Dzień Dziecka ze zwierzętami – wspólna zabawa najlepszym prezentem!

Minieuroland w Kłodzku przygotował dla Was dużą niespodziankę na Dzień Dziecka!

Takiej imprezy jeszcze nie było! Weekend 28-29 maja 2022 w Minieurolandzie będzie przepełniony atrakcjami 🤩

Z okazji Dnia Dziecka w ogrodach naszego parku miniatur pojawią się rozmaite zwierzęta.
Dzieci i dorośli będą mogli m.in.:
➡ zrobić sobie zdjęcie z egzotycznym wężem lub pająkiem 🐍🕷
➡ pogłaskać czarującą alpakę 🦙
➡ poznać radosne stadko surykatek 🐒
➡ spotkać się ze stworzeniem w rycerskiej zbroi – pancernikiem 🦸
➡ zobaczyć miniaturowe kózki, owieczki i króliczki 🐐🐑🐇
➡ podziwiać niezwykłe sztuczki w wykonaniu największego przyjaciela człowieka 🐕

Poznacie wyjątkowe zwierzaki i dowiecie się jak opiekować się Waszym ukochanym czworonogiem. Będziecie mogli również wziąć udział w warsztatach z robienia psich zabawek i w przydatnych zajęciach z profilaktyki pogryzień.

Nie zabraknie dodatkowych atrakcji, takich jak malowanie buziek, fantazyjne ścianki zdjęciowe czy gry i zabawy plenerowe.
Bądźcie z nami! Poznajcie zwyczaje i sekretne życie poszczególnych gatunków zwierząt 🕵

Beeędzie się działo! Ssssuper impreza! A to wszystko dla dzieci i z miłości do zwierząt, które będziemy gościć w przyjaznych i bardzo komfortowych warunkach.

ZOO Łączna – Minieuroland odwiedzą surykatki, pancernik oraz mini kózki i owieczki

Pomysł ogrodu zoologicznego zrodził się od dziecięcego zamiłowania do zwierząt Pana Marcina Nowaczyka. Swoją pasją szybko zaraził rodzinę, z którą obecnie realizuje całość przedsięwzięcia. Wszystko zaczęło się bardzo niewinnie od gatunków pospolitych i ogólnie spotykanych takich jak świnki morskie, rybki czy kanarki. Wszystko zmieniło się w roku 2012 kiedy to ZOO Farma (obecnie ZOO Łączna) otrzymała status ogrodu zoologicznego. Od tamtego czasu ogród zaczął się bardzo prężnie rozwijać. Zaczęły pojawiać się zwierzęta egzotyczne tj. tygrysy, kangury, jelenie milu, czy też różne gatunki małp.

Niezwykły świat dzikich zwierząt stworzony przez Państwa Nowaczyków znajduje w miejscowości Łączna koło Mieroszowa. ZOO Łączna jest malowniczo położona pomiędzy pasmami Gór Kamiennych i Stołowych. W charakterystycznym dla tego regionu krajobrazie i klimacie żyje ponad 100 gatunków zwierząt z całego świata.

Wyjątkowa atrakcja dla miłośników czworonogów – Dingo! Pozytywne szkolenie twojego psa

Sandra Kubiak jest certyfikowanym Instruktorem Szkolenia Psów oraz certyfikowanym Dogoterapeutą. Dyplom uzyskała w Polskiej Akademii Zoopsychologii i Animaloterapii.

Pracuje z psami tylko i wyłącznie metodami pozytywnymi. Nie ma u niej miejsca na awersję czy jakiekolwiek wymuszenia. Uczy psio-ludzkie teamy współpracy na zasadach wzajemnego szacunku i budowania więzi. Bardzo dużą uwagę przykłada do komunikacji na linii pies-przewodnik.

W programie „Dingo – pozytywne szkolenie Twojego psa”:
– pokaz psich sztuczek
– podstawy żywienia psów
– opieka nad psem oraz psie potrzeby
– warsztaty z robienia psich zabawek
– trenowanie psa w praktyce
– historia  udomowienia psa
– podstawy komunikacji zwierząt
– warsztaty profilaktyki pogryzień

W czasie wydarzeń z okazji Dnia Dziecka w Minieurolandzie będziemy mogli poznać największą pasję Pani Sandry i skorzystać z jej ogromnej wiedzy i doświadczeń.

W tym miejscu pragniemy przypomnieć, że Minieuroland w Kłodzku jest miejscem przyjaznym zwierzętom i można nas odwiedzić ze swoim pieskiem :-)

Spotkanie z egzotycznymi zwierzętami – tropikalny świat Mariusza Szczygielskiego

Mariusz Szczygielski – miłośnik zwierząt i twórca własnego egzotycznego świata. Studiował zootechnikę na SGGW w Warszawie, na specjalizacji „Hodowla małych zwierząt użytkowych i amatorskich”. Hodowlą zwierząt zajmuje się już od 27 lat, przy czym doświadczenie nad hodowlą zwierząt egzotycznych zdobywa od 20 lat.

Od października 2010 roku jest opiekunem zwierząt w Ogrodzie Zoologicznym w Płocku. Jego niezwykłe zwierzęta były prezentowane na Egzotycznej Majówce, która odbyła się w naszym parku. Wszystkie gatunki, jakie zobaczycie w czasie Dnia Dziecka to jego prywatna, domowa hodowla. Posiada obecnie ponad 80 gatunków zwierząt, w tym prawie 40 węży kilkunastu gatunków, 20 gatunków karaczanów, prawie 100 ptaszników, skorpiony, wije, jaszczurki, płazy.

Alpakowa Kotlina – rodzinne spotkanie z alpaką

Alpakowa Kotlina jest położona w malowniczej Wsi Kamieniec koło Kłodzka. Została założona przez Martę Hajłasz i Artura Spodniewskiego. To rodzinna atrakcja, która rozwija się z miłości i w szacunku do zwierząt. W czasie Dnia Dziecka w Minieurolandzie będziecie mogli spotkać się z niezwykle uroczym stworzeniem, jakim jest alpaka. Poznacie ciekawostki związane z tymi niezwykłymi kuzynami wielbłądów i dowiecie się m.in co jedzą, jak mieszkają a przede wszystkim jak należy się wobec nich zachowywać.

Przy alpaczanej zagrodzie będzie możliwość robienia zdjęć, dotknięcia niesamowitego futerka, czy obserwowania zachowania tego przyjaznego stworzenia.

Sandra Lenkiewicz – doradca pielęgnacyjny Mary Kay, która potrafi zaczarować dziecięce buzie

Malowanie twarzy to kolejna superatrakcja podczas Dnia Dziecka w Minieurolandzie. Mistrzyni w bezpiecznej pielęgnacji Pani Sandra Lenkiewicz używa pędzli niczym czarodziejskiej różdżki :-) Przekonajcie się sami!