Skąd się biorą roślinki? Co było pierwsze, kwiat czy nasiono? Chcielibyście się dowiedzieć? A może wiecie i chętnie podzielicie się z nami swoimi rozmyślaniami na ten temat? Okazję ku temu znajdziecie biorąc udział w przygotowanych dla Was warsztatach botanicznych w Minieurolandzie.
To tutaj wspólnie pobawimy się w ogrodników i stworzymy własne, niepowtarzalne eko-stworki.
Dlaczego eko?

minieurolad eko stworki

Każdy stworek stworzony będzie z tych samych, udostępnionych materiałów. Przebieg tworzenia wyjaśnimy sobie wspólnie, a później liczyć się będzie wyłącznie wyobraźnia i kreatywność które przecież każdy ma zawsze przy sobie. I- nie martwcie się- wypełnione po brzegi ziemią doniczki nie będą nam potrzebne. ;)

minieuroland warsztaty dla dzieci eko-stworki

Na początku warsztatów przybliżymy sobie pojęcie nasion, roślin i tego jakie procesy zachodzą zanim te wyrosną. Zapewne część z Was doskonale je zna, a ci najmłodsi uczestnicy będą mieli szansę zgłębić tajniki dotyczące hodowli od nasionka do rośliny. Bo przecież w tych małych ziarenkach kryje się życie! Naszym zadaniem będzie aby otoczyć opieką eko-stwora. W wychowaniu takiego nieboraka jedyne, czego tak naprawdę potrzebujesz to cierpliwość, bo efektów, tych bardziej spektakularnych spodziewać się możesz dopiero po określonym czasie.

W trakcie warsztatów dowiesz się także jak i kiedy podlewać swojego nowego przyjaciela, kiedy zabierzesz go już ze sobą, a także, w którym miejscu w domu powinieneś znaleźć dla niego miejsce.

Wyhodowanie swojego własnego eko-stwora tak naprawdę jest rzeczą dość prostą. Wystarczy, że poświęcisz mu wystarczająco uwagi. Od momentu stworzenia nowego domownika to właśnie Wy jesteście za niego odpowiedzialni. Niech jednak to Was nie zniechęca! Pamiętajcie, że im więcej serca włożycie w opiekę tym większa będzie Was rozpierała duma! ;)

minieuroland warsztaty dla dzieci