Kochani! Wraz z 21 grudnia Mikołajki odbywające się w naszym parku dobiegły końca. Wesołe, rozbrykane Elfy odpoczywają teraz po wyczerpującym, ale za to jakże radosnym i satysfakcjonującym dla nich samych wydarzeniu. Cały ten miesiąc był niezwykle intensywny i obfity w ciężką pracę. Jak powszechnie wiadomo, nic tak nie cieszy jak patrzenie na jej efekty. Szczególnie gdy obrany cel zostaje spełniony, a owocem są setki uśmiechniętych buź małych i dużych pomocników Świętego Mikołaja.

mikolajki minieuroland

Mikołajki w Minieurolandzie trwały od 26 listopada do 21 grudnia i podczas jednej wizyty każdy z gości mógł uczestniczyć w niesamowitej przygodzie. Zabawa trwała aż dwie i pół godziny i zawierała aż trzy magiczne elementy dzięki którym uczestnicy mogli poczuć prawdziwą magię świąt ;) A były to…

Warsztaty cukiernicze

…na których wspólnie tworzyliśmy kolorowe, słodkie domy elfów. Wiemy, że Święty Mikołaj to prawdziwy łasuch na słodycze. Zadbaliśmy zatem, by zrobione łakocie idealnie nadawały się na poczęstunek, którego zostawienie wieczorem na parapecie jest niezbędne aby otrzymać upominek ;)

mikołajki w minieurolandziemikolajki minieurolandmikołajki w minieurolandzie

Fabryka Świętego Mikołaja

Następnym krokiem były odwiedziny w Fabryce Świętego Mikołaja. Tam, wraz z jego pomocnikami dzieci miały możliwość zrobienia dekoracji świątecznej oraz późniejszego zabrania jej do domu. Taka ozdoba na choince na pewno jest wspaniałą pamiątką przypominającą o niezwykłym czasie spędzonym tutaj z naszymi Elfami :)

mikołajki w minieurolandzie

Magiczna Szkoła Elfów

Po wesołej, beztroskiej zabawie na naszych małych uczestników czekała również… nauka! ;) Tak, była to nauka w specjalnie otworzonym oddziale Kłodzkiej Magicznej Szkoły Elfów.

W grudniowy czas sam Mikołaj jest ogromnie zapracowany. Oczywistym jest, że w pojedynkę nie dałby rady rozwieźć wszystkich prezentów do domu każdego grzecznego dziecka. W tym celu, potrzebuje on pomocy niezwykłych, małych istot, które to wyuczone są by z najwyższą precyzją a do tego z prędkością światła rozdawać upominki.

Zostać Elfem jednak nie jest tak łatwo, jak mogłoby się wydawać. Wymaga to wiele skupienia, dyscypliny i zaangażowania. Każdy ochotnik musi również uczestniczyć w magicznym szkoleniu i wysłuchać nauczania najstarszego, najbardziej doświadczonego ze wszystkich Elfów- Prastarego Elfa. To on uczył jak zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja i pilnował, by każdy uczeń zdał egzamin.
Wszystkie wskazówki i zadania do wykonania zawarte zostały w Magicznej Księdze Elfów.

mikolajki minieuroland

Przed rozpoczęciem zajęć, każdy musiał złożyć przysięgę zobowiązującą do wykorzystywania poznanych czarów tylko w dobrym celu.

Następnie Prastary Elf miał do przekazania trochę teorii przydatnej w każdej szkole Elfów. Przedstawione zostały przedmioty używane na co dzień przez naszych nauczycieli.
Nie tak prosta linijka, gumka do mazania złych uczynków czy magiczny cyrkiel.

mikolajki minieuroland

Gdy to wszystko było już jasne, można było przejść do zabawy! To znaczy… Do nauki! ;)
Pierwsze zadanie jakie czekało na naszych śmiałków było zadaniem praktycznym. Wchodzeniokominologia jest bowiem przedmiotem niezbędnym i niezwykle ważnym w drodze do zatrudnienia się u boku Mikołaja. ;) W czasie tych zajęć uczniowie musieli pokonać przeszkodę jaką jest komin- wejść na dach, wskoczyć do komina a także wyjść przez kominek w pokoju dziecka i podłożyć prezent pod choinkę. Wszystko to wykonane musiało być z najwyższą starannością i ostrożnością. Wiadomo od zawsze, że na dachu może się przecież znajdować lód a w kominku ogień. Trzeba uważać, by się nie poparzyć, a co gorsza- nie spalić prezentu!
Odwaga i zdolność uczniów zaskoczyła w tym wypadku nawet samego Prastarego Elfa!

mikołajki w minieurolandziemikolajki minieuroland

Drugie zadanie praktyczne przygotowane przez Prastarego Elfa nosiło szlachetną nazwę „Skradanologia Stosowana” i polegało na bezszelestnym dostarczeniu prezentu prosto pod choinkę w pokoju dziecka. Miejsce to, jak wiadomo, często przypomina istny tor przeszkód. Na podłodze porozrzucane są różnego rodzaju przedmioty i zabawki co niestety jest dużym utrudnieniem w pracy każdego elfa.
W zadaniu należało przejść z punktu ,,A” do punktu ,,B” nie robiąc przy tym żadnego hałasu. Jak poradzili sobie nasi śmiałkowie? ;)

mikolajki minieuroland

Ostatnie już, trzecie zadanie miało nauczyć przyszłych pomocników uważnego wsłuchiwania się w życzenia dzieci. Każdy elf, jako, że musi posiadać tą umiejętność powinien też w głośny, wyraźny sposób umieć przekazać własne marzenia. Do tego celu posłużyła nam kolejna pomoc naukowa- magiczna kula.

mikołajki w minieurolandzie

Uczestnicy po kolei podchodzili do niej i wypowiadali na głos najskrytsze życzenia. Ileż było przy tym radości i zabawy! ;)

mikołajki w minieurolandzie

Mamy ogromną nadzieję, że wszystkie życzenia naszych małych elfów zostaną spełnione ;)

mikołajki w minieurolandzie

Gdy wszystkie zadania zostały prawidłowo wykonane nadchodziła wielka chwila- oto nasi mali uczniowie na naszych oczach oficjalnie stawali się elfami, odznaczonymi certyfikatem pomocnikami samego Świętego Mikołaja! Ogromne brawa dla wszystkich, którzy podołali tej ciężkiej próbie!

Nie był to jednak koniec wrażeń. Na samym końcu przygody wspólnie wyczekiwaliśmy bowiem odwiedzin tego najważniejszego ze wszystkich gości. Uwielbiany przez wszystkich Mikołaj ciągnąc na plecach ogromny worek prezentów przychodził i zasiadał przed kominkiem by od każdego z osobna otrzymać informację o tym, czy aby na pewno w tym roku był wystarczająco grzeczny ;)

Kochani! Mikołajki w Minieurolandzie były czasem niezwykłym i niezapomnianym. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że tak wiele osób dołączyło do naszej zabawy i wzięło udział w tym pełnym radości wydarzeniu.
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam pełnych radości i ciepła chwil w gronie bliskich, a także Szczęśliwego Nowego Roku!

mikolajki minieuroland

…Do zobaczenia za rok! :)