Ho, ho, ho! Przed świętami zapewne wielu z was zamierza wybrać się na tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, który jest popularną opcją spędzenia czasu na Dolnym Śląsku.
Ale czy już macie plany na tegoroczne Mikołajki? Być może zastanawialiście się, jaki prezent sprawić waszym dzieciom, które przecież przez cały rok, grzecznie wyczekiwały spotkania ze Świętym Mikołajem. Cóż… Kolorowe witryny sklepowe i coraz to nowe reklamy telewizyjne nie ułatwiają nam zadania. Wybór najnowszych modeli zabawek jest ogromny i ciężko zdecydować, co tak naprawdę sprawiłoby dziecku największą radość. A przecież w ten szczególny czas, najważniejszy jest właśnie uśmiech najmłodszych.

A może by tak, zamiast kolejnej zabawki podarować dziecku coś magicznego? Coś, co będzie dla niego niezwykłym przeżyciem, którego długo nie zapomni? To dopiero coś, prawda? Strudzonym rodzicom z pomocą przychodzi Minieuroland. W tym roku zaplanowaliśmy dla was coś, czego próżno szukać w całym regionie. Ba! W całej Polsce! Mikołajki 2019 w Minieurolandzie to ogromna inwestycja i przedsięwzięcie jakiego jeszcze nie było. W tym celu na terenie naszego parku została wybudowana specjalna hala, która na czas wydarzenia stanie się wielką inscenizacją, stworzoną przez artystów. To również okazja, aby zamiast tradycyjnego prezentu, podarować dziecku świąteczną wycieczkę do Mikołaja. Uwielbiany przez wszystkich staruszek zaplanował w tym roku moc atrakcji dla grzecznych dzieci, które odwiedzą Minieuroland.

Co czeka te najgrzeczniejsze? Dlaczego wspomniana podróż jest najlepszą opcją, gdy szukasz świątecznego prezentu?

Powita Was gadający renifer. Nie przecierajcie oczu ze zdziwienia. Powita Was, rozśmieszy i zaprosi do dalszej zabawy, bo to dopiero początek!
W parku czeka na Was niezwykły gość. Niezwykły o tyle, o ile możecie wyobrazić sobie gadające do was zwierzę. Renifer Rudolf, na czas Mikołajek urwał się z sań Świętego Mikołaja, by zaskoczyć nie tylko najmłodszych, ale i rodziców. Ten rzeczywistych rozmiarów robot wygląda i porusza się niczym prawdziwy zwierzak. Spotkanie z nim to zaledwie początek magicznych przygód, które was czekają!

Podróż w marzenia senne Jasia

Wasz nowy przyjaciel wskaże wam dalszą drogę. W jednym momencie znajdziecie się w pomieszczeniu, które tylko na pierwszy rzut oka wydaje się być zwykłym, dziecięcym pokojem. Przebywając w nim nieco dłużej, szybko zdacie sobie sprawę z tego w jak magicznym miejscu się znaleźliście. Spektakl teatralny, który dla was przygotowaliśmy to baśniowa scena jakiej nie zobaczycie w żadnym teatrze. Wspólnie ze wspomnianym Jasiem odwiedzicie senną krainę i zastanowicie się, czy aby na pewno byliście w tym roku grzeczni… ;)

Walizki spakowane? Pociąg rusza i na nikogo nie czeka! Lepiej udajcie się już na dworzec!

Po spektaklu całą rodziną wyjdziecie na uliczkę miasta. Stamtąd zobaczycie już bramę dworca. To również czas, aby na chwilkę przystanąć i przyjrzeć się fantazyjnym witrynom sklepowym. Wśród nich znajduje się przepełniona słodkościami cukiernia, która zachwyci nie tylko małe łasuchy!

Uwaga, uwaga! Przystanek Biegun Północny!

Przy dworcu zobaczycie kasę biletową. Ustawcie się grzecznie w kolejce i kupcie bilet na przejazd pociągiem. Nawet nie myślcie o podróży na gapę! Możecie być pewni, że nasz konduktor skrupulatnie sprawdzi bilet każdego pasażera. Co grozi za jego brak? Tego nie wie nikt… Do tej pory ani żaden Elf, ani żaden człowiek nie odważył się spróbować… ;) Jednak nie martwcie się! Konduktor jest bardzo miły i z pewnością pomoże Wam zająć odpowiednie miejsca w przedziale. Gotowi?

Już słychać dźwięk pary, powoli da się wyczuć ruch maszyny. Pociąg Expres Polarny już za chwilę odjedzie z peronu Minieuroland. Trzymajcie się! Rozpoczyna się prawdziwa przygoda! Przecież właśnie wyruszyliście na Biegun Północny. Nie wierzycie? Wyjrzyjcie za okno. Krajobrazy, które zobaczycie, można ujrzeć tylko w drodze do tego magicznego miejsca. Ich wyjątkowa forma, a także mechanizmy wykorzystane przy budowie pociągu sprawią, że dzieci będą miały uczucie prawdziwego przemieszczania się.

 

Śnieżna Kraina i fabryka prezentów

Ta przejmująca podróż zakończy się w oprószonej śniegiem Krainie Świętego Mikołaja. Jednak nim dotrzecie na wyczekiwane spotkanie, czeka was jeszcze jeden przystanek. Traficie do miejsca, które zobaczyć pragnie każe dziecko na świecie- do Fabryki Świątecznych Prezentów. Tam, wykwalifikowany Elf zdradzi wam sekrety pracy pomocników Świętego Mikołaja. Dowiecie się między innymi, gdzie trafiają wasze listy oraz kto i jak je sortuje. Poznacie także sposoby produkcji zabawek i zobaczycie, jak są pakowane. Wizyta w tym baśniowym miejscu na długo zapadnie wam w pamięci!

Podróż czarodziejskimi saniami i dom Świętego Mikołaja

Z fabryki maluchy udadzą się do domu samego Świętego Mikołaja. Tam czekać będą na nie kolejne atrakcje. W tym roku Białobrody przygotował zarówno dla młodszych jak i starszych coś, co będzie niezapomnianą przygodą, mianowicie, w Minieurolandzie zaparkował swoje zaczarowane sanie, tak więc Każdy uczestnik mikołajkowej zabawy pofrunie wysoko do gwiazd razem z reniferami. A wszystko to dzięki specjalnym okularom VR, umożliwiającym wkroczenie w świat wirtualnej rzeczywistości.

Sala zabaw i piękne, świąteczne pozytywki

Resztę energii dzieci będą miały okazję spożytkować na specjalnej Sali Zabaw, mierzącej aż 300m2. Tam na dzieci czekają wyjątkowe niespodzianki i przepiękne pozytywki, które sprawią, że długo jeszcze zapamiętacie świąteczny klimat Minieurolandu.

Rezerwacja i koszt zabawy Mikołajkowej w Minieurolandzie

Koszt zabawy mikołajkowej w Minieurolandzie to 45 zł za osobę.
W przypadku rezerwacji gości indywidualnych warto pamiętać o upominku dla dziecka, który w ostatnim punkcie wycieczki wręczy nasz Mikołaj. 😊
Nie ma na co czekać! Udajcie się całą rodziną do Minieurolandu! 😊