Kotlina Kłodzka, tuż obok miejscowości Duszniki Zdrój oferuje nam kolejne, ciekawe miejsce na wypoczynek, w malowniczej krainie o nazwie Zieleniec.
To miejsce aktywnego wypoczynku, obowiązkowe dla każdego miłośnika sportów zimowych. W tej części regionu panuje klimat najbardziej zbliżony do alpejskiego. Dzięki temu śnieg na stokach narciarskich zalega tutaj często nawet do początku kwietnia.
Wszyscy pasjonaci mogą się więc oddawać swoim zainteresowaniom aż 150 dni w roku!

Ski Arena, Zieleniec, Kotlina Kłodzka

Głównym atutem jaki posiada Zieleniec jest szeroki wybór dostępnych atrakcji zarówno dla amatorów narciarstwa jak i górskich spacerów. Dla tych pierwszych przygotowane zostały stoki nie tylko bardziej wymagające, ale również mniej skomplikowane i stosunkowo łagodne. Natomiast dla drugiej grupy ta okolica Kotliny Kłodzkiej jest rajem przystosowanym na piesze wycieczki. W tym celu zostało stworzone dziesiątki dostępnych szlaków wiodących przez Góry Orlickie, Bystrzyckie, czy Góry Stołowe. Turystykę górską można tutaj uprawiać przez cały rok.

Nocne oświetlenie w Zieleńcu, Kotlina Kłodzka

Przedstawione trasy to idealny wybór dla osób wynajmujących najbliższe noclegi. W okolicy stoków dostępne są hotele i pensjonaty. Dodatkowym udogodnieniem jest z pewnością sztuczne oświetlenie porą nocną, dzięki któremu chętni mogą do wieczora korzystać z dostępnej rozrywki. Jednak jeśli marzą nam się dłuższe eskapady idealnie sprawdzą się inne szlaki jakie oferuje cała Kotlina Kłodzka. Startując z Zieleńca warto zastanowić się nad popularnymi w regionie atrakcjami, takimi jak: Szczeliniec Wielki, Jagodna czy Orlica.

Góry Stołowe, Szczeliniec Wielki

Ciekawym elementem wyróżniającym Zieleniec jest wyjątkowy zabytek, którego początek historii sięga aż roku 1762. Obiekt jest warty zainteresowania szczególnie ze względu na wartość sakralną jaką posiada. Wyposażenie kościółka- między innymi ambona, chrzcielnica czy jej pokrywa- sięgają roku 1790. Swego czasu budowla była najwyżej położoną świątynią w całych Prusach. W kościele odprawiane są msze święte, w których każdy chętny gość Zieleńca bez przeszkód może uczestniczyć.

Kościół Św. Anny powstały w roku 1762, Zieleniec

Nie jest to jednak jedyne miejsce w którym możemy podziwiać wspomniany zabytek. W Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku, stworzona została idealnie odwzorowana makieta przedstawiająca Kościół. Ciekawym jest, że została wykonana z trzech rodzajów kamieni naturalnych. Były to kamienie użyte przy budowie rzeczywistego obiektu: Marmur, melafir oraz grafit. Jest to jedyna tego typu makieta w naszym parku.

Idealnie odwzorowana makieta przedstawiająca Kościół Św.Anny w Zieleńcu, znajdująca się w parku miniatur Minieuroland w Kłodzku

Zieleniec jest idealnym miejscem wypoczynkowym, w którym każdy znajdzie coś dla siebie a dodatkowo nacieszy oczy wspaniałymi widokami.