Czy jest tutaj ktoś, kto nie lubi świętować urodzin? Tę okazję uwielbiają chyba wszyscy. A z pewnością jest to niezwykle ważny moment dla najmłodszych, którzy pragną spędzić ten dzień wyjątkowo. Jaką zatem niespodziankę im sprawić, aby sprostać wymaganiom dziecięcej wyobraźni?
Wspaniałym przeżyciem byłoby na pewno spotkanie postaci z ulubionej bajki lub też metamorfoza w dzielnego bohatera. Być może nawet podróż do Krainy Czarów?

Urodziny - Alicja w Krainie Czarów

Urodziny Alicja w Krainie Czarów to niesamowita podróż do świata magii

Niedawno za białym królikiem podążyła nasza siedmioletnia solenizantka. Wraz z grupą najbliższych przyjaciół odbyła wyprawę pełną magii, którą mieliśmy okazję zorganizować. Każde urodziny dostosowane są indywidualnie do wieku uczestników, jednak pewne elementy nigdy się nie zmieniają. Chyba każdy zgodzi się ze mną, że podstawową każdej imprezy urodzinowej jest… Tort! Wraz z nim następuje rozdanie prezentów, którymi to goście zechcieli obdarować naszą jubilatkę.

UrodzinyUrodziny tort

Wszystkiego najlepszego!

Oby się spełniło! ;) Gdy prezenty leżą już spokojnie, czekając aż ktoś je rozpakuje rozpoczyna się prawdziwe szaleństwo. Balony latają wszędzie- i dobrze. W końcu takie ich zadanie, by cieszyć i radować najmłodszych. Dookoła słychać radosny śmiech, a solenizantka może poczuć się niczym bohaterka porywającej powieści i czarach.

Urodziny w Minieurolandzie

Na urodzinach w Minieurolandzie solenizantka mogła poczuć się jak bohaterka magicznej powieści

Magiczny wygląd i tajemna szafa

Jednak urodziny w Minieurolandzie to nie tylko tort i prezenty. Przed nami dwie lub nawet trzy godziny wspólnej zabawy, animacji i konkursów. W przypadku urodzin Alicji z Krainy Czarów nie mogło obyć się bez przebieranek!

Urodziny

Uczestnicy już po zmianie wyglądu. Czyż nie prezentują się wspaniale? :)

Kraina czarów w Minieurolandzie

Kraina Czarów w Minieurolandzie sprawia, że możesz być kim zechcesz!

Wspólnie z uczestnikami założyliśmy, że skoro wszystko wokół stanie się za chwilkę magiczne to i nasz wygląd nie może pozostać taki jak wcześniej. W metamorfozie pomogła nam tajemna szafa, w której ukryte zostały atrybuty czarodziejskich postaci. Co działo się za jej drzwiami nie wie nikt- pewnym jest, że nasi goście wychodzili z niej całkiem odmienieni. A wyjść też nie było łatwo…

Urodziny w Minieurolandzie

Te urodziny to prawdziwe szaleństwo!

Każdy przemieniony śmiałek był gotowy rozpocząć pierwsze zadanie.

Tworzenie własnej karty do gry

Jeśli ktoś zapytałby Was, z czym kojarzy Wam się Alicja w Krainie czarów, co byście odpowiedzieli? Królik? Magia? A może…karty? Zdecydowanie każdy z nas ma teraz przed oczyma przemiłą bohaterkę opowieści. Uczynną dla zwierząt i ludzi, wiecznie uśmiechniętą Alicję. Należy jednak pamiętać, że oprócz bohaterów, których wspominamy tak ciepło istniało także mroczne towarzystwo zamieszkujące Krainę Czarów.

Władczyni nazywana Królową Kier była postacią wyjątkową. Jej obecność słusznie budziła strach wśród poddanych, a jej zamiłowanie do ścinania głów przerażało zarówno dziewczynkę jak i jej kompanów. Mimo wszystko należy także zaznaczyć, że była postacią nie mniej ważną od tytułowej Alicji, a jej rządy miały ogromny wpływ na to, jak potoczyła się historia głównych bohaterów. Charakter królowej Kier również wyróżnia się na tle innych mieszkańców Krainy Czarów. Jest raczej poważna i nie daje się porwać w wir szaleństwa jakie opanowało te strony. Wręcz przeciwnie, czasami można by nawet nazwać ją poważną, a już na pewno skupioną. Skupioną na swojej pasji jaką było wydawanie poleceń.

Dwór Królowej Kier jest pełen poddanych. Armia składająca się z kart wiernie służyła władczyni przez co sam ich wizerunek stał się nieodłącznym elementem, kojarzącym nam się wizualnie z powieścią. Dlatego też i na naszej imprezie nie mogło ich zabraknąć.

Powiedzcie mi teraz, jakie karty znacie? Króla, królową, asa, dziesiątkę? Czerwone i czarne? A czy w swoją dłoń wzięła je sama magia, nadal musiały by takie być? Dlaczego nie popuścić wodzy wyobraźni i nie stworzyć własnej?

Jako że nasza sala już dawno została okryta aurą magii nic nie stało na przeszkodzie byśmy podjęli się podobnego zadania. Solenizantka wraz z gości była tego samego zdania, także szybko zabraliśmy się do pracy.

