Minieuroland to nie tylko miejsce, gdzie można podziwiać miniatury najważniejszych zabytków Polski i Europy, ale również prawdziwe królestwo ptaków. Wśród wielu gatunków kilka z nich szczególnie przyciąga uwagę miłośników przyrody. Jakie ptaki można tam spotkać?

Egzotyczne piękno ptaków

Jedną z atrakcji turystycznych kotliny kłodzkiej jest ekspozycja ptaków. Ibis szkarłatny to jeden z najbardziej charakterystycznych ptaków występujących w Minieurolandzie. Jego intensywnie czerwone upierzenie oraz długi, zakrzywiony dziób sprawiają, że trudno go pomylić z innymi gatunkami. Pochodzący z Ameryki Południowej i Środkowej ibis szkarłatny zamieszkuje tereny bagienne i wilgotne lasy tropikalne.

Warzęcha różowa to kolejny egzotyczny przedstawiciel ptaków, które można zobaczyć w parku. Ten piękny ptak o różowym upierzeniu i długich nogach pochodzi z Afryki, Azji i Europy Południowej. Warto zwrócić uwagę na jego specyficzny sposób poruszania się — warzęcha różowa w naturalnym środowisku chodzi powoli, unosząc nogi wysoko, co przypomina taniec.

Niezwykłe ptaki wodno-błotne

Czapla złotawa to kolejny interesujący gatunek ptaka, który warto zobaczyć podczas wizyty w Minieurolandzie. Ten duży ptak o złocisto-szarym upierzeniu zamieszkuje tereny bagniste oraz brzegi rzek i jezior. Czapla złotawa jest doskonałym łowcą, potrafiącym w mgnieniu oka schwytać swoją zdobycz za pomocą długiego, ostrego dziobu. Żuraw koroniasty to kolejny przedstawiciel ptaków wodno-błotnych zamieszkujących Minieuroland. Ten niezwykły ptak o szaro-białym upierzeniu i charakterystycznej, złotej „koronie” na głowie pochodzi z Azji i Afryki. Żuraw koroniasty jest symbolem długowieczności, a jego piękny, melodyjny śpiew można usłyszeć z daleka.

Flaming karaibski to ptak, który swoim wyglądem przyciąga uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jego różowe upierzenie, długie nogi i charakterystycznie wygięty dziób sprawiają, że nie sposób pomylić go z innymi gatunkami ptaków. Flaming karaibski zamieszkuje tereny bagniste oraz słone jeziora, gdzie zdobywa swoje pożywienie.

Oprócz wymienionych gatunków, warto zwrócić uwagę również na inne interesujące ptaki zamieszkujące Minieuroland, takie jak paw indyjski czy lorysa tęczowa.