Czy ktoś z Was zastanawiał się kiedykolwiek jak powstają makiety znajdujące sie w naszym parku?

Podczas zwiedzania Minieurolandu, oglądania starannie wykonanych miniatur najznamienitszych budowli Europy oraz Świata, każdemu choć raz przyjdzie na myśl pytanie „W jaki sposób powstały te wspaniałości”. Każdy choć raz zastanowi się nad tym ile pracy i cierpliwości zostało włożone w atrakcje, które możemy podziwiać.

Biorąc udział w przygotowanych dla Was warsztatach macie możliwość wcielenia się w rolę modelarza, a co za tym idzie poznania tajników pracy przy budowie makiet.
Oczywiście na samym początku musicie zdobyć pewne podstawy wiedzy o materiałach i technikach wykorzystywanych w sercu naszego parku czyli w pracowni modelarskiej.

W tym celu omówimy z Wami dokładnie każdy krok pracy modelarza- materiały, maszyny, narzędzia i sposoby jakimi się posługują.
Kiedy wszystko stanie się jasne, przystąpimy do pracy! Lub, jak kto woli- do zabawy ;)

Waszym zadaniem będzie wcielenie się w rolę projektanta kamieniczek- wykonania fasady jednej z tych magicznych budowli. Każdy z Was otrzyma szablon i najróżniejsze materiały potrzebne do wykonania zdobień.

minieuroland warsztaty modelarskie

Głównym narzędziem waszej pracy będzie jednak coś zupełnie innego. Coś co sprawi, że pomimo powtarzającego się szablonu każda z kamieniczek uzyska jedyny, niepowtarzalny wygląd. Będzie to nic innego jak wasza wyobraźnia i kreatywność.
To właśnie dzięki niej każda z waszych kamieniczek uzyska oryginalność i przede wszystkim charakter jaki tylko będziecie chcieli im nadać.

minieuroland mały modelarz

Po skończonej zabawie nie zapomnijcie zabrać kamieniczek wraz z sobą i pochwalić się nimi w domu. Czy też… Ozdobić pokoje pięknymi, kolorowymi dziełami! ;)