Poznajcie zwycięskie klasy w konkursie “Minieuroland inspiruje naturą”!

Zakończyły się ostatnie prace Komisji Konkursowej nad oceną zielników klasowych w konkursie "Minieuroland inspiruje naturą". Członkowie Komisji stanęli przed bardzo trudnym zadaniem. Spośród kilku tysięcy nadesłanych prac klasowych należało wyłonić dwie najlepsze. 

Wszystkie zielniki były wykonane z niezwykłą starannością i zaangażowaniem oraz zawierały bogate treści merytoryczne. Uczniowie prezentowali różnego rodzaju umiejętności, wykorzystując swoją kreatywność oraz wiedzę zdobytą podczas licznych obserwacji otaczającego ich świata roślin. Niejednokrotnie sięgali po czasopisma naukowe i zagłębiali się w lekturze, poświęconej tematyce ogrodniczej.

Komisja Konkursowa w kategorii klas I-III najwyżej oceniła pracę Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kamyku "Festiwal kwiatów Minieuroland kwiaty świata", którą uczniowie wykonywali pod opieką Pani Jadwigi Sikorskiej.

20170512_10241720170512_102956

Po dokładnej analizie i ocenie wszystkich prac klasowych z kategorii klas IV-VI wybrano dwie klasy, które otrzymały taką samą liczbę punktów. O wyborze zwycięzcy zadecydował udział w I etapie konkursu "drzewa i krzewy", za który zgodnie z Regulaminem przyznano 5 pkt dodatkowych.


Zwycięską klasą w kategorii klas IV-VI zostaje klasa IV ze Szkoły Podstawowej w Ligocie Małej z zielnikiem pt. "Kufer różności", którą uczniowie tworzyli pod opieką Pani Anity Krzekotowskiej. 

IMG_9765IMG_9776

W tej samej kategorii wiekowej klasą, która została równie wysoko oceniona jest klasa IVc ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkach z zielnikiem "Kwiaty świata i ich zapachy zamknięte w słoikach" - tworzonym pod opieką Pani Anety Misiewicz-Przyborowskiej oraz Pani Karoliny Opłotnej. Niestety klasa nie uczestniczyła w poprzednim etapie konkursu i mimo prośby ucznia Jana Kwietnia (zwycięzcy I etapu konkursu w kategorii indywidualnej) nie mogliśmy przekazać punktów za jego uczestnictwo całej klasie, ponieważ byłoby to niezgodne  z Regulaminem. Klasa Jasia za pomysłowość i wkład pracy zostanie niewątpliwie nagrodzona wyróżnieniem. Więcej szczegółów o wyróżnionych zielnikach we wszystkich kategoriach konkursowych podamy w najbliższym czasie. 

IMG_9782IMG_9779

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Przypominamy, że nagrodą jest dwudniowa wycieczka na Ziemię Kłodzką, obejmująca: nocleg ze śniadaniem w Ośrodku Wypoczynkowym Szczeliniec, wizytę w Parku Miniatur Minieuroland z przewodnikiem i zajęciami edukacyjnymi, obiad w Hotelu Polanica Resort&Spa, zajęcia edukacyjne Parku Narodowego Gór Stołowych, w tym prelekcję i zwiedzanie Ekocentrum PNGS w Kudowie Zdroju i terenowe zajęcia na obszarze Szczelińca Wielkiego oraz karnety do Słonecznych Term z poczęstunkiem w kawiarni Wielka Pieniawa i zwiedzaniem Polanicy Zdroju z przewodnikiem. Nagroda nie obejmuje transportu z/do szkoły.

 

Comments are closed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!