Najpiękniejsze plenery na sesje zdjęciowe w Kotlinie Kłodzkiej 

Jak powinna wyglądać idealna sesja ślubna? Jakie tło najlepiej “klika się” na Instagramie?
      Fotografie mają inne znaczenie dla każdego z nas. Dla jednych to magiczny sposób na zatrzymanie najpiękniejszych wspomnień, dla innych z kolei- jedynie miła pamiątka. Dziś, dzięki postępowi w nauce, każdy nosi aparat fotograficzny przy sobie. W dobie smartfonu, z którym nie zwykliśmy się rozstawać, nikt już nie myśli o bogatej historii pierwszych fotografii. Nie pamiętamy, że zatrzymanie czasu wymagało niegdyś nieco więcej energii, aniżeli przysłowiowe “cyk i już”.  

Nie “Jak?” tylko ,,Gdzie?” 

Dziś wszystko wydaje się być łatwiejsze. Zamiast ,,Jak”? Pojawia się kwestia ,,Gdzie?”.
Wykonanie fotografii pozostawiamy bez zbędnych przemyśleń. Jeśli sprawa nie jest zbyt wymagająca, z pewnością damy radę zająć się tym sami. Jeśli czeka nas poważniejsza sesja, poszukamy w tym celu profesjonalisty. Decyzja, którą jednak będziemy musieli podjąć sami, dotyczy przede wszystkim wymarzonego miejsca. I nieważne, czy chcemy pokazać się z jak najlepszej strony w mediach społecznościowych, czy też planujemy stworzyć rodzinny album, dla przyszłych pokoleń- wybór odpowiedniego tła odgrywa tu niemal kluczową rolę.  

Gdzie zrobić sesję zdjęciową, tak, by była magiczna? 

Choć sesje zagraniczne stają się coraz bardziej popularne, wiele osób postanawia jednak skorzystać z uroków magicznych krajobrazów Polski. Do wyboru mamy naprawdę różne tereny, od pasm górskich, poprzez zielone lasy, przełęcze i doliny, aż po taflę morza bałtyckiego.
Na mapie Polski znajduje się miejsce, które ze względu na swój magiczny klimat i baśniową scenerię wyróżnia się pośród pozostałych. Mowa o Kotlinie Kłodzkiej, niejednokrotnie wybieranej pod plener czy to do sesji okolicznościowych czy też spontanicznych “fotek”.  

Fantastycznym miejscem na romantyczną, lub okolicznościową sesję jest Minieuroland, znajdujący się w Kotlinie Kłodzkiej. 

Minieuroland Park Miniatur, Kłodzko 

Minieuroland to idealne miejsce na sesje wszelkiego rodzaju. Coś dla siebie znajdą tu nowożeńcy, zakochane pary, ale i rodzice i ich pociechy. Park popularny jest również wśród blogerów, którzy rozległy ogród chętnie wybierają jako tło swoich fotografii.  

Ale, dlaczego? Co sprawia, że Minieuroland jako park, wyróżnia się spośród wielu innych miejsc tego typu? Przecież w Polsce odwiedzić możemy niezliczoną ilość parków, z czego ponad trzydzieści to parki miniatur. Dlaczego ważną dla nas sesję mielibyśmy wykonać właśnie tutaj? 

To, z czego Minieuroland słynie to przede wszystkim bajeczny ogród, obfity w wiele gatunków roślin, w tym unikalnych gatunków krzewów i drzew. Szczególnie odnajdą się tutaj miłośnicy bajkowych, kwiatowych scenerii. Wraz z końcem czerwca, w Minieurolandzie odbywa się Festiwal Kwiatów. W tym roku to huczne otwarcie sezonu przypada na dzień 27-28 czerwca. Od tego momentu, przez następne pięć miesięcy trwać będzie najpopularniejsze w regionie wydarzenie. Na terenie całego parku znajdziemy wtedy ponad 70 000 kwiatów, które dzięki pracy wykwalifikowanych ogrodników zachwycają różnorodnością kompozycji. Stać się one mogą tłem do sesji ślubnych czy komunijnych, ale i przepięknym dopełnieniem do szczęścia uchwyconego na zdjęciu zakochanych. Rozmaitość gatunków kwiatów sprawia, że park mieni się tysiącem kolorów. Pośród popularnych hortensji, niecierpków i begonii wkomponowane zostały również petunie, lobularie, surfinie, czy rozległe dywany mecardonii 

Oprócz kwiatów na terenie parku znajduje się wiele krzewów i drzew, sprowadzonych z najlepszych szkółek ogrodniczych Polski, Belgii i Holandii. Wśród nich znajdziemy na przykład bajeczne śliwy wiśniowe, których parasole nie tylko ochronią nas przed słońcem, ale i nadadzą baśniowego klimatu naszej fotografii.   

Podobna sesja będzie ucztą dla zmysłu estetyki, a sama wizyta w Minieurolandzie stanie się błogim doświadczeniem zarówno dla fotografa jak i modeli. :)