Jest coś magicznego w rześkim powietrzu, i mglistych porankach, które przechodzą w przyjemne słoneczne dni pełne kolorów.

W tym okresie czas zwalnia i jesteśmy bardziej skorzy do spokojnych spacerów i cieszenia oczu tymi kolorami liści, które czerwienia się i żółcą na drzewach i krzewach.

Jesień to czas zadumy i refleksji. Arabski dramatopisarz Mehmet Murat stwierdził: „Zima jest martwa, wiosna jest szalona, lato jest szczęśliwe, a jesień mądra!” I coś w tym jest, że właśnie jesieniom zaczynamy podsumowywać rok, i w myślach robić dalekosiężne plany na przyszłość.

I niejednokrotnie robimy to właśnie podziwiając przyrodę, na spacerze …

Minieuroland także zwalnia na jesień, nasi Goście częściej zasiadają na ławkach w zadumie, z gorącą, aromatyczną kawą w ręku i podziwiają jak Park zmienia szaty. Miejsce kolorów jednorocznych kwiatów zajmują kolory liści, nasze baletnice przebrały już suknie na kolekcje jesienny Minieuroland, nota bene bardzo modną w tym roku ;-)

Jesień dla zwierząt oznacza nadejście pory, gdy będą musiały uporać się z niesprzyjającą pogodą i brakiem żywności. Dlatego stosują różne sposoby na przetrwanie tego okresu. Skutecznie radzi sobie z tym wiele ptaków, podejmując wędrówki do ciepłych krajów. Tam znajdują warunki odpowiednie, by przetrwać. Nasi goście w wolierze mogą podziwiać niespotykane gatunki ptaków w Polsce, którym zapewniliśmy warunki tak, by nie musiały odlatywać w poszukiwaniu pożywienia.

No cóż oby ta Polska Złota Jesień trwała jak najdłużej. Dziś jest kolejny słoneczny dzień. Przyjedź i zobacz na własne oczy, jak pięknie jest jesienią w Minieuroland