Nasi ptasi goście przybyli do nas niemal z całego świata i u nas będą nadawać swoje niesamowite śpiewne audycje. Radio WWL na żywo,  czyli „Woliera Wolnych Lotów” będzie dostarczać wielu niezapomnianych wrażeń wizualnych, ciekawych informacji o życiu ptaków, a ramówkę wypełnią przeboje muzyki ptasiej. Słuchanie śpiewu ptaków to wspaniałe doświadczenie dla wszystkich pasjonatów przyrody.

Nasze papugi będą chętnie zabawiać wszystkich gości bo są niezmiernie towarzyskie i inteligentne. Czy wiecie, że jako zwierzęta domowe wymagają bardzo dużo uwagi i stymulacji intelektualnej, czyli pobudzania do działania lub rozwoju, nie mniejszej niż 3 letnie dziecko?

Fascynująca dla oka  będzie też „rewia mody”, którą ptaki się szczególnie  szczycą. Pan Paw Indyjski  zachwyci was swoim wachlarzem piór, niczym król występujący w kunsztownych szatach. Jaki on dostojny i elegancki!

Mamy też mieszkańców, którzy  znani  są z tego, że lubią stać  na jednej nodze.

To wspaniałe flamingi karaibskie. Swoją wspaniałą barwę zawdzięczają diecie, gdyż uwielbiają skorupiaki, które maja dużo pigmentu karotenoidowego.

Piękny jest świat w tęczowych kolorach. Od naszych lorysek tęczowych wprost nie można oderwać wzroku. Lorysy to ptaki bardzo towarzyskie, z natury gadatliwe i głośne. Lubią się chwalić swoim fantastycznym upierzeniem.

Spróbujcie przyjrzeć się naszym surykatkom. Nie znajdziecie takich samych. Dla każdego osobnika zarezerwowany jest inny wzór pasków. To co wspólne to ciemniejsza sierść w okolicy brzuszka.

Któż nie lubi wiewiórek? Spacerując w parku zachwycamy się ich zwinnością i pięknym ogonkiem. U nas można przeżyć z nimi prawdziwą przygodę, gdyż można blisko z nimi  obcować a nawet samemu nakarmić.

Poznajmy wspólnie nowych mieszkańców Minieurolandu. Zapraszamy na nową podróż po naszym parku. Bądźmy odkrywcami świata zwierząt egzotycznych.

To doskonała okazja wejścia w bliski kontakt ze zwierzętami, które dostarczą nam niepowtarzalnych wrażeń.