Jak udały się wagary?

21 marca obchodziliśmy w Minieurolandzie Pierwszy Dzień Wiosny, zwany również Dniem Wagarowicza.

Zobaczcie jak spędziliśmy wagary w naszym parku! ?

Wspólnie z uczniami wyruszyliśmy w Wielką Wyprawę Wagarowicza po najciekawszych zakątkach świata. Młodzi podróżnicy mieli okazję zagrać w stworzoną specjalnie na tę okazję nową grę terenową Orientacyjny Express ?

IMG_3172

Towarzyszyły im wielkie emocje i wspaniała zabawa. Uczestnicy z wypiekami na twarzy poszukiwali ukrytych w parku 9 skrzynek z kasownikiem, aby odbić litery tworzące hasło. Chwilami spacer zamieniał się w trucht a mieszanka niecierpliwości z ciekawością zamieniała go w…bieg. Gracze poszukiwali skrzynek w małych grupach ucząc się jednocześnie współpracy i wzajemnego wsparcia. Każda odnaleziona skrzynka-skrytka dawała uczestnikom mnóstwo radości i satysfakcji.

IMG_3152

Kolejnym punktem naszej wyprawy były warsztaty kulinarne "Kuchnia molekularna -tam gdzie smak spotyka się z nauką”. Uczniowie dowiedzieli się jak wykorzystać chemię i fizykę w kuchni oraz mieli okazję samodzielnie przygotować ciasteczka z jadalną ziemią, czy czekoladowe spaghetti.  Tak emocjonująca podróż nie mogła się również odbyć bez smacznego posiłku z grilla i słodkiego poczęstunku w formie koktajlu.

IMG_3110

IMG_3239IMG_3311

Uczestnicy Wielkiej Wyprawy Wagarowicza z uśmiechem na twarzy pożegnali się z nami i zapowiedzieli swój powrót na Dzień Dziecka. Dziękujemy wszystkim za wspaniałe chwile i gwarantujemy, że w czerwcu zaskoczymy Was jeszcze bardziej niezwykłymi atrakcjami! 🙂

IMG_3091

Więcej zdjęć znajdziecie w naszym albumie na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/minieuroland/photos/?tab=album&album_id=674438319406368 

Comments are closed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!