Budowa makiet

Kim jesteśmy?

Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku to jedyny w Polsce kompleks rekreacyjno-edukacyjny, który łączy park miniatur z niezwykłą architekturą terenów zielonych, tworzących arboretum. Na powierzchni 20 000 m² znajduje się ponad 40 makiet przedstawiających miniatury najciekawszych budowli z Ziemi Kłodzkiej, Dolnego Śląska i ze świata. Docelowo w parku planowane jest wybudowanie 100 miniatur.

Minieuroland już na dobre wpisał się na turystyczną mapę atrakcji Dolnego Śląska, jednocześnie nie ustając w dążeniu do ideału ma aspiracje stać się wkrótce najlepszym parkiem miniatur w Europie.

Stitched Panorama

Stitched Panorama

Jak pracujemy?

Nasze makiety powstają w pracowni znajdującej się na terenie Minieurolandu i są efektem pracy specjalistów z Polski, Ukrainy i Armenii. Wykwalifikowana kadra architektów, modelarzy, rzeźbiarzy, grafików, plastyków oraz metaloplastyków nieustannie pracuje nad nowymi obiektami i dba o najwyższą jakość ich wykonania. Każda miniatura jest dziełem sztuki, które powstaje przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii.

Rzeźbienie detalu do makiety Zwingera Drezdeńskiego

Jedyna tego typu pracownia modelarska w Polsce!

Modelarnię tworzy zespół dwunastu pracowników z wysokimi kwalifikacjami technicznymi, plastycznymi oraz konstrukcyjnymi. Wykonanie miniatur jest poprzedzone starannymi przygotowaniami, które polegają na gromadzeniu, przetwarzaniu i analizowaniu informacji o obiekcie. Na tym etapie wykonuje się także fotografie budynków oraz elementów, które nie zostały ujęte w planach architektonicznych. Graficy w specjalistycznych programach tworzą dokumentację lub dokonują jej przeniesienia. Umożliwia to późniejsze precyzyjne przeskalowanie obiektów do rozmiarów modelu. Do stworzenia miniatur używa się nowoczesnych tworzyw sztucznych i syntetycznych, różnego rodzaju metali oraz kamienia.

Sposób pracy, mnogość materiałów oraz stosowane przez Minieuroland rozwiązania techniczne są elementami, które wyróżniają nas spośród innych parków miniatur!

Co możecie Państwo zyskać dzięki ekspozycji swojej makiety w Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku?

 1. Promocję w jednym z najchętniej odwiedzanych regionów turystycznych w Polsce.
 2. Lokalizację w Minieurolandzie – największej atrakcji turystycznej na Ziemi Kłodzkiej.
 3. Ponad 300 000 potencjalnych Gości rocznie odwiedzających nasz park, mających możliwość podziwiania miniatury promującej Państwa obiekt. To ogromna szansa na to, że zainteresowani makietą turyści lub inwestorzy będą chcieli zobaczyć budowlę w rzeczywistości.
 4. Oryginalny opis makiety na stronie internetowej Minieurolandu, którą od lipca 2015 roku odwiedziło ponad 250 000 osób.
 5. Aktywny marketing Państwa makiety: informacje dla mediów, ulotki, broszury, foldery, media społecznościowe oraz billboardy, na których może znaleźć się Państwa obiekt.
 6. Skuteczną reklamę na pocztówkach oraz gadżetach z Parku Miniatur Minieuroland.
 7. Dystrybucję materiałów reklamowych w szkołach, biurach podróży, hotelach, restauracjach oraz obiektach turystycznych.
 8. Promocję podczas ogólnokrajowych i międzynarodowych targów turystycznych.
 9. Możliwość dotarcia z ofertą do uczestników Festiwalu Kwiatów Minieuroland – największej imprezy kwiatowej na Dolnym Śląsku.
 10. Włączenie Państwa obiektu do terenowej gry fabularnej pn. „Zostań odkrywcą Minieurolandu” skierowanej do wszystkich Gości parku – zarówno dzieci jak i dla dorosłych. Gra zachęca uczestników do zapoznania się z historią i ciekawostkami o konkretnych miniaturach znajdujących się w parku.
 11. Wzrost konkurencyjności obiektu, miasta lub regionu oraz jego atrakcyjności inwestycyjnej, turystycznej i kulturalnej.
 12. NOWYCH KLIENTÓW – dotarcie z ofertą do turystów oraz inwestorów z Polski i zagranicy.

Nasz pakiet obejmuje:

 1. Kompleksowe wybudowanie makiety z użyciem najlepszych materiałów, odpornych na warunki atmosferyczne.
 2. Zainstalowanie makiety w Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku.
 3. Przygotowanie tablicy ze zdjęciem budowli oraz jej opisem w czterech wersjach językowych. Tablica będzie zamieszczona na stałe, bezpośrednio przy makiecie.
 4. Nieszablonowe materiały reklamowe.
 5. Produkcję gadżetów z wizerunkiem Państwa obiektu.
 6. Aktywną i skuteczną promocję podczas targów krajowych i zagranicznych, reklamę w prasie, telewizji oraz w radiu.
 7. Wizytówkę Państwa obiektu w mobilnej aplikacji na smartfony - z opisem, galerią zdjęć, danymi kontaktowymi oraz wskazaniem lokalizacji na mapie.
 8. Premierową prezentację makiety przed zamieszczeniem jej w Minieurolandzie – w Państwa obiekcie lub podczas konkretnego wydarzenia, które pomożemy zorganizować.

 

Napisz lub zadzwoń po więcej szczegółów:
biuro@minieuroland.pl
506 290 818
Zapraszamy do współpracy!