Kotlina Kłodzka jest popularnym terenem turystycznym. To także doskonałe miejsce wypoczynku, jeśli marzy nam się czas spędzony w otoczeniu górskiej panoramy. Jest najbardziej rozległą kotliną w Sudetach i oferuje wiele atrakcji turystycznych dostosowanych zarówno do potrzeb dorosłych jak i dzieci.

Jeśli Kotlina Kłodzka, to obowiązkowo Kłodzko. Jeśli Kłodzko, obowiązkowo Minieuroland!

Jednym z ważniejszych miejsc pod tym kątem jest oczywiście stolica tego terenu, czyli owiane bajeczną aurą Kłodzko. To tutaj zobaczymy popularne atrakcje dla rodzin i spędzimy wiele czasu na zwiedzaniu typowym dla turysty. Już na początku trasy, bo przy samym wjeździe do Kłodzka, będziemy mieli okazję odbyć wyjątkową podróż dookoła świata. I to, powtarzam- już przy wjeździe. Czyli w ciągu zaledwie jednego dnia. Mowa o pierwszej, witającej nas atrakcji. Minieuroland, bo o nim mowa jest najbardziej popularnym parkiem miniatur w regionie oraz jednym z najsłynniejszych ogrodów w całej Polsce. Miłośnicy Kotliny Kłodzkiej i jej walorów odnajdą tutaj prawdziwy raj- nie bez przyczyny nazywany jest jej zielonym sercem 😉

VOLNÝ ČAS Kladsko

Obszar 2 hektarów zagospodarowano tutaj bardzo przemyślanie, chcąc dostarczyć gościom niezapomnianych wrażeń. Każdego roku na początku czerwca podczas Festiwalu Kwiatów nasadza się tutaj ponad 70 000 kwiatów.

Ułożone w bajeczne kompozycje są otoczeniem dla miniatur najznamienitszych zabytków Europy i świata. Tych z kolei w parku jest 40, a każda z nich została wykonana przez uznanych rzeźbiarzy. Detale, które można podziwiać wykonane w skali 1:25 niczym nie odbiegają od tych, które zobaczyć byśmy mogli na prawdziwej budowli.

Właściciele atrakcji turystycznej zadbali o strudzonych podróżników wyznaczając wiele miejsc do wypoczynku. Wśród nich znaleźć można na przykład tematyczny bar Moulin Rouge. Usytuowany w bliskiej odległości do wieży Eiffla wprawia w iście paryski klimat

wieża eiffla minieuroland

Kolejnym miejscem jest hiszpański zakątek z ręcznie wyrabianą mozaiką. W obu wspomnianych miejscach zjeść można zarówno dania obiadowe jak i słodkie desery.
Na najmłodszych czeka 1200 m2 raju. Największy plac zabaw w powiecie wyposażony został tutaj w nowoczesne obiekty do zabaw sprowadzone aż z Filipin. Gwarantują one nieskończoną, a przede wszystkim bezpieczną zabawę. :)

Jedziecie do Kotliny Kłodzkiej? Obowiązkowym punktem odwiedzin będzie oczywiście stolica, czyli Kłodzko. Jedziecie do Kłodzka? Nie możecie pominąć Minieurolandu. Dzieci wybawią się za wszystkie czasy, a jeśli ktoś zapyta Was, gdzie byliście w weekend- śmiało możecie odpowiedzieć: We Włoszech, we Francji…

Uzdrowiska w Kotlinie Kłodzkiej

Malowniczy region obfity jest w naturalne zasoby i przyciąga szeroką ofertą kurortów. Uzdrowiska znajdujące się w Kotlinie Kłodzkiej to przede wszystkim resorty, spa czy sanatoria dla osób potrzebujących relaksu.

Widok na Kotlinę Kłodzką

Jest to także miejsce aktywnego wypoczynku i sportów zimowych. Zieleniec czy Czarna Góra udostępnia dla swoich gości stoki narciarskie. Miejscowości uzdrowiskowe takie jak Polanica zdrój czy Lądek Zdrój to właśnie miasta resortów. Szczeliniec Wielki natomiast jest miejscem górskich wycieczek. Z kolei w Kletnie możemy odwiedzić popularną w kotlinie Kłodzkiej atrakcję jaką jest Jaskinia Niedźwiedzia.

jaskinia-niedzwiedzia-w-kletnie

Atrakcji jest naprawdę wiele zatem ważnym jest, aby przed każdą wyprawą ustalić plan działania. Zdobyć najważniejsze informacje na temat najciekawszych obiektów czy bazy noclegowej w regionie. To czy weźmiesz strój kąpielowy przydatny w uzdrowiskach, narty czy też obie te rzeczy w dużej mierze zależy od oferty dostępnej w wybranym miejscu. Podczas planowania wypoczynku pojawia się wiele pytań.

Zieleniec to dobre miejsce do aktywnego wypoczynku zimą

Czy zastanawiałeś się jaka akurat panuje pogoda w Zieleńcu? Lub gdzie zarezerwować nocleg na czas pobytu?

W tym celu serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów Gór Stołowych i miłośników Kotliny Kłodzkiej do odwiedzenia nowo otwartego portalu Atrakcje Ziemi Kłodzkiej.
Portal ten zaprosił Minieuroland do współpracy, dzięki czemu mieliśmy okazję zaistnienia w ich społeczności.

Blog Atrakcje Ziemi Kłodzkiej

Strona poświęcona jest najciekawszym atrakcjom Kotliny Kłodzkiej- znajdziecie na niej szczegółowe informacje na temat interesujących Was obiektów, czy też miejsc noclegowych znajdujących się w pobliżu.

Na portalu jest także podgląd kamery on-line dzięki czemu stale możecie być na bieżąco w kwestii panującej w okolicy pogody. Znajdziecie tam również praktyczne wskazówki dotyczące miejsc parkingowych, płatności kartą czy dostępnych w Kotlinie Kłodzkiej restauracji. Portal w doborze informacji uwzględnia osoby z dziećmi, osoby niepełnosprawne a nawet wasze zwierzaki, z którymi być może macie ochotę zabrać ze sobą na wypoczynek w górach.

Gdy będziecie już na miejscu portal wskaże Wam aktualne w Kotlinie wydarzenia kulturowe, dzięki którym możecie jeszcze bardziej urozmaicić swój pobyt na Ziemi Kłodzkiej. Informacje tam zawarte uwzględniają dokładną datę i miejsce a także aktualne ceny biletów.

Jest to miejsce w sieci, które rozwieje wiele wątpliwości związanych z planowaną podróżą więc zajrzyjcie koniecznie :)