Niezwykła Przygoda

Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku – miejsce, w którym każdy może poczuć się jak Guliwer w krainie Liliputów i jednocześnie jak Alicja w zaczarowanym ogrodzie. Zapach niezliczonych kwitów zachęca do spacerów długimi alejkami i zaprasza do bajecznej podróży po niezwykłych zakątkach miniaturowego świata.

Pałac Zwinger Drezno

Niezwykła Przygoda

Każdy z gości przekraczając próg Minieurolandu powinien być gotów na olbrzymią dawkę kreatywnej rozrywki i niecodziennych doznań. Warto założyć wygodne obuwie, ponieważ pełna ciekawostek wyprawa wcale nie będzie krótka. Na powierzchni ponad dwóch hektarów znajduje się obecnie 40 miniatur, misternie odwzorowujących budowle z Polski, Europy i świata. Osoby, które są szczególnie zainteresowane ich wykonaniem mogą odwiedzić pracownię modelarską, w której powstają te godne podziwu dzieła sztuki.

Statua Wolności

Festiwal Kwiatów

Miłośnicy przyrody mogą nacieszyć oczy jej bogactwem. Na każdym kroku wita nas piękna zieleń, która występuje tu w różnych formach i odcieniach, ponieważ park miniatur jest jednocześnie rozległym ogrodem botanicznym. Od czerwca do listopada Minieuroland nabiera jeszcze więcej kolorów, dzięki dziesiątkom tysięcy kwiatów jednorocznych, które tworzą wielobarwne aranżacje i wręcz baśniową scenerię dla wszystkich makiet.

Aranżacje kwiatowe w Minieurolandzie

Miejsce przyjazne rodzinom

Minieurolandu z całą pewnością nie może zabraknąć na turystycznej mapie rodzinnych atrakcji. Zwiedzanie jest urozmaicone różnorodnymi formami aktywności, rozwijającymi spryt i kreatywność. Dorośli mogą wspólnie za swoimi pociechami rozwiązywać zagadki, układać gigantyczne puzzle i walczyć o tytuł „Zdobywcy Minieurolandu”. Na powierzchni 1200 m², znajduje się nowoczesny plac zabaw z mnóstwem kolorowych i bezpiecznych w użytkowaniu urządzeń, takich jak zjeżdżalnia linowa tyrolka, huśtawki bocianie gniazda, ścianka wspinaczkowa oraz wiele innych atrakcji, spełniających oczekiwania wszystkich maluchów.

Kreatywne atrakcje i zabawy dla dzieci

Dla łasuchów

Niewątpliwym atutem jest też mała gastronomia, która funkcjonuje w różnych punktach parku. Wszystkie bary są wystylizowane tematycznie – ten przy Wieży Eiffla pozwala nam poczuć prawdziwy francuski klimat, ponieważ wygląda jak słynny kabaret Moulin Rouge, natomiast drugi bar znajdujący się w centralnej części parku pozwala się przenieść do Parku Güell w Hiszpanii, gdzie znajdują się zachwycające mozaiki Gaudiego. Tutaj nad głowami gości znajdują się artystycznie uformowane korony drzew zamiast parasoli a pod ich talerzami skrywają się arcydzieła z drobnych kawałków szkła, ceramiki i kamieni. Smakosze kawy, słuchając klimatycznej muzyki, będą mogli delektować się jej niezwykłym smakiem w kawiarni Europa.

Aromatyczna i smaczna kawa

Dla prawdziwych odkrywców

Każdy zakątek Parku Miniatur Minieuroland inspiruje, zachwyca i zaskakuje. Cały czas odkrywamy go na nowo :-)

Chcecie wcielić się w historycznych detektywów i żądnych przygód podróżników?
Zapraszamy do udziału we wspólnej wyprawie :-)