Plany na przyszłość

minieuroland panorama

Powoli zbliżamy się do końca bieżącego roku. Przyniósł nam on wiele nowych wyzwań i zasad, do jakich przyszło nam się dostosować. Choć zmiana sytuacji wymaga od nas wielu wyrzeczeń, wspólnie staramy się w dalszym ciągu doświadczać wartości, które pozwolą na normalizację życia w nowej rzeczywistości. Obecna sytuacja nie będzie trwała wiecznie, warto zatem pamiętać o atrakcjach, które jeszcze niedawno planowaliśmy odwiedzić.

Kotlina Kłodzka to miejsce pełne uzdrowisk i sanatoriów, do których często udają się seniorzy.

Atrakcja dla seniora

     Chyba każdy zgodzi się z tezą, że pobyt w sanatorium czy też w szpitalu uzdrowiskowym nie ogranicza się wyłącznie do zabiegów leczniczych. Jest to również doskonała, a często jedyna okazja do wypoczynku na świeżym powietrzu, pośród malowniczego otoczenia miejscowości uzdrowiskowych. Obecna sytuacja zmusza do refleksji na temat codziennych aktywności.
     Sprawia, że nieustannie zadajemy sobie pytania dotyczące naszego zdrowia, restrykcji i przestrzegania zasad bezpieczeństwa w życiu, z którego przecież nie chcemy rezygnować. Wszystko po to, by zachować zdrowy balans pomiędzy nadchodzącą zmianą, a dotychczasowym funkcjonowaniem w społeczeństwie. Z powodu sytuacji epidemicznej seniorzy musieli odmówić sobie uczestnictwa w wielu spotkaniach i wyjazdach, pozwalających na zdobywanie nowej wiedzy i aktywne spędzanie czasu w gronie znajomych.

Forma dostępnych atrakcji

ziemia kłodzka co zobaczyć
     Powodem rezygnacji dla wielu z nich, jest forma dostępnych atrakcji. Ulokowane w zamkniętych pomieszczeniach kina, restauracje czy muzea niosą za sobą większe ryzyko zachorowania niż te, które znajdują się na otwartej przestrzeni.
     W tych niepewnych czasach ważne jest, aby znaleźć alternatywę, która pozwoli wciąż czerpać radość z życia w sposób przemyślany i bezpieczny. Aby kontynuować założone wcześniej cele zapraszamy do zapoznania się z bezpiecznym charakterem naszej atrakcji i skorzystania z uroków wycieczki na otwartej przestrzeni, w sercu Kotliny Kłodzkiej.

Minieuroland idealny dla seniora

Zaciszny klimat parku wprawia w błogi nastrój i pozwala się zrelaksować, a liczne miejsca wypoczynkowe rozproszone po całym terenie umożliwiają kameralne spędzanie wolnego czasu.         Panująca tu cisza i spokój sprzyjają uzupełnianiu wiedzy, zawartej w historii najznamienitszych europejskich budowli wkomponowanych w bajeczny ogród.

Ci, którzy chcą odwiedzić Minieuroland, znajdą w Kotlinie Kłodzkiej również wiele miejsc oferujących noclegi. Hotele w Kłodzku, lub okolicy to doskonała baza wypadowa do zwiedzania Gór Stołowych.

Zarówno lato jak i zima to czas, kiedy seniorzy mogą odwiedzać Minieuroland.