyszył. 

… Panowie! :) 

Andrzej to według niektórych największe zaskoczenie sezonu. Gadatliwy romantyk przypadł do gustu większości pań. Ma dwóch synów, którzy są owocem dawnego związku. Andrzej, choć wciąż pracuje. Daje mu to możliwość wyjazdów zagranicznych i spotkań z ludźmi. Jest to osoba bardzo aktywna, która w przeszłości uprawiała dużo sportu. Wciąż pokonuje niemały dystans w basenie i udziela się w sferze kultury swojego regionu. Szuka zadbanej brunetki a sam o sobie mówi, że “woli kochać niż być kochanym”.

Wiesław pochodzi z Tarnowa. To wciąż aktywny zawodowo biznesmen, który ukończył prawo, informatykę i technologię drewna. Z całą trójką swoich dzieci z poprzedniego związku ma bardzo dobry kontakt. Lubi sport, w szczególności tenisa. Organizuje obozy treningowe w tej dziedzinie, jeździ na rowerze i na nartach. Szuka kobiety odważnej. 

Władysław to uczestnik z Warszawy. W przeszłości był w dwóch związkach. Jeden zakończył się rozwodem, drugi stratą bliskiej osoby. To Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa na Politechnice Warszawskiej. Pracował na wysokich stanowiskach w różnych firmach, również na kontrakcie w Libii. Szuka partnerki do rozmowy.

Zbigniew to miłośnik biegania, który aktywnie bierze udział w maratonach. To właśnie ta pasja pozwoliła mu zrzucić zbędne kilogramy, gdy przytył do 120 kg po zerwaniu z nałogiem papierosowym. Dzięki aktualnemu trybowi życia może pochwalić się zadbaną sylwetką. Uczy się języków obcych, lubi też taniec. Szuka partnerki, która będzie z nim do końca życia.  

Edward to były policjant, który lubi rozmowy i dobra zabawę. Mieszka obok Torunia. To konserwatysta, który zaznacza, że nie jest tolerancyjny we wszystkich kwestiach. Uważa, że kobieta ma być ładna i zgrabna, bo taka jest jej rola. Ma dwie córki z poprzedniego małżeństwa. Boi się wysokości i podniebnych podróży samolotem. 

Kto jeszcze?

Zdzisław pochodzi z Krapkowic i uwielbia jazdę na motocyklu. Przeżył stratę ukochanej żony, gdy ta zmarła w wyniku choroby. Jest ojcem jednej córki. Dawniej uczył w szkole, dziś, na emeryturze ma wiele zainteresowań. Wśród nich pływanie, tenis, górskie wyprawy a zimą- jazdę na nartach. Prowadzi fundację dla dzieci z porażeniem mózgowym. Uwielbia kobiety, ponieważ jak sam mówi według niego “wszystkie są piękne”. 

Już niedługo kolejny odcinek “Sanatorium Miłości”. My nie możemy się już doczekać trzeciego odcinka, w którym głównym plenerem będzie nasz magiczny ogród. Będziecie z nami przed telewizorem? :)