Znane osobistości ze świata mediów w Komisji Konkursowej!

Z dniem 1 października 2016 r. wystartował I etap organizowanego przez Park Miniatur Minieuroland konkursu na zielnik pn. "Minieuroland inspiruje naturą".

Uczniowie szkół podstawowych z różnych części Polski przez dwa miesiące tworzyli artystyczne prace, w których prezentowali drzewa i krzewy ze swoich miejscowości, parków, lasów, miejskich skwerów oraz przydomowych i szkolnych ogródków, dzieląc się z nami otaczającym ich światem roślin.

Zielniki nadsyłano do nas w trzech kategoriach konkursowych. W kategorii indywidualnej otrzymaliśmy blisko 3000 prac, w kategorii klasowej uczestniczyło ponad 500 klas, natomiast do kategorii szkolnej zgłosiło się 51 szkół.

Każdą pracę wyróżniało coś innego, co sprawiało, że każda była jedyna w swoim rodzaju. Jedni kładli nacisk na estetykę, drudzy prezentowali swoje zdolności artystyczne, inni skupiali się na zawartości merytorycznej, a byli też tacy, którzy udowadniali, że piękny zielnik można stworzyć używając komputera i nieograniczonej wyobraźni.

W trosce o jak najwyższy poziom merytoryczny w procesie oceny nadesłanych zielników zaprosiliśmy do Komisji Konkursowej znane osobistości ze świata mediów, które stanowią autorytet w branży ogrodniczej.

1Witold Czuksanow - autor książek o tematyce ogrodniczej, organizator ogólnopolskiej imprezy "Polska w kwiatach" i współtwórca programu „Rok w Ogrodzie” emitowanego w TVP1

 

 

 

 

 

 

0e2cc98c0eea337e0d2242193b2a.1000Katarzyna Kusiak - architekt krajobrazu, autorka i prowadząca program „Twój kawałek ogrodu” na antenie Domo+ 

 

 

 

 

smolińska1Elżbieta Smolińska - architekt krajobrazu, autorka i prowadząca program „Ogród bez tajemnic” w Telewizji TVR

 

 

 

 

Więcej informacji o przebiegu prac Komisji oraz o wynikach konkursu będziemy podawać na naszej stronie internetowej w zakładce "konkurs" www.minieuroland.pl/konkurs oraz na naszym profilu na Facebooku www.facebook.pl/minieuroland   🙂

Pozdrawiamy i dziękujemy za duże zainteresowanie naszym konkursem!

Comments are closed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!