Tworzenie własnej karty do gry na urodzinach w Minieurolandzie

Już po chwili mogliśmy podziwiać prawdziwe cuda. As jednorożec? Królowa kotów czy 26-stka ozdobiona diamentami. Kolorowe jak żadna z kart, oryginalne i… Własne. Nie da się ukryć, że zarówno twórców jak i mnie rozpierała duma. Być może, gdy spotkamy się po raz kolejny zagramy nimi wspólnie jakąś partyjkę. ;)

Zacięty pojedynek drużyny Alicji i Drużyny Królowej Kier

Po karcie do gry przyszedł czas na zdrową rywalizację! Miłośnicy Alicji w Krainie Czarów zostali podzieleni na grupy i usadzeni po przeciwnych stronach stołu. Mają teraz szansę by wykazać się wiedzą na temat ulubionej bajki, a jednocześnie przynieść chwałę swojej grupie i otrzymać jedną z nagród niespodzianek. Prowadzący przygotowuje specjalnie wyselekcjonowane pytania konkursowe. Zapada cisza… Pierwsze pytanie nie zostało jeszcze co prawda zadane, jednak panująca dookoła atmosfera wskazuje na to, że niebawem rozpocznie się niezwykłe widowisko.

W dłoni czerwonych wymowna tabliczka z napisem “NIE”. W dłoni niebieskich przeciwne “TAK”. Pytań jest więcej, odpowiedzi padają w ciągu ułamków sekund. Narady trwają krótko, jednak liczy się tu zdanie każdego członka grupy. Wizerunek Królowej Kier pojawia się w górze na zmianę z wizerunkiem Alicji w Krainie czarów i już wiadomo, że drużyny będą zaciekle walczyć do samego końca.

W końcu nadchodzi czas, gdy pada ostatnie pytanie. Chwila namysłu się wydłuża, narady przyjmują poważny charakter i mam teraz przed sobą skupioną ławę przysięgłych, w której każdy zasiadający nie ma więcej niż siedem lat. Niebiescy rzucają czerwonym wyzywające do walki spojrzenie. Czerwoni odpowiadają, przyjmując wyzwanie. Mija chwila, która dla uczestników zdaje się być wiecznością. I w końcu- pada pytanie. Ostatnie, decydujące. Jeszcze tylko sekunda i… Zaledwie jednym punktem wygrywa drużyna niebieskich!

Na szczęście kapitan drużyny czerwonych nie rozkazał ściąć niczyjej głowy… ;)

Wyścig gąsienicy

Po wymagającej pracy umysłów przyszedł czas na starcie drużyn w zabawie ruchowej zwanej od wieków wyścigiem gąsienicy.

Wyścig gąsienicy

Szaleńczy wyścig gąsienicy!

Gdy mówiliśmy o skojarzeniach dotyczących Alicji z Krainy Czarów zapomnieliśmy o jeszcze jednej ważnej postaci. Niezwykle mądrej, która pomogła naszej bohaterce rozwiązać zagadkę, a ona sama zachowała swoje naturalne rozmiary. Pana gąsienicę można lubić lub też nie, ale zdecydowanie należy mu się szacunek, choćby za wiedzę jaką zgromadził podczas długich lat swojego życia. Nasz Pan gąsienica wygląda nie mniej magicznie i jest równie dostojny jak w powieści. Z tego względu, aby wziąć udział w wyścigu dosiąść go mogli wyłącznie kapitanowie drużyn. Pozostali wdzięcznie tworzyli gąsienicę, podskakując za jeźdźcem.

Drużyna musiała pokonać tor przeszkód i uzyskać lepszy czas od przeciwnej. Aby wygrać uczestnicy musieli przede wszystkim ze sobą współpracować oraz skoordynować ruchy tak, by nie pogubić się w swojej konfiguracji. Noga za nogą, ręce prosto. Niby tak proste, a jednak trudniejsze niż się wydaje- szczególnie gdy trwa szaleńczy wyścig gąsienicy.

Tym razem ułamkiem sekund wygrała drużyna czerwonych. Widać wola Walki Królowej Kier udzieliła się członkom drużyny i pokonali drużynę Alicji. Wynik zatem był jasny- remis. Obydwie drużyny zwyciężyły w danej konkurencji, a więc obydwie zasłużyły na nagrody. :)

Urodziny

Za wytrwałość w zawodach każdemu uczestnikowi należy się nagroda!

Urodziny, które ostatnio mieliśmy okazję zorganizować przyniosły naprawdę wiele radości, nie tylko najmłodszym gościom, ale i nam.
Jeszcze raz życzymy Patrycji wszystkiego co najlepsze!

Zarezerwuj urodziny dla swojego dziecka

Jeśli i Wy chcecie zrobić podobną niespodziankę swoim pociechom, warto pamiętać, że dostępnych pakietów urodzinowych jest w Minieurolandzie kilka, a każdy ma swój unikalny charakter. Każdy z nich jest również dostępny w dwóch wariantach czasowych i cenowych. W zależności od wyboru czas zostanie zaplanowany inaczej. Oznacza to również, że każdy moment urodzin zostanie wypełniony zabawą i konkursami, dzięki czemu żaden uczestnik nie będzie miał szansy się nudzić.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Zarezerwuj urodziny w Minieurolandzie