Wycieczka na Dzień Dziecka w Minieurolandzie – wyjątkowe atrakcje w Kotlinie Kłodzkiej nie tylko dla najmłodszych!

Zbliża się 1 czerwca znany wszystkim jako Światowy Dzień Dziecka. Jest to zdecydowanie najbardziej lubiana i wyczekiwana przez wszystkie dzieci data w kalendarzu. Czas zacząć myśleć o atrakcjach, które sprawią, że ten niezwykły dzień będzie przepełniony uśmiechem, kreatywnością, wyjątkowymi doświadczeniami i aktywnościami łączącymi naukę z zabawą.

Dzieciom nieustannie towarzyszy ciekawość świata, chęć do nauki i eksperymentowania oraz do rywalizacji. Nieskrępowana radość z doświadczeń rozbudza w nich pomysłowość i zachęca do zdobywania nowej wiedzy. W Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku nauka jest przygodą, pełną niezapomnianych wrażeń i niespodzianek. Zabierzemy dzieci w podróż, która edukuje, rozwija kreatywność i uczy pracy zespołowej.

Przedstawiamy plan jednodniowej wycieczki do krainy dziecięcych marzeń:

1. Do wyboru jeden z dwóch planów zwiedzania:

Zwiedzanie Minieurolandu z przewodnikiem – historyczne i architektoniczne wprowadzenie do miniaturowego świata zabytków i ciekawych budowli z Polski, Europy i świata. Uczestnicy Dnia Dziecka w Minieurolandzie dowiedzą się jak powstają nasze makiety oraz z jakich materiałów są wykonywane.

lub

Wycieczka z przewodnikiem botanikiem - wprowadzi dzieci w fascynujący świat roślin rosnących w arboretum Parku Miniatur Minieuroland. Uczniowie poznają ciekawe gatunki drzew i krzewów oraz nauczą się je rozpoznawać. Zobaczą endemity i relikty oraz drzewo, którego żywicę żuli Indianie.

2. Warsztaty plastyczne „Młody Picasso” – dzieci wcielą się w rolę artysty malarza i stojąc przy sztalugach malarskich będą odkrywać świat wyobraźni oraz doświadczać radości tworzenia. Na warsztatach zostaną omówione podstawowe zasady rysunku, malarstwa i perspektywy.

3. Warsztaty ogrodnicze „Niezłe Ziółko” – uczestnicy poznają rolę, właściwości i niezwykłą różnorodność ziół. Ich zadaniem będzie samodzielne przygotowanie podłoża do wysiewu nasion, wybór odpowiedniego nasionka oraz umieszczenie go w doniczce. Uczniowie będą musieli odpowiednio przyporządkować nazwę swojej roślinki do etykietki z jej opisem. Po zakończeniu zadania podpisane ziółka zabierają ze sobą do domu lub szkoły, aby w każdej chwili cieszyć się ich smakiem i aromatem.

4. Warsztaty kulinarne „Kuchnia podróżnika” - wyruszamy w podróż po różnych kuchniach świata, pełną ciekawych smaków i aromatycznych doznań. Uczestnicy poznają włoskie przystawki, czeskie przysmaki i francuskie specjały. Wspólnie z kucharzami przygotują Bruschette, Tatranky i pyszne Croissanty. Prowadzący opowiedzą o tradycjach panujących w poszczególnych krajach przy sporządzaniu i spożywaniu posiłków, a na koniec każdego z trzech etapów odbędzie się degustacja.

5. Wielkie grillowanie – wspólna chwila na odpoczynek oraz posilenie się smaczną kiełbaską i pachnącym pieczywem. Dania z grilla będą przygotowywane i podawane na bieżąco przez naszego kucharza.

6. Gra „Wakacyjna Przygoda” – krzyżówki, quizy i łamigłówki! – dzieci wcielą się w rolę podróżników, ogrodników i architektów krajobrazu oraz przemierzą zakamarki Ziołowej Ścieżki Zdrowia. Odwiedzając różne miejsca na mapie poznają kulturę wielu krajów, dowiedzą się czego uczą nas podróże oraz przetestują swoją wiedzę i kreatywność. Minieuroland zapewni im sporą dawkę edukacji i prawdziwą moc wrażeń.

7. Zabawa na największym placu zabaw w regionie - bocianie gniazda, drabinki, ścianki wspinaczkowe, wieże, tunele...i zjazd linowy – tyrolka. To tylko w największym skrócie atrakcje, które czekają na wszystkich milusińskich na placu zabaw w Minieurolandzie!

8. Smakowitości i miłe wspomnienia - pyszny i zdrowy koktajl dla każdego dziecka oraz wolna chwila na zakup pamiątek. Podróże bez wspomnień, to nie podróże. Wycieczkę w Minieurolandzie zakończycie z wielkim bagażem pełnym fantastycznych przeżyć, doświadczeń i ciekawych pomysłów. Warto pomyśleć też o oryginalnych pamiątkach, które przypomną dzieciom wspaniałe momenty spędzone w naszym parku.

Z myślą o nauczycielach, rodzicach i opiekunach uruchamiamy dodatkowo Zakątki Kawowo-Książkowe.

W naszym barze pod Statuą Wolności i przy barze Moulin Rouge wszyscy opiekunowie będą mogli bezpłatnie napić się kawy oraz wypożyczyć ciekawe książki, poradniki i gazety. W uroczych zakątkach, wśród bajecznej scenerii Minieurolandu można się zrelaksować, odpocząć z dobrą książką w ręku lub porozmawiać z innymi opiekunami. Przestrzeń naszego parku może być bogatym źródłem kreatywnych i innowacyjnych pomysłów oraz dostarczyć wielu oryginalnych inspiracji.

Najważniejsze informacje:

  1. Z oferty można skorzystać w dniach 30.05.2017, 31.05.2017 i 01.06.2017 po wcześniejszej rezerwacji.
  2. Podczas rezerwacji decyduje kolejność zgłoszeń. UWAGA! Ze względu na dużą ilość atrakcji liczba miejsc jest ograniczona.
  3. Dzień Dziecka w Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku trwa około czterech godzin.
  4. Cena całego pakietu (pkt. 1-8) włącznie z biletem wstępu do Minieurolandu wynosi 35 zł/os.
  5. Program Dnia Dziecka w Minieurolandzie jest dostosowywany do wieku uczestników wycieczki.
  6. Opiekunowie nie płacą za bilet wstępu przy założeniu, że na każde 15 osób przypada jeden opiekun (w przypadku szkół podstawowych i gimnazjum) lub na każde 10 osób w przypadku wycieczek z przedszkoli. Jeżeli ilość opiekunów jest większa niż wyżej wymieniona płacą oni 15 zł/os.
  7. Rezerwacje grup są przyjmowane u Pani Alicji Szczepańskiej, e-mail: marketing@minieuroland.pl, tel.: 792 444 333.

Przepełniona atrakcjami Wycieczka na Dzień Dziecka: Dzień Dziecka - Park Miniatur Minieuroland Kłodzko

Comments are closed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!