Kotlina Kłodzka jest popularnym terenem turystycznym. To także doskonałe miejsce wypoczynku, jeśli marzy nam się czas spędzony w otoczeniu górskiej panoramy. Jest najbardziej rozległą kotliną w Sudetach i oferuje wiele atrakcji turystycznych dostosowanych zarówno do potrzeb dorosłych jak i dzieci. Malowniczy region obfity jest w naturalne zasoby i przyciąga szeroką ofertą kurortów. Uzdrowiska znajdujące się w Kotlinie Kłodzkiej to przede wszystkim resorty, spa czy sanatoria dla osób potrzebujących relaksu.

Widok na Kotlinę Kłodzką

Jest to także miejsce aktywnego wypoczynku i sportów zimowych. Zieleniec czy Czarna Góra udostępnia dla swoich gości stoki narciarskie. Miejscowości uzdrowiskowe takie jak Polanica zdrój czy Lądek Zdrój to właśnie miasta resortów. Szczeliniec Wielki natomiast jest miejscem górskich wycieczek. Z kolei w Kletnie możemy odwiedzić popularną w kotlinie Kłodzkiej atrakcję jaką jest Jaskinia Niedźwiedzia.

jaskinia-niedzwiedzia-w-kletnie

Atrakcji jest naprawdę wiele zatem ważnym jest, aby przed każdą wyprawą ustalić plan działania. Zdobyć najważniejsze informacje na temat najciekawszych obiektów czy bazy noclegowej w regionie. To czy weźmiesz strój kąpielowy przydatny w uzdrowiskach, narty czy też obie te rzeczy w dużej mierze zależy od oferty dostępnej w wybranym miejscu. Podczas planowania wypoczynku pojawia się wiele pytań.

Zieleniec to dobre miejsce do aktywnego wypoczynku zimą

Czy zastanawiałeś się jaka akurat panuje pogoda w Zieleńcu? Lub gdzie zarezerwować nocleg na czas pobytu?

W tym celu serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów Gór Stołowych i miłośników Kotliny Kłodzkiej do odwiedzenia nowo otwartego portalu Atrakcje Ziemi Kłodzkiej.
Portal ten zaprosił Minieuroland do współpracy, dzięki czemu mieliśmy okazję zaistnienia w ich społeczności.

Blog Atrakcje Ziemi Kłodzkiej

Strona poświęcona jest najciekawszym atrakcjom Kotliny Kłodzkiej- znajdziecie na niej szczegółowe informacje na temat interesujących Was obiektów, czy też miejsc noclegowych znajdujących się w pobliżu.

Na portalu jest także podgląd kamery on-line dzięki czemu stale możecie być na bieżąco w kwestii panującej w okolicy pogody. Znajdziecie tam również praktyczne wskazówki dotyczące miejsc parkingowych, płatności kartą czy dostępnych w Kotlinie Kłodzkiej restauracji. Portal w doborze informacji uwzględnia osoby z dziećmi, osoby niepełnosprawne a nawet wasze zwierzaki, z którymi być może macie ochotę zabrać ze sobą na wypoczynek w górach.

Gdy będziecie już na miejscu portal wskaże Wam aktualne w Kotlinie wydarzenia kulturowe, dzięki którym możecie jeszcze bardziej urozmaicić swój pobyt na Ziemi Kłodzkiej. Informacje tam zawarte uwzględniają dokładną datę i miejsce a także aktualne ceny biletów.

Jest to miejsce w sieci, które rozwieje wiele wątpliwości związanych z planowaną podróżą więc zajrzyjcie koniecznie :)